Obecnie rozmawiamy o:

róże mydlane

gorący temat

Gastroskopia

15 minut temu

Ładna biżuteria

godzinę temu

świetna restauracja

dzisiaj o 11:19

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.000
Ostrzeżenia: 3/5

Trądzik, zapytanie

23 lut 2012 - 18:43:27

Hej dziewczyny :)
Jak więszkość nastolatek mam problem z trądizkiem z którym zmagam się już 6lat. Nic się nie poprawia, chodziłam do dermatologa i nawet nie było widać poprawy, a to ładnych też pare lat. Cere mam tłustą a krosty to takie ropniaki, można nawet powiedzieć, że niezłe wulkany. Ostatnio zaczęłam pić drożdze, po czym też nie widać efektów. Mówią że niby to za mało cynku, ale przecież jadam zieleninę, wiec nie wiem. A mam pytanie takie, jakich wy używałyście czy też używacie maści żeby pozbyć się tego dziadostwa? A i może wiecie coś na temat kosmetyczki, czy opłaca się robić u niej zabieg na trądzik ?
nikt?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-23 18:55 przez Blackdevils.

Trądzik, zapytanie

24 lut 2012 - 19:05:24

mi pomogła zielona herbata :) żadna kosmetyczka! mnie po wizytach zawsze bardziej wysypywało. lepiej iśc do dermatologa bo jeszce gorzej sobie narobisz...

Trądzik, zapytanie

24 lut 2012 - 19:07:20

Mi samo przeszło z czasem . Żaden dermatolog mi nie pomógł ;/

Trądzik, zapytanie

24 lut 2012 - 19:10:17

żadne drogeryjne , apteczne kosmetyki , maści , żele itd nie pomagają. tylko uregulowanie hormonów + leczenie dermatologiczne. no a czym się leczyłas u dermatologa? jesli żele czy maści przepisane przez niego nie pomagały to nie zaproponował radykalnych środków czyli leczenie izotekiem?

zweryfikowana
Posty: 837
Ostrzeżenia: 1/5

Trądzik, zapytanie

24 lut 2012 - 19:10:43

mam to samo. tylko mnie 'wysypuje' jedynie przed okresem.. alantanem smaruję twarz, bo jako jedyna maść mi pomogła- mimo, że nie jest na trądzik ;P

zweryfikowana
Posty: 1.000
Ostrzeżenia: 3/5

Trądzik, zapytanie

24 lut 2012 - 19:11:02

byłam u dermatologa i właśnie w ogóle mi nie pomógl, najadłam się tabletek, nasmarowałam maściami i zero efektu -.-
no ta kosmetyczka mi mówiła że demratolog niby sam wysyła na jakies tam zabiegi, a mnie nic nie mowił
leczenie izotekiem? i niczym takim nie wspominał



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-24 19:13 przez Blackdevils.

Trądzik, zapytanie

24 lut 2012 - 19:12:12

mam podobnie znaczy miałam po jeden vezaxinum brac 2 opakowania <na poczatku mocno wysypie na około 2 tygonie> po uzyciu tych dwóch opakowań czyszczenie u kosmetyczki efekt ? buzia prawie idealna :) raz w miesiącu czyszczenie i potem co 3 dzień wezaxinum i = same czarne zaskórniki :) bez wulkanów

Trądzik, zapytanie

24 lut 2012 - 19:12:35

Kup mydło z nanosrebrem i mydło siarkowe. Myj dwa razy dziennie rano i wieczorem tymi mydełkami. Ją z trądzikiem walczę tez 6lat. Mydła pomagają. Polecam Ci je.

Trądzik, zapytanie

24 lut 2012 - 19:14:35

to może warto zmienić lekarza? zrobić badanie na poziom hormonów i dopasować tabletki, nie ma innej rady. gdyby to nie było spowodowane zaburzeniami hormonalnymi to w ciągu 6 lat na pewno byś sobie z tym poradziła .

co do izoteku to możesz poczytać w sieci, dośc niebezpieczna metoda ale skuteczna , pozbywasz sie wszystkiego.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-24 19:15 przez 16kaja16.

zweryfikowana
Posty: 3.549
Ostrzeżenia: 1/5

Trądzik, zapytanie

24 lut 2012 - 19:24:28

ten sam problem miałam parę lat. a raz mój ginekolog mnie zaptytał jak ja moge z tym chodizć, przepsał mi diane35 i od paru lat już nie pamiętam co to wyprysk. co prawda sa to tablekti hormonalne ale dobre i tanie i skuteczne na bank.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-24 19:24 przez Shrekula.

zweryfikowana
Posty: 1.000
Ostrzeżenia: 3/5

Trądzik, zapytanie

24 lut 2012 - 19:25:51

a nie ma skutków ubocznych ? jak np szybkie przytycie ?

Trądzik, zapytanie

24 lut 2012 - 19:25:54

O zielona herbata pomaga na trądzik? Nie wiedziałam, ale piję juz długo tylko taką i faktycznie buzia mi się poprawiła, ale nie sądziłam że ma na to jakiś wpływ:)
A co do smarowania to polecam acnederm- zel około 22 zł w aptece rewelacja! Mnie wyleczył:) Do tego żel do mycia twarzy effaclar, płyn micelarny ziaja- po tym zestawie moja twarz jest o niebo lepsza.
Zmagam się z trądzikiem 10 lat. Znam ten temat aż za dobrze...

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.392

Trądzik, zapytanie

24 lut 2012 - 19:27:31

Cytat
Shrekula
ten sam problem miałam parę lat. a raz mój ginekolog mnie zaptytał jak ja moge z tym chodizć, przepsał mi diane35 i od paru lat już nie pamiętam co to wyprysk. co prawda sa to tablekti hormonalne ale dobre i tanie i skuteczne na bank.
Również brałam Diane35 I zgadzam się, są skuteczne Podczas brania twarz, plecy ładne i czyste, czasem jakas krostka wyskoczyła Ale po odstawieniu wysypuje coraz więcej i więcej

Trądzik, zapytanie

24 lut 2012 - 19:29:19

Najlepiej nie stosuj żadnych produktów dla skóry trądzikowej.. one bardzo wysuszają skórę. Ja miałam ten problem. i nadal mam. Po tych maściach tonikach mam strasznie suchą i wrażliwą skórę. ograniczyłam się do minimum. teraz stosuję tylko zwykły żel peeling do codziennego oczyszczania, krem punktowy( ja mam z antybiotykiem, od dermatologa) i maść na przebarwienia. Nie jadaj słodyczy i dużo wody musisz pić, Polepsza się skóra. Naprawdę.

Trądzik, zapytanie

24 lut 2012 - 19:29:45

Ja piję dużooooo zielonej herabty i nie widzę zadnych zmian..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Picie drożdży :)