Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Olej kokosowy - cudo?

15 paź 2015 - 15:45:29

Moja siostra wciera olej kokosowy w skore glowy, widocznie dziala skoro dalej go uzywa. Ja probowalam uzywac ale mnie zapach kokosa odstrasza wiec za malo uzywalam by mowic o jakichs efektach.

niezweryfikowana
Posty: 49
Ostrzeżenia: 5/5

Olej kokosowy - cudo?

15 paź 2015 - 21:12:06

Miałam olej kokosowy do włosów z firmy Efavit i cudów u mnie nie uczynił. Wykorzystałam go do celów kulinarnych, minusem było tez to, że miał bardzo krótki termin ważności - około pół roku (tak, wiem, że kosmetyki naturalne tak mają).
Lepiej sprawdza się u mnie olejek arganowy, ale nie mam jakichś ulubionych kosmetyków. Ostatnio używałam olejku arganowego do oczyszczania twarzy z Bielendy i był ok. Po prostu trzeba szukać kosmetyków, które na nas dobrze działają, niestety odbywa się to metodą prób i błędów. Bo to co pomogło naszej przyjaciółce nie zawsze nam posłuży.

niezweryfikowana
Posty: 4
Ostrzeżenia: 1/5

Olej kokosowy - cudo?

25 paź 2015 - 15:07:13

kiedys stosowałam olejek kokosowy na włosy ale u mnie sie nie sprawdził chociaż moje koleżanki bardzo go zachwalaly więć wydaję mi się ze to zależy od wielu czynników czy zadziała

Olej kokosowy - cudo?

25 paź 2015 - 15:39:36

Używałam na włosy - jako maskę oraz do peelingu. Włosy bardzo ładnie nawilżone, mięciutkie i błyszczące, jako peeling (z dodatkiem kawy) też super, bo doskonale nawilża. Na buzię nie próbowałam. Podsumowując: fajny, dobrze go kojarzę, ale nie należy się spodziewać nie wiadomo jak cudownych efektów. Do włosów bardziej polecam odżywkę KALLOS.

Olej kokosowy - cudo?

09 lis 2015 - 11:50:00

Olej kokosowy jest wspanialy na suche wlosy, oraz przy farbowaniu (warto dodac kilka kropli do mleczka ulteniajacego i barwnika, dodaje blasku). Jesli chodzi o cere, to jest to olejek glownie dla cery suchej, ze wzgledu na komedogennosc, czyi zatykanie porow, ktore moze wystapic w przypadku skory tradzikowej. Swietny do olejowania kosmykow, tylko trzeba go uzywac w niewielkich ilosciach, bo jest baardzo gesty i tresciwy.

Olej kokosowy - cudo?

09 lis 2015 - 12:23:31

O rany to weź kup i wypróbuj. Każdy ma inne ciało i czasami bywa tak, że na jedną osobę dany kosmetyk działa i jest to cudo, a na innej osobie już nie ma tego efektu.

Olej kokosowy - cudo?

14 lis 2015 - 21:51:28

Ja używam oleju kokosowego (nie mylić z olejem palmowym), zarówno w kuchni, jak i również do celów kosmetycznych. Wcieram sobie co jakiś czas w skórę głowy odrobinę oleju no i później dokładnie spłukuje. Oprócz tego dobrze działa na suche pięty, więc warto sobie co jakiś czas posmarować skórę w tym miejscu, szczególnie latem. Szkoda tylko, że jest on taki drogi. Jeśli chodzi o warunki przechowywania to ja trzymam go w szafie w kuchni (w temperaturze pokojowej) wtedy ma najlepszą konsystencję (jak masło).

Olej kokosowy - cudo?

15 lis 2015 - 08:07:47

U nas jest sklep z takimi roznymi mazidłami, mydłami wszystko naturalne.Kremy, balsamy, mydła różniste.Tam kupiłam olej kokosowy ,jest na wage, pakuja w takich małych pudełeczkach ,jest bardzo drogi.Kupiłam kiedyś troszkę rewelacja.Pani w sklepie powiedziała że inny jest ten olej do kuchni a inny do celów kosmetycznych.Ten do kuchni jest bardzo tani .Ja kupiłam takie pudełeczko jak pól kostki masła i dałam 35 zł .Ale to jest bardzo wydajne .Pani powiedziała że ten do kuchni jest produkowany jako na tłuszcz, pozbawiony własciwosci naturalnych ,nie wszystkich oczywiście ale większości.Ten kosmetyczny jest inaczej robiony ,tak by zachować to co najważniejsze i dlatego jest taki drogi.Ja pisze tak ogolnie .

niezweryfikowana
Posty: 2
Ostrzeżenia: 1/5

Olej kokosowy - cudo?

16 mar 2016 - 21:45:16

Czy cudo.. tak naprawdę to produkt który już jest od wielu lat bardzo dobrze znany na całym świecie, u nas dopiero rośnie jego popularność. Osobiście stosuje już od dłuższego czasu i też zauważam dużo pozytywnych właściwości, koleżanki też się chwalą fajnymi efektami, a w necie można znaleźć stronki z różnymi przepisami. Tak naprawdę to jakby się uprzeć, codziennie można znajdować nowe zastosowanie tego czarodzieja :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-08-15 22:52 przez moderator.

Olej kokosowy - cudo?

16 mar 2016 - 22:43:51

Polecam używałam go bo miałam wysuszona głowę, i po paru razach znikło wszystko ☺

niezweryfikowana
Posty: 8
Ostrzeżenia: 1/5

Olej kokosowy - cudo?

27 kwi 2016 - 00:25:31

Zdecydowanie polecam, a szczególnie http://magvita.pl/41-olej-kokosowy-banaban. Już dawno przerzuciłam się na olej kokosowy ale ten nadaje takiego lekkiego smaku i nie przytłacza potrawy aromatem kokosowym. W dodatku nie zawiera cholesterolu i ma sporo wartości odżywczych.

niezweryfikowana
Posty: 341
Ostrzeżenia: 5/5

Olej kokosowy - cudo?

27 kwi 2016 - 13:21:23

Cytat
klimek1509
Polecam używałam go bo miałam wysuszona głowę, i po paru razach znikło wszystko ☺

Nakładałaś go na skórę głowy? Ja o takiej metodzie jeszcze nie słyszałam...

niezweryfikowana
Posty: 51
Ostrzeżenia: 2/5

Olej kokosowy - cudo?

07 maj 2016 - 00:02:46

Na włosy nigdy nie nakładałam, bo mam prztłuszczającą się skórę głowy, ale regularnie używałam jako balsam do ciała i mam wrażenie, ze rzeczywiście mi pomagał. A miał w czym, bo po remoncie moja skóra była w starszym stanie. Te wszystkie kleje, farby sprawiły, że była sucha jak papier. Używałam oleju kokosowego praktycznie kilka razy dziennie, ale dał radę.

niezweryfikowana
Posty: 48
Ostrzeżenia: 7/5

Olej kokosowy - cudo?

22 maj 2016 - 23:45:52

Podobno to cudo, ale ja jakoś nie mogę znieść zapachu

niezweryfikowana
Posty: 7
Ostrzeżenia: 4/5

Olej kokosowy - cudo?

15 sie 2016 - 22:41:59

Ja za pomocą oleju kokosowego zwalczyłam grzyby Candida, ale zauważyłam również, że rany się szybciej goją. A inspiracje czerpałam z bloga Artura: http://arturtopolski.pl/olej-kokosowy-fakty-wybor/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Afrodyzjak do kąpieli- bielenda?