Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 4.117
Ostrzeżenia: 1/5

Korepetycje-legalnie

04 lis 2009 - 14:34:29

hmmm jak ktos podkalbuje to jest niefart...ale mojek olzenaki studentki -udizelja korkrkow np. z angielskiego i sienie rejstrowaly daja lekcje paru osobom wiec z opodatkowaniem by sie nie opylalo z reszta mnostwo znam tkaich osob co zyja psokojnie udzielja korkow a tego nie zglosily to "wladz wyzsztch" :)

Korepetycje-legalnie

04 lis 2009 - 14:36:03

ja sama chodze na korki i moje kolezanki tez z nas ktorych jest kilkanascie tylko jedna chodzi do osoby ktora odporwadza od tego podatki :) nawet dostaje takie jakies kwitki na to ze zaplacicla i ile

Korepetycje-legalnie

05 lis 2009 - 07:34:04

Cytat
kaaykaa
ja zarejestrowałam udzielanie korepetycji, mam działalność gospodarczą, mieszkam w Warszawie także tu jest sporo chętnych

a moge zapytać jaką formę opodatkowania wybrałaś? Mnie polecono kartę ale bardziej zależałoby mi na ogólnym ze względu na odliczenia.

Korepetycje-legalnie

05 lis 2009 - 07:40:29

Cytat
dziedziczki
Nauczycielka która jakiś czas temu udzielała korepetycji została pozwana przez rodzica tego chłopaka(maturzysty)że jej syn oblał egzamin:/ Nie zapłaciła za to ale z urzedu pozwali ją za nielegalne pobieranie opłaty za zajęcia.

bez sensu..... wiadomo ze nauczyciel nawet na korkach lopata komus wiedzy nie wepcha do lba;// ja sama daje czasami korkow z chemii, ale bardzo wiele osob poprstu jest leniwa... i do nauki za skarby sie nie nadaje... tylko tyle ze ja rodzicom od razu mowie ze dziecko ma bardzo duze braki, a na dodat to co zadam sie nie uczy i od razu mowie ze taka nauka nie ma sensu... a rodzica prze waznie odpowiadaja ze lepsza nauka niz zadna.... bo ich skarbek nie bedzie sie uczyl sam wogole.... takze .. wpsolczuje.... ale tak to jest... bezstresowe wychwanie.... sielanka... zycie bez nacisku.. obowiazkow.... i mamusia i tatus musza zyc wiecznie....chyba...

Korepetycje-legalnie

05 lis 2009 - 07:57:08

Cytat
kasientos
Cytat
dziedziczki
No zgadzam się bo po aferze z maturzysta widać że można nieżle zapłacić.
z maturzystami?!
nie słyszałam...

kkaren
a to jako nauczyciel można udzielać korepetycji bez rejestrowania tego?!
Wielu nauczycieli udziela korepetycji u siebie w domu i nie odprowadzają za to żadnych podatków tylko wszystkie pieniądze biorą dla siebie...sama chodzę na korki i nic mi o tym nie wiadomo żeby korepetytor miał to legalnie, ponadto teraz przed matura bardzo trudno znaleźć jakiegokolwiek nauczyciela który ma wolne miejsca...

Korepetycje-legalnie

11 lis 2009 - 15:52:32

wybrałam księgę przychodów i rozchodów. z tego co wiem nie zawsze można rozliczać się za pomocą karty

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

agent ubezpieczeniowy