Obecnie rozmawiamy o:

Jakie ogrzewanie domu

1 minutę temu

wakacje last minute

9 minut temu

Treningi i dieta keto

16 minut temu

Wesele organizacja

dzisiaj o 1:33

stomatolog

wczoraj o 21:51

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 196
Ostrzeżenia: 4/5

Wystawianie faktur

22 lut 2021 - 08:26:38

Cześć dziewczyny! Może któraś z Was już przerabiała temat: faktura bez VAT, sprzedaż kursu online.
Zaczynam działalność, zwolnienie z VAT ze względu na obroty. Swój kurs planowałam sprzedawać w Polsce.
PYTANIE / PROBLEM – na liście mailingowej mam ludzi spoza Polski i spoza UE i nie wiem co zrobić. Wiem, że w różnych krajach są różne stawki VAT – ja nie jestem przygotwana do sprzedaży z różnymi stawkami VAT (platforma kursowa nie ma takich funkcjonalności). Ale co w sytuacji teraz, kiedy nie płacę VAT?
W regulaminie sklepu online napisałam, że zakupu może dokonać kupujący, który posiada miejsce zamieszkania lub miejsce siedziby na terenie PL. Ale okazało się, że na liście mailingowej mam ludzi spoza PL, i nie wiem, co zrobić, żeby nie wpaść w kolizję z przepisami.
Jak rozwiązać ten problem?

niezweryfikowana
Posty: 238
Ostrzeżenia: 7/5

Wystawianie faktur

22 lut 2021 - 09:13:14

Sprzedając produkt obowiązują Cię przepisy polskie i stawki VAT, jakie przewiduje polska ustawa o tym podatku. Twój dokument sprzedaży musi spełniać polskie przepisy, co najwyżej może występować w różnych wersjach językowych, ale i tak do rozliczenia danego okresu podpinasz polskojęzyczną fakturę...

Polecam na pewno dokładniej wczytać się w ten temat. Tak abyś potem nie miala problemów
http://di.com.pl/elektroniczny-obieg-dokumentow-dlaczego-warto-wdrozyc-go-w-firmie-65461



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-03-01 13:01 przez marcy23.

niezweryfikowana
Posty: 10
Ostrzeżenia: 1/5

Wystawianie faktur

08 cze 2021 - 04:57:47

Jak nie płacisz VAT to w zasadzie nie masz się czym przejmować (oczywiście warto dopytać się księgowej). Ogarnij sobie progam faktura-online.pl - z nim szybko wystawisz faktury, możesz dodać produkt, dzięki czemu wystarczy, że uzupełnisz dane firmy na którą będziesz wystawiać fakturę ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Darmowe 10zl