Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Solarium - pytanie.

01 mar 2012 - 23:42:21

Cytat
mauaboo
Cytat
martusiekbejbe
w poznaniu polecam sunrise na pólwiejkiej w bramie na przeciwko browara tam gdzie stoja tacy "pakerzy " sztuczni :D kup saszetke najlepiej za jakies 3-4 zl , pani Tobie doradzi ,idz na pocaztku na 8 minut po 3 dniach tez na na 10 minut .. na solidarnosci nie bylam , od zawsze chodze na polwiejska , tzn bylam w innych tez ale wychodzilam czerwona anie opalona ;/


Na początek na 8min??? z jasną karnacją? Ja mam średnią karnację, raczej mnie słońce nie parzy, ale na 8 to chodzę max za 2 razem dopiero jeśli mam skórę w miarę przyzwyczajoną, a nie z jasną cerą, po zimie, przecież się poparzy... NO chyba, że tam gdzie mówisz mają tak stare lampy ;)

niewiem nie znmasie az tak na ile minut , najliej spytac pania obslugujaca solarium.. dla mnie 8 brzmi malo ,, 5 minut to sie lampy wlacza i za chwile koniec dla mnie bezsensu no ale ja mam ciemna karnacje moxze dlatego , a to soalrium uwielbiam , jak chodzilam ( bo teraz nie chodze juz na solarium ) zawsze bylam zadowolona że sie tak szybko opaliłam .. raz bylam w "zielonym " solarium na os czecha , po 10 minutach mialam poparzona skore na policzkach , platy skoryb mi schodizly .. soalrium parzy a nie opala jak ma stare lampy.. nowe lampy nie parza ..

Solarium - pytanie.

01 mar 2012 - 23:49:01

...autorka wątku sama napisała że ma jasną cerę, więc niestety musisz to brać pod uwagę ;) Dlatego warto zapytać obsługę o stan lamp, stare lamy po prostu nie opalają lub opalają słabo - mam zaprzyjaźniony gabinet mimo, że z solarium korzystam od wielkiego dzwonu i kiedy mieli stare lampy to wizyta 15minutowa nic nie działała. Jak wymienili lampy i Pani mnie o tym poinformowała to poszłam na 6 min i wyszłam już przyczerwieniona. O to chodzi również z "wiekiem" lamp w solariach. Owszem, jeśli ktoś ma tak jak ty ciemną karnację i może sobie pozwolić na dłuższy pobyt to fajnie i wtedy rzeczywiście 5min wydaję się krótko, ale lampy nie powinny się "rozgrzewać" tylko działać od razu także przy pierwszych wizytach osobom o jasnej karnacji nie poleca się wizyt przynajmniej na początku dłuższych niż 4-5min max :)
Oczywiście najlepiej by było gdybyś (mówię tu o autorce wątku) w ogóle nie wybierała się na solarium, bo ani to zdrowe ani opalenizna po tym wcale nieładna :) Bladość jest w modzie - kiedyś z resztą nie wypadało być opalonym :) Postaraj się wykorzystać to jako atut i swoją oryginalność :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-01 23:52 przez mauaboo.

Solarium - pytanie.

01 mar 2012 - 23:53:42

Cytat
mauaboo
...autorka wątku sama napisała że ma jasną cerę, więc niestety musisz to brać pod uwagę ;) Dlatego warto zapytać obsługę o stan lamp, stare lamy po prostu nie opalają lub opalają słabo - mam zaprzyjaźniony gabinet mimo, że z solarium korzystam od wielkiego dzwonu i kiedy mieli stare lampy to wizyta 15minutowa nic nie działała. Jak wymienili lampy i Pani mnie o tym poinformowała to poszłam na 6 min i wyszłam już przyczerwieniona. O to chodzi również z "wiekiem" lamp w solariach. Owszem, jeśli ktoś ma tak jak ty ciemną karnację i może sobie pozwolić na dłuższy pobyt to fajnie i wtedy rzeczywiście 5min wydaję się krótko, ale lampy nie powinny się "rozgrzewać" tylko działać od razu także przy pierwszych wizytach osobom o jasnej karnacji nie poleca się wizyt przynajmniej na początku dłuższych niż 4-5min max :)

no tak wiem o tym , jakos tak porpostu mi sie wydawało że 8 minut bedzie optymalnie .. rzcezywiscie mnie tez pani informowala o zmianie lamp i wtedy szlam na mmniej minut ... ale tez moglam sobie pozwolic na wiecej ze wzgledu na karnacje .. ale i tak wydaje mi sie że poparzen nie powinno byc jesli lampy sa nowe bo tylko stare parzą , ale moge sie mylic , bo każdy organizm reaguje inaczej i kazda cera tez zachowuje sie inaczej :)

Solarium - pytanie.

01 mar 2012 - 23:58:35

ja bym się na twoim miejscu nie opalała :) ja też jestem blada i tez chciałam sie za wszelką cene opalić dopóki dużo osób nie zaczęło chwalić mojej " porcelanowej urody" i udało mi się polubić moją bladziznę :D

Solarium - pytanie.

02 mar 2012 - 00:02:24

Cytat
sandra1441
ja bym się na twoim miejscu nie opalała :) ja też jestem blada i tez chciałam sie za wszelką cene opalić dopóki dużo osób nie zaczęło chwalić mojej " porcelanowej urody" i udało mi się polubić moją bladziznę :D

Najlepsze podejście :) zazdroszczę wam bladziuchy karnacji ;)
Nowe lampy naprawdę również parzą, przecież to mocne promienie UV... Tyle tylko, że jeśli masz ciemną karnację i nie przeholowałaś z czasem to mogłaś tego nie odczuć... :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-02 00:03 przez mauaboo.

Solarium - pytanie.

02 mar 2012 - 00:03:36

jak rzeczywiscie nawet po wakacjach za granica nie opalilas sie to raczej mam poprostu taka skóre i solarium niewiele ci da

Solarium - pytanie.

02 mar 2012 - 00:06:02

zyny w solarium doradza ci na ile mozesz wejsc na pierwszy raz. Każde łóżko ma inną moc i dziewczyny w solarium wiedzą jak są już wysłużone, więc zdaj się na nie

Solarium - pytanie.

02 mar 2012 - 00:09:31

Jeżeli masz jasną karnację, to pierwszy raz nie powinien być dłuższy niż 5 minut. Poza tym wiele zależy od lamp, w jakie są wyposażone łóżka. Warto o to zapytać. I kiedy były wymieniane, to bardzo ważne. Stare lampy nie opalają, a mogą poparzyć. Natomiast nowe również mogą wyrządzić sporo krzywdy, czego byłam świadkiem (kolega na swojej zmianie wpuścił dziewczynę na 8 minut - pierwsza wizyta, nowe lampy. Szef ze swojej kieszeni pokrył przyjazd karetki oraz leczenie tej dziewczyny). Także słuchać rozsądku, niekoniecznie Pani z solarium, bo one nie zawsze wiedzą tyle, ile powinny. Często siedzą tam "z przypadku".

A przyspieszacz, który pokazałaś jest świetny. Używam go od ok 2 lat. Bardzo fajnie pachnie i efekty też ok. Koniecznie się czymś posmaruj, nie idz na "sucho". Najlepiej jakiś krem z filtrem, a przyspieszacz zastosuj, jak nabierzesz już trochę kolorków.
I najważniejsze, po solarium nawilżaj skórę balsamem.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-02 00:10 przez Renia02.

Solarium - pytanie.

02 mar 2012 - 00:17:14

Mając naprawdę bladą cerę i skłonności do 'nieopalania' się, istnieje jeszcze większe ryzyko wystąpienia chorób skórnych bądź nowotworów powstałych przez promieniowanie UV... Taka skóra jest bardziej narażona na skutki uboczne. Ale to Twój wybór. Wątpię, czy Cię tak weźmie.
Ja Ci podam przykład mojej koleżanki-całe dzieciństwo dziewczyna blada-choćby nie wiem jaki był upał, prawie się nie opalała, jedyne co, to na czerwono... Mniej więcej między gimnazjum a liceum zaczęła chodzić na solarium. Chodziła, chodziła aż w końcu zaczęła nabierać brązowych kolorów. Ale. Jaki efekt? Pojawiła się jej mała plamka na łydce, jasna-jak się opaliła, to ta plamka jej się odznaczała. Nadal regularnie korzystała z solarium. Plama coraz bardziej się powiększała, aż w końcu udała się do dermatologa, w międzyczasie rzucając solarium (raz na x czasu pójdzie na parę minut) i stosując wiele kremów, maści a nawet chyba jakichś zabiegów........

niezweryfikowana
Posty: 2.948
Ostrzeżenia: 1/5

Solarium - pytanie.

02 mar 2012 - 09:07:52

Moda modą, ale niezbyt przyjemnie się czuje, gdy wychodzę latem w krótkich spodenkach i nie dość, że mam genetycznie grube nogi, mimo, że moja ogólna budowa jest szczupła, to jeszcze są one mega blade. Nie wygląda to ani ładnie, ani estetycznie, dlatego chcę spróbować solarium. Nie wspomnę jeszcze o tym jak sobie nabiję siniaka, później ten fiolet na bladym wygląda super tragicznie..

Cytat
mauaboo
3. Byłam w tzw. "akademii Piękna" wizytę tam dostałam w prezencie byłam wtedy na peelingu kawitacyjny czy czymś podobnym. Obsługa raczej nieprzyjemna, panie patrzyły na mnie jakbym trafiła tam przez pomyłkę, ok mam 19lat i wyglądam młodo, ale klient to klient i powinny być uprzejme. Z zewnątrz to zwykły baraczek, mało zachęcający. W środku ok, ale... obsługa - Pani robiąca mi peeling zapytała czy za ok 30-40 zł chcę sobie dokupić maseczkę jakąś tam. Nie wiedziałam co to, więc nie kupiłam, bo jednak cena taka sobie. Moja zaprzyjaźniona kosmetyczka robi ten zabieg dużo taniej, była zdziwiona, że w Akademii każą sobie dopłacać ze maseczkę która powinna być od razu w zestawie i nie powinny mnie bez niej wypuścić. Moja skór odchorowała zabieg tam i więcej się tam nie pojawię. Nie wiem jak z innymi zabiegami, ale Panie nie były skłonne do pomocy, ani nawet zaproponowania czegokolwiek do picia kiedy czekałam na zabieg ;) Szukaj innego miejsca. Pozdrawiam

Dziękuje bardzo za opinię. Faktycznie budynek wygląda jak mały barak i nie zachęca. A skoro mówisz, że taka średnia obsługa to jeszcze się zastanowię, a czy Ty możesz mi polecić gdzieś w Poznaniu jakieś dobre miejsce z solarium?

Cytat
magodzianka
Mając naprawdę bladą cerę i skłonności do 'nieopalania' się, istnieje jeszcze większe ryzyko wystąpienia chorób skórnych bądź nowotworów powstałych przez promieniowanie UV... Taka skóra jest bardziej narażona na skutki uboczne. Ale to Twój wybór. Wątpię, czy Cię tak weźmie.
Ja Ci podam przykład mojej koleżanki-całe dzieciństwo dziewczyna blada-choćby nie wiem jaki był upał, prawie się nie opalała, jedyne co, to na czerwono... Mniej więcej między gimnazjum a liceum zaczęła chodzić na solarium. Chodziła, chodziła aż w końcu zaczęła nabierać brązowych kolorów. Ale. Jaki efekt? Pojawiła się jej mała plamka na łydce, jasna-jak się opaliła, to ta plamka jej się odznaczała. Nadal regularnie korzystała z solarium. Plama coraz bardziej się powiększała, aż w końcu udała się do dermatologa, w międzyczasie rzucając solarium (raz na x czasu pójdzie na parę minut) i stosując wiele kremów, maści a nawet chyba jakichś zabiegów........

Wiem, jakie ryzyko się kryje za CZĘSTYM stosowaniem solarium. Nie przyszłam tu po to, żeby mnie ktoś straszył, więc takim osobą DZIĘKUJĘ!

P.S. jeśli jeszcze ktoś jest z Poznania i mógłby mi polecić jakieś solarium byłabym wdzięczna :)

Solarium - pytanie.

02 mar 2012 - 09:12:17

to masło jest bardzo dobre. uzywałam i na slońce i na solarium. jesli chodzi o gabinet o który pytałaś to nie pomoge,bo nie znam. ja mimo tego,ze wyprowadziłam sie z Poznania o pare km dalej,to dalej potrafiłam przyjezdzac do mojego ulubionego solarium na Górnej Wildzie. maja rewelacyjne solarium które dobrze opala.

niezweryfikowana
Posty: 2.948
Ostrzeżenia: 1/5

Solarium - pytanie.

02 mar 2012 - 09:24:09

Cytat
gosiaczek
to masło jest bardzo dobre. uzywałam i na slońce i na solarium. jesli chodzi o gabinet o który pytałaś to nie pomoge,bo nie znam. ja mimo tego,ze wyprowadziłam sie z Poznania o pare km dalej,to dalej potrafiłam przyjezdzac do mojego ulubionego solarium na Górnej Wildzie. maja rewelacyjne solarium które dobrze opala.

Mówisz o solarium w Koloseum na ul. Czajcza?
może ktoś jeszcze się wypowie?:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-02 14:50 przez saphin.

Solarium - pytanie.

04 mar 2012 - 17:00:17

Ja pierwszy raz byłam na 5 minutek, dodam że mam bardzo jasną karnację i zupełnie niczym się nie smarowałam. Wiadomo,że musisz isc miniumum 3-5 razy żeby zobaczyc efekty ale moim zdaniem te wszystkie balsamy brazujące przyspieszające to jeden wielki szit :>

Solarium - pytanie.

05 mar 2012 - 08:43:20

Cytat
saphin
Cytat
gosiaczek
to masło jest bardzo dobre. uzywałam i na slońce i na solarium. jesli chodzi o gabinet o który pytałaś to nie pomoge,bo nie znam. ja mimo tego,ze wyprowadziłam sie z Poznania o pare km dalej,to dalej potrafiłam przyjezdzac do mojego ulubionego solarium na Górnej Wildzie. maja rewelacyjne solarium które dobrze opala.

Mówisz o solarium w Koloseum na ul. Czajcza?
może ktoś jeszcze się wypowie?:)

nie. mówię o solarium Fest na Górnej Wildzie.

Solarium - pytanie.

05 mar 2012 - 08:46:05

jestem przekonana, ze skoro nie moglas sie opalic nawet na wakacjach przez kilka dni, to solarium Ci nie pomoze a wrecz przeciwnie- jako, ze dziala duzo szybciej (slyszalam, ze 10min solarium to jak godzina na polskiej plazy) to ewentualnie mozesz sie tylko poparzyc.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak długo?? Odżywki ;)