Obecnie rozmawiamy o:

Gastroskopia

gorący temat

regularne posiłki

11 minut temu

dieta organizacja

25 minut temu

przestrzeganie diety

42 minut temu

zalety diety pudełkowej

57 minut temu

skuteczna dieta

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

WAX Odżywka opinie

7.04 o 11:44

CETAPHIL opinie

23.03 o 21:31

Bio Oil opinie

1.06 o 21:06

Maść na blizny?

23.10 o 13:27

Sposób na PRYSZCZE! :)

23.10 o 14:13

Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 847
Ostrzeżenia: 1/5

idz do kosmetyczki skoro dermatolog nie pomógł

Cytat
lidzia3
myslałąm o hormonach , tlylko ze deramtolog nie chce przepisac, a przeciez do ginekologa nie pojde i nie powiem ze chodzi mi takie głównie na poprawe stanu cery ;/

czemu nie? dużo dziewczyn tak robi. Hormony bierze sie z wielu przyczyn, nie tylko jako środek antykoncepcyjny, dziewczyny łykają tabletki np na bolesne miesiączki, albo żeby przesunąć okres na czas urlopu, na poprawę stanu cery i włosów również, ginekolog nie powinien robić z tym problemu.
Mylisz się myśląc, że hormony nie podziałają na zaskórniki, tylko na widoczne pryszcze. Sama napisałaś że masz tłustą cere, twoja twarz się błyszczy, bo wydziela dużo łoju, a dzięki hormonom zmniejszy ci się łojotok i nie będziesz już miała zapchanych nim porów czyli zaskórników

Cytat
lidzia3
myslałąm o hormonach , tlylko ze deramtolog nie chce przepisac, a przeciez do ginekologa nie pojde i nie powiem ze chodzi mi takie głównie na poprawe stanu cery ;/

oj no tto się idzie do ginekologa po tabletki anty bo nie chcesz zajść w ciąże i już, a jakie byś nie brała- pomogą na cerę bo to jest większa dawka hormonów.przecież nie musisz być aż tak szczera i mówić mu ze chodzi ci o cere ;)

Ja poszłam do ginekologa i poprosiłam o tabletki na poprawę cery :) nie było żadnego problemu, lekarz od razu wiedział o co chodzi. Poprawa jest czasami tylko są tzw "gorsze dni", ale grudek i krostek i tak dużo mniej niż na początku.

wiesz co ja tez mam te grudki. Chodzilam przez 5 lat do dermatologa ktory przepisywal mi te beznadziejne masci typu acne derm benzacne itp. Wszytskie tego typu masci mozna stosowac na tradzik ale pospolity a nie na zaskorniki zamkniete. Wkurzalam sie ze tyle to kasy koszytuje, nic nie pomoga a do tego po prostu paliły mi cere. Zmienilam dermatologa, wysmial poprzedniego ze takie masci jakie mi przepisywal nic nie pomoga na te 'grudki' gdyz to siedzi w wewnatrz i zdecydowalam sie na kuracje retinoidami a dokaldnie axotretem. Jest ksoztowna bo przyjmuje dziennie 1 tabletke po 20 mg a na miesaic jest to koszt 80 zl. Przyjmuje dopiero 1 miesiac po dwoch mam brac po 40 mg wiec koszt bedzie na miesiac w granicach 150 zl. No ale na te glupie masci i tak iwecej kasy poszlo iwec juz wsyztsko jedno byle by pomoglo.
Kuracja ta ma trwac 6 miesiecy, jestem dobrej mysli jak chcesz cos wiecej wiedziec to pisz :)

Cytat
m13081987
Brevoxyl

popieram i polecam :)

Spróbuj pić zieloną herbatę. Początkowo( nawet po miesiącu)ilość wyskakujących pryszczyków może się zwiększyć, ale potem skóra się oczyszcza i grudki nie powinny już powstawać. Jak ktoś wyżej podpowiedział, dobrym lekiem jest zmiana diety

Cytat
lidzia3
myslałąm o hormonach , tlylko ze deramtolog nie chce przepisac, a przeciez do ginekologa nie pojde i nie powiem ze chodzi mi takie głównie na poprawe stanu cery ;/

lol. ile ty masz lat? powiedz, że chcesz się zabezpieczać i tyle, ginekolog to jakiś wstyd?

Cytat
Nelcia_87
mi pomogła maść z antybiotykiem klindacin

beznadziejna jest, ja jej nie polecam ;p

Brevoxyl i inne cuda, które złuszczają działają tylko przy pierwszej kuracji. po miesiącu wszystko wraca a kolejna kuracja nie pomaga, bo skóra jest wysuszona i oprócz zaskórników tworzą się gigantyczne pryszcze, z powodu suchej skóry. Dlatego zrezygnowałam z Brevoxylu. Najbardziej pomogło mi mycie twarzy 3razy dziennie (lub częściej) żelem do skóry tłustej Nivea Visage, raz w tygodniu peeling z Garniera 3 w jednym, raz w tyg maseczka ziaja nuno i krem nawilżający dla skóry trądzikowej nuno, który ma konsystencje, kolor i funkcję podkładu. Używałam go codziennie jako podkład.
efekty były, ale po chorobie i antybiotykach znowu to samo...
także zaczynam od nowa

niezweryfikowana
Posty: 99
Ostrzeżenia: 1/5

dzieki dziewczyny chyba wybiore sie na nfz jutro do ginekologa , powiem mu ze nie chodzi mi o typowe tabletki zapobie\gajace ciazy tylko takie aby wyregulowac okres miesiaczki nie byly takie bolesne i na cere zeby nie byla przed okresem w tak traicznym stanie.... tylko troche sie boje ze przytyje , lub cera jeszcze bardziej sie pogorszy bo slyszalm ze to mozliwe

niezweryfikowana
Posty: 99
Ostrzeżenia: 1/5

a co do dieyty, odzywaim sie dobrze, nie jesm rzeczy które szkodza cerze typu czekolada złówty ser, ostre i tłuste rzeczuy , unikam równiez mleka gdyz jak bylam mała miałam skaze białkową.... pije duzo zielonej herbaty , wody mineralnej i lapcho , biore od ponad roku cynk i innne suplementy diety typu wit pp , b c itp, a moja cera od roku i tak jest w tragicznym stanie i jest coraz gorzej . dodam ze nie nakładam nie wiadomo ile podkładu , taka warstwe ze jej nie widac, a podkadówm uzywam bardzo lekkich , mineralnych lub antybakteryjnych
dziewczyna a jak jest z tymi tabletkami anty? moge mi pomoc wyleczyc łojotok i nie bede powstawac nowe zmiany.. no a;e stare zaskórniki nie wyparują dzięki tabletkom , co z nimi zrobic.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-22 17:44 przez lidzia3.

niezweryfikowana
Posty: 222
Ostrzeżenia: 9/5

Jakie kosmetyki polecicie jednocześnie na zaskorniki jak i na suchą skórę?

niezweryfikowana
Posty: 238
Ostrzeżenia: 7/5

Rano wit c, wieczorem niacynamid. Dolozylabym retinol, względnie retinoid, i faktycznie kwasy: czerwony peeling z to, ewentualnie kwas migdałowy. Codziennie używałaby rano i wieczorem tonik z kwasem glikolowym, np miya, eveline lub to.

Warto jest na pewno wczytać się w składy kosmetyków i wybierać te składem dopasowane do potrzeb skóry. Na stronie jest sporo informacji https://estetico.pl/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-02-26 08:28 przez marcy23.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

euphoria