Obecnie rozmawiamy o:

srebrna biżuteria

gorący temat

polecany dentysta

26 minut temu

elektryka sklep

32 minut temu

wakacje last minute

47 minut temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 196
Ostrzeżenia: 4/5

Wystawianie faktur

22 lut 2021 - 08:26:38

Cześć dziewczyny! Może któraś z Was już przerabiała temat: faktura bez VAT, sprzedaż kursu online.
Zaczynam działalność, zwolnienie z VAT ze względu na obroty. Swój kurs planowałam sprzedawać w Polsce.
PYTANIE / PROBLEM – na liście mailingowej mam ludzi spoza Polski i spoza UE i nie wiem co zrobić. Wiem, że w różnych krajach są różne stawki VAT – ja nie jestem przygotwana do sprzedaży z różnymi stawkami VAT (platforma kursowa nie ma takich funkcjonalności). Ale co w sytuacji teraz, kiedy nie płacę VAT?
W regulaminie sklepu online napisałam, że zakupu może dokonać kupujący, który posiada miejsce zamieszkania lub miejsce siedziby na terenie PL. Ale okazało się, że na liście mailingowej mam ludzi spoza PL, i nie wiem, co zrobić, żeby nie wpaść w kolizję z przepisami.
Jak rozwiązać ten problem?

niezweryfikowana
Posty: 238
Ostrzeżenia: 7/5

Wystawianie faktur

22 lut 2021 - 09:13:14

Sprzedając produkt obowiązują Cię przepisy polskie i stawki VAT, jakie przewiduje polska ustawa o tym podatku. Twój dokument sprzedaży musi spełniać polskie przepisy, co najwyżej może występować w różnych wersjach językowych, ale i tak do rozliczenia danego okresu podpinasz polskojęzyczną fakturę...

Polecam na pewno dokładniej wczytać się w ten temat. Tak abyś potem nie miala problemów
http://di.com.pl/elektroniczny-obieg-dokumentow-dlaczego-warto-wdrozyc-go-w-firmie-65461



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-03-01 13:01 przez marcy23.

niezweryfikowana
Posty: 10
Ostrzeżenia: 1/5

Wystawianie faktur

08 cze 2021 - 04:57:47

Jak nie płacisz VAT to w zasadzie nie masz się czym przejmować (oczywiście warto dopytać się księgowej). Ogarnij sobie progam faktura-online.pl - z nim szybko wystawisz faktury, możesz dodać produkt, dzięki czemu wystarczy, że uzupełnisz dane firmy na którą będziesz wystawiać fakturę ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Darmowe 10zl