Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Prawo pracy-kto się zna?

05 paź 2009 - 22:09:46

witam szukam osoby ktora zna sie na prawie pracy !!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-05 22:12 przez moderator.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.026

Prawo pracy-kto się zna?

05 paź 2009 - 22:12:17

Podczas zakładania nowego wątku nadaj mu tytuł odzwierciedlający jego treść. Nie używaj ogólnych sformułowań typu "Problem", "Pomocy”, „???”, „Hot or not”, „Sprzedam” etc. Wprowadzają one ogólny chaos. Tytuł powinien być krótki zwięzły i treściwy. Pomaga to Użytkownikom w poruszaniu się po forum i odpowiadaniu na tematy, które ich najbardziej interesują.

kashmir082 (zmieniam tytuł)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.957

Prawo pracy-kto się zna?

05 paź 2009 - 22:14:18

A w czym problem?
Może uda mi się coś pomóc choć prawa pracy jeszcze nie miałam na zajęciach :)

Prawo pracy-kto się zna?

05 paź 2009 - 22:15:20

chodzi o zaplacenie ekwiwalentu za nie wykorzystany urlop
mam 17 dni urlopu i zlozylam wypowiedzenie ,chcialabym dowiedziec sie jak mam to policzyc



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-05 22:18 przez kiki2013.

Prawo pracy-kto się zna?

05 paź 2009 - 22:18:58

oj widzę kashmir, że reprezentujesz nasze miasto:) a co prawa pracy napisz o co chodzi wtedy może więcej pomoże ;)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.957

Prawo pracy-kto się zna?

05 paź 2009 - 22:21:22

Zgodnie z Kodeksem pracy, w przypadku niewykorzystania przysługującego urlopu w całości lub w części z powodu rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy, pracownikowi przysługuje ekwiwalent pieniężny.


Art. 152. § 1. Pracownikowi przysługuje prawo do corocznego, nieprzerwanego, płatnego urlopu wypoczynkowego, zwanego dalej „urlopem”.

§ 2. Pracownik nie może zrzec się prawa do urlopu


Art. 171. § 1. W przypadku niewykorzystania przysługującego urlopu w całości lub w części z powodu rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy pracownikowi przysługuje ekwiwalent pieniężny.

§ 2. (uchylony).

§ 3. Pracodawca nie ma obowiązku wypłacenia ekwiwalentu pieniężnego, o którym mowa w § 1, w przypadku gdy strony postanowią o wykorzystaniu urlopu w czasie pozostawania pracownika w stosunku pracy na podstawie kolejnej umowy o pracę zawartej z tym samym pracodawcą bezpośrednio po rozwiązaniu lub wygaśnięciu poprzedniej umowy o pracę z tym pracodawcą.

zweryfikowana
Posty: 3.293
Ostrzeżenia: 1/5

Prawo pracy-kto się zna?

05 paź 2009 - 22:25:45

Cytat
kiki2013
chodzi o zaplacenie ekwiwalentu za nie wykorzystany urlop
mam 17 dni urlopu i zlozylam wypowiedzenie ,chcialabym dowiedziec sie jak mam to policzyc
Zgodnie z art. 171 Kodeksu pracy ekwiwalent pieniężny należy się pracownikowi tylko jeżeli posiada niewykorzystany urlop wypoczynkowy w dniu rozwiązania stosunku pracy. Moment rozwiązania umowy o pracę jest więc jedynym czasem, kiedy możemy starać się o wynagrodzenie za zaległy urlop.
Należy pamiętać, że pracodawca może nakazać nam wykorzystanie zaległego urlopu w okresie wypowiedzenia umowy o pracę. Ekwiwalent będzie się nam należał tylko w sytuacji, kiedy nie wykorzystamy całego urlopu będąc na wypowiedzeniu.

Prawo pracy-kto się zna?

05 paź 2009 - 22:31:48

Ekwiwalent za niewykorzystany urlop

Pracodawca jest obowiązany wypłacić ekwiwalent za niewykorzystany urlop z powodu:
- rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy (bez względu na przyczyny i sposób zakończenia stosunku pracy)

W innych wypadkach pracodawca obowiązany jest udzielić urlopu "w naturze".

Za czas urlopu pracownikowi przysługuje wynagrodzenie, jakie by otrzymywał, gdyby w tym czasie pracował.

Prawo pracy-kto się zna?

05 paź 2009 - 22:39:24

ok dzieki

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

OFE jaki wybrac?