Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 3 4 5 6 7 8 -->
zweryfikowana
Posty: 0
Ostrzeżenia: 2/5

Treść posta została usunięta automatycznie

ja dopiero zaczynam prowadzic wlasny biznes zalozylam sklep internetowy z meblami i zapraszam rowniez do swojego sklepu a to przykladowe moje mebelki



firma budowlano- remontowa, startowanie w przetargach spółdzielni, tbs-ów, a dodatkowo prywatne zlecenia, dobra reklama i dobrzy pracownicy to gwarancja sukcesu:)

a jeżeli chodzi o dotacje do własnych interesów to lepsze są dotacje z urzędów pracy ( 18 tyś) bardziej dostępne, krócej trwa procedura, i nie jest tak skomplikowana.

powodzenia :)

Ja polecam Polskä Restauracje z Polskim jedzeniem za Granicä....Sama jestem wlascicielkä takiej Restauracji w Niemczech i jestem Bardzo zadowolona,niemcy po prostu uwielbiajä Naszä Kuchnie...Pozdrawiam...

gastronomia, dobra, niedroga ;)

Ja się starałam o taką dotację. Dostałam, otworzyłam własny zakład krawiecki i jakoś idzie. Dobrze,że ten zus narazie taki niski...

Ale gdybym miała teraz się starać o dotację to otworzyłabym "bawialnię dzienną dla dzieci". U nas w mieście (Chojnice) jest żłobek do którego cudem się tylko dostać można. Mój syn od roku jest na liście oczekujących na miejsce. Teraz jest 19 w kolejce... Do przedszkola już go chcę zapisać, mały ma 3 lata, ale nie ma miejsc!!!! W Człuchowie babeczka otworzyła taką bawialnię. Idzie jej świetnie. Mama przynosi malucha na godzinkę, dwie, idzie na zakupy, do fryzjera, pozałatwiać swoje sprawy, wraca, płaci 5 zł/h i jest zadowolona. Dziecko ma stałą opiekę, miejsce do zabaw, warunki z tego co słyszałam super. Dobre dla kogoś kto nie pracuje, musi gdzieś malucha na jakiś czas zostawić a nie ma komu... A takich mam jest sporo...

Drugą opcją byłby bar mleczny. Koktajle, szejki, naleśniki, goffy, a nawet surówki- ze 100 rodzajów w menu. Eko i bio żywność teraz w modzie. Wszędzie pełno kebabów, mc donaldów, pizzeri i innych fast-foodów, które kuszą nas "zjedz tłustego hamburgera, to tylko 2000kalorii":/ A ja chętnie wybrałabym się na suróweczkę z brokułów i zadowolona, najedzona wyszła bez wyrzutów sumienia...

Kolejną opcją byłaby galeria. Ciuchy, dodatki, bibeloty do domu... Coś na bazie unikalnych czy pakamery. Idziesz, kupujesz coś czego nikt inny nie ma i nie będzie mieć. Właściciel bierze od twórcy towar w komis, nalicza 20-30 a nie 50%. Nie sprzeda się-oddaje. Coś takiego było kiedyś w Debrznie (miałam wystawione kartki okolicznościowe robione haftem krzyżykowym) ale nie wiem czy jeszcze istnieje. I oni tam ciuchów nie mieli... A fajnie byłoby kupić sobie taki włóczkowy komin, zapłacić dwa razy mniej niż w internetowych galeriach i śmigać dumnie po mieście:D A wiem,że tu jest wiele kobiet, które siedzą w domu i robią na drutach czy szyją, ale ze względu na brak np.netu. upychają prawdziwe dzieła w szufladach:(

Innym, starym już pomysłem byłyby zabawki z drzewa, strasznie drogie... Klocki, samochody, mebelki dla lalek... Wbrew pozorom to dość tani interes ale umiejętności trzeba i atesty niestety potrzebne... Ale zbyt gwarantowany.

Firma sprzątająca to też dobry pomysł. Nie dla klientów indywidualnych ale dla firm. Wiele z nich zatrudnia sprzątaczkę, płacąc jej minimum (!) i zus. Biorąc firmę, nie dość,że płacą jedynie za usługę, to jeszcze mogą to sobie odliczyć od podatku. Dlatego coraz więcej jest takich firm sprzątających. Bierzesz 3 firmy, ustalasz czas pracy, płacisz 300 parę zusu a od każdego zgarniach 800. I oni zaoszczędzą i ty zarobisz na swoje. Interes też niedrogi. Samochód ( do 50% wart. dotacji) ew. odkurzacz piorący, środki czystości i miotła:D

Lumpeksu, w moim mieście bynajmiej, nie opłaca się. Jest ich ponad 80. Ten rynek jest już nasycony...

Jak wpadną mi jeszcze jakieś pomysły to napiszę:)

A co myślicie o profesjonalnym salonie kosmetycznym takim z depilacją laserową- dobry biznes?

witaj asienka211
Zainteresowalo mnie to co napisals ;-)
Ja rowniez myslalm o czyms takim tylko ze bardziej z nastawieniem na polskie wypieki czyli cos w rodzaju kawiarenki z dobrym domowym ciastem
Problem w tym ze niebardzo wiem jak sie za to zabrac:-).Mieszkam w Köln
Gdybys mogla sluzyc mi swoja rada to prosze napisz
Pozdrawiam Dotii

zweryfikowana
Posty: 882
Ostrzeżenia: 1/5

mi sie marzy przytulna restauracja ... =) ale to za jakis czas=) chlopak jest architektem wiec na pewno bedzie niesamowita=))]

ja myslalam o komisie dla dzieci i niemowlat. nie wiem czy tego jest duzo?? czy wogole sa?? ciuszki, butelki, wozki itp. komis badz sprzedaz uzywanych ale w dobry stanie. BO wydajemy tyle pieniedzy na rzeczy dla niemowlata za kilka miesiecy wogole juz nie sa potrzebne. i jak myslicie?

podbijam, ciekawe;))

- sh

- dekoracja na slub,komunie itp

fajny wątek, może jeszcze koś się wypowie?
ja mam zarejestrowane udzielanie korepetycji z angielskiego, kokosów nie ma

hej a powiedzcie np gdybym chciala otworzyc SH w małej miejscowosci (ok 15 tys mieszkancow) to skad brac te ubrania:> ale zeby byly w miare fajne, a nie jakies smieci;/ :>????????????????????????

Cytat
paulinka89krakow
Cytat
Blair_89
Solarium:)


wchodzi zakaz opalania sie pzred 18 rokiem zycia a wydaje mi sie ze wiekszosc dziewczat z wiekiem madrzeje i mniej kozysta z solarium



a co do SUKIEN SLUBNYCH w zyciu nie poszlabym w sukience slubnej po kims wolalabym nie robic poprawin ale miec wlasna wymarzoona sukienke

heh...a myslisz ze jak wypożyczasz albo kupujesz sukienke z salonu to masz 100% gwarancje ze nikt jej nie mial na sobie:D? ja wypozyczylam w renomowanym salonie i co sie okazalo bylam na szczescia "ta pierwsza" ktora wypozyczyla, ale jak oddalam uslyszalam jak wlascicielka rozmiawiala przez tel mowiac (wlasnie dostalismy od firmy ta sukienke ktora pani chciala, ale musimy ja wymienic bo dostalismy z dziurka...) kopara mi opadla:P oddałam sukienke wyswiechtana, podarta w dodatku skracana bo byla za dluga:D a oni ja sprzedaja kobicie wmawiajac ze nowa:D!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-04 14:33 przez axis.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

student pożyczka pomocy