Obecnie rozmawiamy o:

dieta organizacja

gorący temat

motywacja na diecie

16 minut temu

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 854
Ostrzeżenia: 9/5

Problem z oszczędzaniem

20 kwi 2022 - 07:51:45

Mam problem z oszczedzaniem.. a powinnam sie wziac za siebie..
Mam dosc wysoka pensja, male alimenty na dzieci, nie az tak duzo wydatkow stalych (brak kredytow), ale w ost mies wydalam cala pensje a nie oszczedzilam ani zl..
Ok przyznam, ze poplynelam moze za bardzo..
(wizyty na masaze, fizjoterapia etc- moge z tego zrezygnowac..)prawie nie kupuje ubran dla siebie - staram sie zyc bardziej swiadomie.. ale tez wybieram dla siebie i dzieci lepsze produkty (zdrowe oleje, lepszej jakosci kosmetyki etc..) ale z przerazeniem zerknelam, ze naprawde wydalam za duzo…i koniec z tym (koniec zal postu…)
Wiec- od kwietnia musze zaczac oszczedzac..
realny cel - 40% mojej pensji..
Poleccie prosze jakies metody na oszczedzanie.. moze jakies konta na Instagramie, ksiazki ktore otwieraja oczy i pomagaja planowac wydatki…?
Przyznam, ze nie bez bata nad glowa- nie jestem wstanie zrealizowac celu.. ale tez nie chce zyc z wiecznymi myslami, czy cos moge kupic.. czy nie powinnam…
Czy ktoś poza tym miał konto oszczędnościowe w mbank https://www.tanie-konto.pl/mbank/ekonto-konto-osobiste/ ? Czy warto?

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2022-05-13 11:31 przez adelka28.

niezweryfikowana
Posty: 578
Ostrzeżenia: 9/5

Problem z oszczędzaniem

20 kwi 2022 - 09:41:38

Pierwsza podstawowa rzecz to nie zakładać sobie zbyt dużej kwoty na start do odkładania, bo można się mocno rozczarować i zniechęcić. Byłam tam i wiem co mówię. Najlepiej zacząć od mniejszego procenta i z czasem go zwiększać.
Polecam bloga Oszczednickiej i Po Taniości. Wskazówki, analizy, porady, wszystko czego dusza zapragnie. Plus polecam prowadzenie miesięcznego budżetu domowego i korzystanie z aplikacji do zapisywania codziennych wydatków. Dzięki temu zobaczysz gdzie pieniądze uciekają.
Ja lubię tez opcje odkładania małych kwot za pomocą końcówek transakcji. Wydaje 3,50 I odkłada mi się 1,50 do pełnej 5. Wydaje złotówkę, odkłada się 4 zł. W taki sposób można sporo odłożyć nawet nie zauważając użytku na koncie.
I najważniejsze- odkładać zaraz po wypłacie i nie ruszać odłożonych pieniędzy. Dlatego warto założyć mniejszy procent do odkładania, żeby nie musieć ruszać tego, co na koncie oszczednosciowym i nie mieć poczucia porażki.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pakowanie produktów w sklepie online