Obecnie rozmawiamy o:

Biznes

gorący temat

Klimatyzacja w bloku

dzisiaj o 13:12

Dieta pudełkowa czy warto?

dzisiaj o 10:58

usługi stomatologiczne

dzisiaj o 9:25

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

Mary Kay opinie

4.11 o 14:52

Bio Oil opinie

1.06 o 21:06

Sposób na PRYSZCZE! :)

23.10 o 14:13

Maść na blizny?

23.10 o 13:27

WAX Odżywka opinie

7.04 o 11:44

Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 847
Ostrzeżenia: 1/5

idz do kosmetyczki skoro dermatolog nie pomógł

Cytat
lidzia3
myslałąm o hormonach , tlylko ze deramtolog nie chce przepisac, a przeciez do ginekologa nie pojde i nie powiem ze chodzi mi takie głównie na poprawe stanu cery ;/

czemu nie? dużo dziewczyn tak robi. Hormony bierze sie z wielu przyczyn, nie tylko jako środek antykoncepcyjny, dziewczyny łykają tabletki np na bolesne miesiączki, albo żeby przesunąć okres na czas urlopu, na poprawę stanu cery i włosów również, ginekolog nie powinien robić z tym problemu.
Mylisz się myśląc, że hormony nie podziałają na zaskórniki, tylko na widoczne pryszcze. Sama napisałaś że masz tłustą cere, twoja twarz się błyszczy, bo wydziela dużo łoju, a dzięki hormonom zmniejszy ci się łojotok i nie będziesz już miała zapchanych nim porów czyli zaskórników

Cytat
lidzia3
myslałąm o hormonach , tlylko ze deramtolog nie chce przepisac, a przeciez do ginekologa nie pojde i nie powiem ze chodzi mi takie głównie na poprawe stanu cery ;/

oj no tto się idzie do ginekologa po tabletki anty bo nie chcesz zajść w ciąże i już, a jakie byś nie brała- pomogą na cerę bo to jest większa dawka hormonów.przecież nie musisz być aż tak szczera i mówić mu ze chodzi ci o cere ;)

Ja poszłam do ginekologa i poprosiłam o tabletki na poprawę cery :) nie było żadnego problemu, lekarz od razu wiedział o co chodzi. Poprawa jest czasami tylko są tzw "gorsze dni", ale grudek i krostek i tak dużo mniej niż na początku.

wiesz co ja tez mam te grudki. Chodzilam przez 5 lat do dermatologa ktory przepisywal mi te beznadziejne masci typu acne derm benzacne itp. Wszytskie tego typu masci mozna stosowac na tradzik ale pospolity a nie na zaskorniki zamkniete. Wkurzalam sie ze tyle to kasy koszytuje, nic nie pomoga a do tego po prostu paliły mi cere. Zmienilam dermatologa, wysmial poprzedniego ze takie masci jakie mi przepisywal nic nie pomoga na te 'grudki' gdyz to siedzi w wewnatrz i zdecydowalam sie na kuracje retinoidami a dokaldnie axotretem. Jest ksoztowna bo przyjmuje dziennie 1 tabletke po 20 mg a na miesaic jest to koszt 80 zl. Przyjmuje dopiero 1 miesiac po dwoch mam brac po 40 mg wiec koszt bedzie na miesiac w granicach 150 zl. No ale na te glupie masci i tak iwecej kasy poszlo iwec juz wsyztsko jedno byle by pomoglo.
Kuracja ta ma trwac 6 miesiecy, jestem dobrej mysli jak chcesz cos wiecej wiedziec to pisz :)

Cytat
m13081987
Brevoxyl

popieram i polecam :)

Spróbuj pić zieloną herbatę. Początkowo( nawet po miesiącu)ilość wyskakujących pryszczyków może się zwiększyć, ale potem skóra się oczyszcza i grudki nie powinny już powstawać. Jak ktoś wyżej podpowiedział, dobrym lekiem jest zmiana diety

Cytat
lidzia3
myslałąm o hormonach , tlylko ze deramtolog nie chce przepisac, a przeciez do ginekologa nie pojde i nie powiem ze chodzi mi takie głównie na poprawe stanu cery ;/

lol. ile ty masz lat? powiedz, że chcesz się zabezpieczać i tyle, ginekolog to jakiś wstyd?

Cytat
Nelcia_87
mi pomogła maść z antybiotykiem klindacin

beznadziejna jest, ja jej nie polecam ;p

Brevoxyl i inne cuda, które złuszczają działają tylko przy pierwszej kuracji. po miesiącu wszystko wraca a kolejna kuracja nie pomaga, bo skóra jest wysuszona i oprócz zaskórników tworzą się gigantyczne pryszcze, z powodu suchej skóry. Dlatego zrezygnowałam z Brevoxylu. Najbardziej pomogło mi mycie twarzy 3razy dziennie (lub częściej) żelem do skóry tłustej Nivea Visage, raz w tygodniu peeling z Garniera 3 w jednym, raz w tyg maseczka ziaja nuno i krem nawilżający dla skóry trądzikowej nuno, który ma konsystencje, kolor i funkcję podkładu. Używałam go codziennie jako podkład.
efekty były, ale po chorobie i antybiotykach znowu to samo...
także zaczynam od nowa

niezweryfikowana
Posty: 99
Ostrzeżenia: 1/5

dzieki dziewczyny chyba wybiore sie na nfz jutro do ginekologa , powiem mu ze nie chodzi mi o typowe tabletki zapobie\gajace ciazy tylko takie aby wyregulowac okres miesiaczki nie byly takie bolesne i na cere zeby nie byla przed okresem w tak traicznym stanie.... tylko troche sie boje ze przytyje , lub cera jeszcze bardziej sie pogorszy bo slyszalm ze to mozliwe

niezweryfikowana
Posty: 99
Ostrzeżenia: 1/5

a co do dieyty, odzywaim sie dobrze, nie jesm rzeczy które szkodza cerze typu czekolada złówty ser, ostre i tłuste rzeczuy , unikam równiez mleka gdyz jak bylam mała miałam skaze białkową.... pije duzo zielonej herbaty , wody mineralnej i lapcho , biore od ponad roku cynk i innne suplementy diety typu wit pp , b c itp, a moja cera od roku i tak jest w tragicznym stanie i jest coraz gorzej . dodam ze nie nakładam nie wiadomo ile podkładu , taka warstwe ze jej nie widac, a podkadówm uzywam bardzo lekkich , mineralnych lub antybakteryjnych
dziewczyna a jak jest z tymi tabletkami anty? moge mi pomoc wyleczyc łojotok i nie bede powstawac nowe zmiany.. no a;e stare zaskórniki nie wyparują dzięki tabletkom , co z nimi zrobic.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-22 17:44 przez lidzia3.

niezweryfikowana
Posty: 222
Ostrzeżenia: 9/5

Jakie kosmetyki polecicie jednocześnie na zaskorniki jak i na suchą skórę?

niezweryfikowana
Posty: 238
Ostrzeżenia: 7/5

Rano wit c, wieczorem niacynamid. Dolozylabym retinol, względnie retinoid, i faktycznie kwasy: czerwony peeling z to, ewentualnie kwas migdałowy. Codziennie używałaby rano i wieczorem tonik z kwasem glikolowym, np miya, eveline lub to.

Warto jest na pewno wczytać się w składy kosmetyków i wybierać te składem dopasowane do potrzeb skóry. Na stronie jest sporo informacji https://estetico.pl/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-02-26 08:28 przez marcy23.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

euphoria