Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Co myslicie o takich szkoleniach??

21 wrz 2009 - 12:07:56

Mieszkam na terenie woj. podkarpackiego i ostatnio pojawily sie oferty bezplatnych szkolen dla bezrobotnych w tym i kobiet, co zaznaczaja w ogloszeniach.
sa to kursy np. na operatora koparko-ladowarki, operatora zurawia (dźwigu), operatora wozka widlowego i inne maszyny budowlane.

nie mam informacji czy jakies kobiety się zglaszaja na te kursy ale co wy o tym myslicie??jak to postrzegacie??

W dobie tego ze kobieta powoli zajmuje miejsca w typowych meskich zawodach, jest rownouprawnienie itp to rozumiem ale kurs mozna skonczyć a stereotypow sie nie da jeszcze przelamac, jak ktos bedzie mial do wboru mezczyzne operatora i kobiete operatora to kogo pracodawca wybierze??? z gory zaloza że kobieta im sie nie widzi w koparce czy dźwigu i to bedzie jedyny i glowny czaem powod nie przyjecia kobiety do pracy....

Ale np. wozek widlowy, czemu nie...jak nieraz widzie te tony towaru jakie taszcza kobiety z magazynu na sklep (chodzi mi o markety) to mi slabo :-/ taki kurs by sie przydal i praca odrazu lzejsza.

Co myslicie o takich szkoleniach??

21 wrz 2009 - 12:12:06

jak za darmo to pewnie ze warto spróbowac^^ moja mama poszla ostatnio na bezplatny kurs komputerowy, nic nie traci a na pewno sie to do czegos przyda:) dostajemy mnostwo dofinansowan z unii to czemu by z tego nie korzystac?;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-21 12:12 przez kasssieczka.

Co myslicie o takich szkoleniach??

21 wrz 2009 - 12:12:41

jesli masz czas i nie masz oporów przed czyms takim - jak najbardziej- zawsze warto miec papier, nawet jak nie skorzystasz z niego.

Co myslicie o takich szkoleniach??

21 wrz 2009 - 12:16:48

Cytat
kasssieczka
jak za darmo to pewnie ze warto spróbowac^^ moja mama poszla ostatnio na bezplatny kurs komputerowy, nic nie traci a na pewno sie to do czegos przyda:) dostajemy mnostwo dofinansowan z unii to czemu by z tego nie korzystac?;)

Ale koleżance chodziło o kursy typowo męskie...komputerowy jest obu płciowy:)
Koparko ładowarka tak czemu nie...żuraw odpada bo mam lęk wysokości i w wietrzne dni bym się chyba z.... ze strachu:).Ja lubię męskie zawody,chętnie bym zrobiła mechanika samochodowego bo to lubię,albo stolarza...kurcze jeszcze mi coś urośnie przez te moje zamiłowania:P

P.S.Myślę że to ciekawsze zajęcie niż stać kilkanaście godzin za lada albo przed fotelem fryzjerskim.
Koparko ładowarka tak czemu nie...żuraw odpada bo mam lęk wysokości i w wietrzne dni bym się chyba z.... ze strachu:).Ja lubię męskie zawody,chętnie bym zrobiła mechanika samochodowego bo to lubię,albo stolarza...kurcze jeszcze mi coś urośnie przez te moje zamiłowania:P

P.S.Myślę że to ciekawsze zajęcie niż stać kilkanaście godzin za lada albo przed fotelem fryzjerskim.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-21 12:19 przez Perla33.

Co myslicie o takich szkoleniach??

21 wrz 2009 - 12:22:53

Znam dziewczynę, która pracuje jako operator wózka, ale w Anglii. Tu by mogli mieć opory, ale widzę pełno ogłoszeń o pracy, więc pewnie jest popyt.

Tak w ogóle to z tego, co widzę, lepiej było iść na fryzjerkę czy kosmetyczkę, niż się męczyć kilka lat na studiach, żeby wylądować na bezrobociu :/

Co myslicie o takich szkoleniach??

21 wrz 2009 - 12:31:20

dziwne te szkolenia nie słyszałam o tym żeby kobiety pracowały jako tacy operatorowie. zastanoawiam się kto załaduje kobiecie taki wozek widłowy;/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-21 12:32 przez badxgirl.

Co myslicie o takich szkoleniach??

21 wrz 2009 - 12:33:53

idz na operator widlaga, moja babcia ma na to certyfikat

Co myslicie o takich szkoleniach??

21 wrz 2009 - 12:45:55

Cytat
badxgirl
dziwne te szkolenia nie słyszałam o tym żeby kobiety pracowały jako tacy operatorowie. zastanoawiam się kto załaduje kobiecie taki wozek widłowy;/

jeny widac ze potrzebny ci taki kurs bo nie masz pojecia :-/

a wiesz wogole jak wyglada wozek widlowy???

Przeciez o to wlasnie chodzi ze taki operator ma go zaladowac i przewiezc towar tam gdzie trzeba, nikt mi nie musialby go ladowac, bo podjezdzam i laduje towar na palecie dajmy na to, siada na widelkach i heja.

Jeny...kto mi go zaladuje hehhe dobre.....sama sobie zaladuje

Co myslicie o takich szkoleniach??

21 wrz 2009 - 12:48:40

A ja widziałam w Krakowie w Sellgrosie 2 młode dziewczyny na wózku widłowym,także chyba nie tak ciężko ze znalezieniem takiej pracy...

Co myslicie o takich szkoleniach??

21 wrz 2009 - 12:57:30

moja ciocia byla suwnicową (nie wiem jak to się pisze:P) a jest to takze typowo meski zawod. pracowala bardzo dlugo na takim stanowisku a pracodawca byl zadowolony. dodam, ze teraz moja ciocia ma ok.60 lat, wiec stereotyp pracy typowo meskiej byl lamany juz wczesniej i kobiety byly zatrudniane i szanowane na "meskich" stanowiskach:) jesli dziewczyna nie ma oporow przed taka praca to niech korzysta z dostepnych kursow- zawsze to nowa umiejetnosc, mogaca sie przydac :)

Co myslicie o takich szkoleniach??

21 wrz 2009 - 12:58:07

wiem jak wygląda nie musisz mnie obrażać, przyszło mi do głowy coś w stylu a jak się to wszystko wywali albo wjedziesz w coś to trzeba później zbierać i mieć troche siły, myślałam raczej o pracy na dużych halach a nie w supermarkecie, ale pewnie takie rzeczy się nie zdażają:) wydaje mi się że pracodawca mając cv kobiety i mężczyzny na to stanowisko wybierze mężczyzne

Co myslicie o takich szkoleniach??

25 wrz 2009 - 17:22:29

jak na zdjęciu ;)





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-25 17:24 przez Agne.

Co myslicie o takich szkoleniach??

27 wrz 2009 - 14:20:26

Ja pierdziu :-o
dla kobiety i to do 28 lat takie wymagania hehe no moze ktoras sprota, nie przecze ale napewno nie poszlabym majac takie umiejetnosci pracowac za 700zł....glodowa pensja :-/

Co myslicie o takich szkoleniach??

27 wrz 2009 - 14:30:54

Dokladnie z takim wyksztalceniem pracowac za 700zl:/ ktos chyba sobie zarty robi normalnie....
chociaz teraz z wyksztalceniem i tak trudno prace znalezc:/ a najlepsze jest to ze znalazlam kiedy ogloszenie o prace na sprzataczeke pomieszczen biurowych i oczekiwali wyksztalcenia sredniego i doswiadczenia minimum rok w zawodzie:/

Co myslicie o takich szkoleniach??

28 wrz 2009 - 19:13:51

Tak tez się spotkalam z takim czymś że na stanowisko sprzątaczki przyjmuja panie z min. srednim wyksztalceniem albo nawet studentki zaoczne :-/

co do sredniego wyksztalcenia ponoc to wymogi unii europejskiej zeby zatrudniac wykwalifikowana kadre nawet w sektorze uslug....a reszta niech robi matury wieczorowo bo dla nich pracy powoli juz nie bedzie jesli zawodowke skonczyli:-/



A tak apropos.....to zlozylam podanie na kurs "operator wozka widlowego" i mnie zakwalifikowali:-p



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-04 14:22 przez kromka07.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

dotacje dla studenta dziennego