Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Brak umowy, manko na kasie

02 sty 2020 - 00:13:38

Cześć. Ostatnio zaczęłam pracować w takim jednym sklepie. Póki co przepracowałam 3 dni (po 9 godzin), ale nadal nie dostałam żadnej umowy. Szef mówił, że oczywiście za wszystko mi zapłaci i podpisze ze mną umowę dopiero jak się wg niego sprawdzę (w ciągu miesiąca ponoć). Jednak chodzi za mną niepokój, bo de facto teraz pracuje na czarno i nie ukrywam, że nie chcę zostać zrobiona w bambuko i chodzić tam za darmo. Nie wiem, czy temu szefowi mam wierzyć na słowo.
Druga kwestia jest taka, że pierwszego i drugiego dnia miałam nawet więcej w kasie niż powinnam mieć. Jednak trzeciego nabiło się manko na około 50 zł. Nie mam pojęcia jak do tego doszło, bo liczyłam bardzo dokładnie ile daje reszty, ile klient mi daje, itd. Możliwe, że mogłam popełnić błąd przy drobnych, ale no z tego by nie wyszło 50 zł, bez jaj. Do tego nie tylko ja miałam dostęp do kasy na tej zmianie, a też kierowniczka. Co prawda, ja w większości czasu stałam na kasie, ale kierowniczka również i nie mam pewności czy to ona tego nie nabiła, a trochę nie fair byłoby płacić nie za swój błąd jak już. Nic nie podpisywałam, żadnych dokumentów, więc jestem zobowiązana to oddać czy jak?
Tak jak już mówiłam, nie mam umowy, nic nie podpisywałam takiego. Trochę mnie to niepokoi, bo w poprzedniej pracy dostałam nawet przed pracą umowę. Jest dowód, że tam byłam przez kamery i spisywałam temperatury lodówek w sklepie pod swoim nazwiskiem, jednak niczego typu umowa nie podpisywałam czy odpowiedzialności finansowej za manko.
Jak to wygląda ze strony prawnej? Powinnam iść się upomnieć, że teraz powinnam dostać umowę choćby na okres próbny? Jestem młodą osobą, dopiero wchodzę na rynek pracy i nie mam dostatecznej wiedzy. Dziękuję.

niezweryfikowana
Posty: 22
Ostrzeżenia: 1/5

Brak umowy, manko na kasie

23 sty 2020 - 20:02:51

Wszystko powinno byc spisane na umowie, nawet taka praca na okres probny.
Wyglada mi to na probe wykorzystania finansowego bo przeciez takie "manko" moze byc niby codziennie. Uwazaj tam!

Brak umowy, manko na kasie

30 kwi 2020 - 13:46:57

Nie ma zadnego "podpisze jak sprawdze". Facet albo daje ci umowe albo dziekujesz za wspolprace i jeszcze informujesz o zawiadomieniu inspekcji pracy.

Brak umowy, manko na kasie

01 cze 2020 - 15:38:35

Skoro nie masz umowy to znaczy ze nie pracowalas i nie moze cie oskarżyc o manko.

Brak umowy, manko na kasie

20 wrz 2020 - 19:45:03

Wiele jest pułapek na rynku pracy. Na przykład w niektórych umowach o zlecenie jest zapis, że w przypadku niesprawdzenia się masz zwrócić określoną kwotę za szkolenie. Podejrzewam, że Twój nowy pracodawca będzie kombinował, więc warto pójść z taką umową do radcy prawnego. Polecam https://gaworkancelaria.pl/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wypełnianie ankiet przez internet