Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

KWAS MIGDAŁOWY 20%

30 mar 2012 - 10:48:45

Dziewczyny chciałabym poznać Wasze opinie na temat działania kwasu migdałowego na dziury potrądzikowe. Tak dziury. Nie blizny. Chciałabym je wygładzić choć trochę. Moja cera przypomina pole minowe. Latem puder spływa pod wpływem ciepła no i na plażę wychodzić z toną tapety.. to mija się z celem. Kwas migdałowy ma tę porę się nadaje, ponieważ po nim można wychodzić na słońce. Oczywiście nie mówię tu o solarium. Wiem,że wychodząc na słońce należy używać kremów z wysokimi filtrami.

Zdaję sobie sprawę z tego,że moja cera wygląda okropnie i że nigdy nie będzie gładka, ale chciałabym choć troszkę spłycić te dziurzyska :( gdy pada na nie światło to wyglądają paskudnie.

Myślę też nad kwasem pirogronowym. Póki co nie ma silnego słońca, więc musiałabym się z tym pospieszyć. Znalazłam coś takiego :

GOTOWY ZESTAW

Serum z kwasem pirogronowym

Pyruvic Acid Serum

Specjalistyczne serum z 25% kwasem pirogronowym o wybitnych właściwościach
antybakteryjnych, sebostatycznych ikomedolitycznych. Polecane szczególnie dla skór
trądzikowatych, tłustych, łojotokowych i zanieczyszczających się.
Pierwsza w pełni bezpieczna kuracja umożliwiająca uzyskanie w krótkim czasie
efektówestetycznych zbliżonych do zabiegów peelingami chemicznymi. Preparat posiada
lekko żelową, ułatwiającą aplikację konsystencję oraz świeży kwiatowy
zapach. Zmniejsza łojotok, likwiduje zaskórniaki, oczyszcza i domyka pory skóry.
Widocznie wygładza blizny potrądzikowe,rozjaśnia przebarwienia i stymuluje syntezę
kolagenu zwiększając gęstość skóry. Starannie dobrane komponenty umożliwiają
stosowanie nawet przy cerach ze stanami zapalnymi i couperose.

Działanie kwasu:

oczyszczenie i zmniejszenie łojotoku,

likwidacja zaskórniaków,

przyśpieszenie gojenia stanów zapalnych,

skóra po zabiegu jest napięta, rozjaśniona,

dzięki stymulacji syntezy kolagenu i elastyny zwiększa gęstość skóry,

wygładzają się zmarszczki.

Substancje aktywne:

kwas pirogronowy.

Sposób użycia:

Wykonać demakijaż, zmyć okolice oczu następnie odtłuścić skórę poddawaną zabiegowi za
pomocą toniku ( Matt Skin Tonic). Zabezpieczamy wazeliną lub tłustym kremem wrażliwe
partie skóry - okolice oczu, ust, skrzydełka nosa i wszystkie miejsca, które nie powinny
być narażone na działanie kwasu, zaś powieki przykrywamy płatkami kosmetycznymi.
Zawartość ampułki przelać do szklanej miseczki i za pomocą pędzla aplikować na
przygotowaną wcześniej i zabezpieczoną skórę twarzy i/lub szyi, dekoltu. Pozostawić na
2 - maksymalnie 3 minuty. Nałożyć Neutralizator + , przemasować a
następnie zmyć wodą. Po osuszeniu skóry nałożyć Glyco Fruit Mask LUB
wmasować Sensi Calming Cream.

Środki ostrożności:

Niewłaściwe stosowanie ( zbyt długie pozostawienie preparatu na skórze - nie dłużej
niż 3 minuty, może spowodować podrażnienia skóry. Nie wolno nakładac kwasów na
skórę podrażnioną, z przerwaną ciągłością naskórka, z aktywną opryszczką.
Gdy jesteś w ciąży oraz w trakcie przyjmowania leków mogących wywołać podrażnienia
skóry. Po zabiegu nie poddawać skóry przez 28 dni działaniu promieni słonecznych czy
solarium i stosować kremy o wysokich filtrach UVA/UVB



ZESTAW ZAWIERA

KWAS pojemność 3 ml

NEUTRALIZER 5 ML

regenerujące serum po algach

lub saszetka calming krem

ORAZ

próbka clarena gratis



KWAS MIGDAŁOWY 20%

30 mar 2012 - 10:52:12

nie wykonuj takiego zabiegu w domu to niebezpieczne nigdy nie wiadomo jak zaraguje twoja skóra na kwas lepiej idz do kosmetyczki lub dermatologa a i takie kwasy maja czasami stezenie wyzsze niz podaje producent na opakowaniu wiec w zasadzie nie polecam

KWAS MIGDAŁOWY 20%

30 mar 2012 - 10:54:31

zgadzam się z poprzedniczką NIE RÓB TEGO SAMA W DOMU udaj się do specjalisty,
bo możesz pogorszyć sprawę

KWAS MIGDAŁOWY 20%

30 mar 2012 - 10:55:38

oj ja bym nie ryzykowała , mozesz wykonac taka probe alergiczna i zobaczyc jak zareaguje skóra ale ja osobiscie sama twarzy nie wystawiłabym na takie dzialanie

KWAS MIGDAŁOWY 20%

30 mar 2012 - 11:00:01

Oj ostatnio oglądałam taki amerykański program na tvn style, dziewczyna użyła jakiegoś zamówionego kwasu przez internet, coś na nogi, i wypalił jej niemal dziury w skórze, masakra... Okazało się że był za bardzo stężony.

Więc przyłączam się do tego co wyżej - nie rób tego sama w domu.

KWAS MIGDAŁOWY 20%

30 mar 2012 - 11:02:58

Oczywiście najpierw zrobiłabym próbę uczuleniową. Nałożyła odrobinę i tylko na mały fragment skóry.
Myślę,że wszystko jest dla ludzi :) wiadomo,że nie wyskoczę od razu z 40% i nie nałożę tego na 10 minut. Zacznę od mniejszego stężenia i nałożę np na minutę by zobaczyć jak moja cera zareaguje na taki zabieg. Jeśli byłoby ok to można z tym samym stężeniem zabieg wydłużyć do 2 minut i tak powoli stopniowo.
Pytam tu bo wiem,że niektóre z szafowiczek wykonują takie zabiegi samodzielnie i chciałabym aby napisały coś na ten temat :) jeśli chodzi o kosmetyczkę to raz,że cena jest dużo wyższa, a dwa, że jeśli takie uczulenie będzie miało wystąpić to wystąpi czy to u niej czy w domu. No i nie panikujmy. Od razu mi twarzy nie wypali jeśli będę rozsądnie to stosować :) no, a jeśli ktoś trzyma to niewiadomo ile to można się spodziewać czegoś niedobrego.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-30 11:06 przez Sacroom.

KWAS MIGDAŁOWY 20%

30 mar 2012 - 11:04:46

Nie znam działania, ale na pewno NIGDY nie użyłabym tego sama w domu.
Twarz wolałabym powierzyć profesjonaliście. Wiadomo jak zareaguje twoja skóra ? Chyba nie chcesz zrobić sobie krzywdy i wyglądać jeszcze gorzej...

A może mikrodermabrazja zamiast kwasów ?

KWAS MIGDAŁOWY 20%

30 mar 2012 - 11:06:22

pirogronowy świetny jest - ale robiony tylko w salonie u jakiesj dobrej kosmetyczki - nie wiesz jak skora zareaguje a poza tym nie wiesz jak reagowac w razie silne jreakcji alergicznej( co sie zdarza), poa tym to jest kwas i mozes sobie samej krywde zrobic nieumiejetnie stosujac,
ja zaczynalam od malego stezenia , mialam 3 zabiegi i ladnie zaleczył cere, mniejsza widocznosc porów itp itd. Poza tym kwasy to nie tylko zabieg - musi byc odpowiednia pielegnacja po, plus obowiazkowo wysokie filtry na twarz.

Wiec efekty po kwasie sa super ale TYLKO JAK CI WYKONA TO PROFESJONALISTA.
widzialam kiedys dziewczyne co się tak bawiła w domu kwasem potem przez rok sie leczyła umej kosmetyczki tak sobie cere zbabrała ;/

Jak chcesz to sa fajne kremy firmy BANDI na noc z kwasami aha 5% - ładnie goi, rozjaśnia cere itp, albo Bandi z kwasem migdałowym - dorbze działa na przebarwienia - i one maja takie stezenia ze mozna je spokonie stosowac w domu i działają - tylko potem trzeba pamietac o filtrach przeciwsłonecznych.

KWAS MIGDAŁOWY 20%

30 mar 2012 - 11:10:31

też się zastanawiałam nad kwasami ale właśnie po namyśle doszłam do tego, że to za bardzo ryzykowne, żeby robić to nie znając się na rzeczy. Idź faktycznie do specjalisty :)

KWAS MIGDAŁOWY 20%

30 mar 2012 - 11:11:48

Byłam u kosmetyczki i stwierdziła,że mikrodermabrazja nic nie da, bo te dziury są zbyt głebokie :/ kazała mi kupić krem z kolagenem za 300 zł.

kimiko321 te kremy są raczej zbyt słabe jak na moje dziury :/ wątpię by dały jakiekolwiek efekty.
Jeśli chodzi o reakcje alergiczne to właśnie po to chcę najpierw nałożyć odrobinę na mały fragment skóry by przekonać się jaka będzie reakcja. Jeśli zacznie się dziać coś niepokojącego to od razu zmyję. Myślę,że w ciągu np 30 sekund twarzy mi nie wypali :) tym bardziej,że w gabinetach używają wysokiego stężenia, a ja takiego używać nie będę na pewno sama w domu.

Poza tym chodzę do pracy i nie mogę sobie pozwolić na to by kosmetyczka nałożyła mi kwas 50% po którym skóra będzie mi schodziła przez kilka dni. Mam stały kontakt z ludźmi, a na urlop się wybrać nie mogę. Powiecie,że mam poprosić o słabsze stężenie. Ok. Tylko nie stać mnie na to by zabieg powtarzać 10 razy. Zarabiam póki co niewiele. Na dojazd odpada mi tyle pieniędzy,że pół miesiąca pracuję za darmo. A znowuż ten 10% kwas aż takiej krzywdy chyba mi nie wyrządzi po nałożeniu go na minutę czy dwie, skoro w gabinecie używają 50%



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-30 11:20 przez Sacroom.

KWAS MIGDAŁOWY 20%

30 mar 2012 - 11:12:23

Hej ja jestem kosmetologiem i sama w domu robię sobie kwasy o większym stężeniu. Generalnie jeżeli nie ma się z tym do czynienia na co dzień to lepiej nie brać się samemu ale też bez przesady to ci nie wypali dziury na wylot :) Jak jesteś ogarniętą babeczką a z tego co czytam to tak to śmiało rób sobie 20%, potrzymasz tyle ile jest zalecane w zestawie i spokojnie nic ci nie będzie. A działanie ma cudowne, jestem już po kilku kwasach i widzę poprawę :)

Z chodzeniem do kosmetyczki to jest o tyle bezpieczniej że w razie jakiś powikłań może ci coś poradzić jesteś pod kontrolą :)

KWAS MIGDAŁOWY 20%

30 mar 2012 - 11:16:39

polecam laserowy zabieg usuwania blizn potrądzikowych. Sama niedługo sie wybieram, też mam kilka takich "dziur" na policzku :(

KWAS MIGDAŁOWY 20%

30 mar 2012 - 11:20:56

Cytat
claudia297
polecam laserowy zabieg usuwania blizn potrądzikowych. Sama niedługo sie wybieram, też mam kilka takich "dziur" na policzku :(

jaki koszt?:D

KWAS MIGDAŁOWY 20%

30 mar 2012 - 11:28:26

Cytat
DarkFantasy
Hej ja jestem kosmetologiem i sama w domu robię sobie kwasy o większym stężeniu. Generalnie jeżeli nie ma się z tym do czynienia na co dzień to lepiej nie brać się samemu ale też bez przesady to ci nie wypali dziury na wylot :) Jak jesteś ogarniętą babeczką a z tego co czytam to tak to śmiało rób sobie 20%, potrzymasz tyle ile jest zalecane w zestawie i spokojnie nic ci nie będzie. A działanie ma cudowne, jestem już po kilku kwasach i widzę poprawę :)

Z chodzeniem do kosmetyczki to jest o tyle bezpieczniej że w razie jakiś powikłań może ci coś poradzić jesteś pod kontrolą :)

No w końcu ktoś kto mnie nie straszy :) jaki kwas jest Twoim zdaniem lepszy - ten migdałowy 20 % czy pirogronowy 25% ? Ja zastanawiam się nad pirogronowym. Już mam krem z filtrem 50+ , na słońce raczej nie wychodzę, bo większą część dnia jestem w pracy. Póki co słońce nie jest jeszcze intensywne więc skłaniam się ku temu by użyć kwasu pirogronowego, bo później będzie już za późno gdy słońce będzie grzało :) a gdy będzie cieplej wtedy przerzuciłabym się na migdałowy, które nie zwiększa wrażliwości skóry na promieniowanie tak jak robią to inne kwasy. Wiadomo - krem z filtrem używałabym i tak, na wszelki wypadek.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

KWAS MIGDAŁOWY 20%

30 mar 2012 - 11:30:56

a gdzie to kupujesz i za ile?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

preparat na blizny po trądziku !