Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jest u mnie w pracy taki zwyczaj, że jak ktoś ma ślub, pogrzeb to zbieramy się po 5 zł na prezent czy wiązankę. Dziś była składka na prezent dla dziecka pracownika bo ma Pierwszą Komunię i zbieramy się na prezent. kiedyś była zbiórka bo komuś urodziła się wnuczka. Wkurza mnie to. Rozumiem jak pracownik bierze ślub, czy małżonek pracownika umiera ale zbieranie się na prezent na Komunię czy dla wnuka do jest przeginka. Co Wy myślicie?

(zobacz zmiany)



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-04-19 19:20 przez julcia2229.

Zrób zbiórke na odpchlenie kota sąsiadki. w interesie ogółu leży żeby pchły sie nie przeniosły...

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.136

u nas tez w pracy była moda na zbieranie kasy na urodziny ..... ale szybko sie dziewczyny burzyły bo jedna dostała , druga nie i na szczęście przeszło juz wszystkim składanie sie ....

a nie możesz powiedzieć, że nie chcesz się składać?

Urodziny, ślub czy pogrzeb kogoś ze współpracowników - ok. Ale dalsze relacje to odpada. Dlaczego macie się składać? Na urodziny Twojej siostry, brata, mamy ktoś się składa?

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Ano nie dziwota, że coraz lepsze pomysły na zbieranie kasy skoro ogół tak chętny do dawania.

dziwny zwyczaj co innego jak którys z pracowników ma urodziny czy ślub czy pogrzeb ale zbieranie na komunie, na wnuka czy inne wynalazki to przeginka. powinnas jako pierwsza powiedziec ze to ci sie nie podoba sadze ze takich osób jak TY bedzie wiewcej tylko nikt nie ma odwagi byc tym pierwszym co to zacznie

Omg masakra. Jesli jest was malo, kilka dziewczyn to rozumiem urodziny i slub. Jesli firma jest wieksza, system zmianowy itd to do zaakceptowania jest dla mnie zbiorka pieniedzy na slub pracownika ale tylko z mojej zmiany.

jest nas mało, około 20 osób. Nie będę nic gadać bo to jest taką tradycją aja tam krótko pracuję. Po prostu chciałam zapytać Was co Wy o tym myślicie bo 5 zł tu dużo nie jest ale też dawanie prezentów dzieciom pracownika jest dla mnie dziwne.

W takim razie spisz wszystkim daty urodzin członków Twojej rodziny. Jak masz psa to też - zwyczaj to zwyczaj, niech się składają!

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

A ja nie mogę uwierzyć, że wszyscy tak chętnie dają na komunię, na wnuczka, na chrzciny ... dla zupełnie obcych ludzi. No chyba, że to firma jakaś powiązania rodzinnie bardzo i ster tego wszystkiego dzierży ktoś kto nie ma co do roboty i prowadzi kalendarz zdarzeń "ważnych" w prywatnym życiu zatrudnionych.

Cytat
julcia2229
jest nas mało, około 20 osób. Nie będę nic gadać bo to jest taką tradycją aja tam krótko pracuję. Po prostu chciałam zapytać Was co Wy o tym myślicie bo 5 zł tu dużo nie jest ale też dawanie prezentów dzieciom pracownika jest dla mnie dziwne.

A spróbowałabyś nie składać się to zobaczysz jaka to tradycja chwalebna jest ;/ No niby nie ma przymusu, ale ... dać trza ... i chodzą, i perdzielą głupoty jaka to sielanka we firmie, jak to się wszyscy kochają, ale nie daj to zobaczysz jakie to "kochanie" jest ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-04-19 19:57 przez malmie.

nie jest to rodzinna firma, ja nie znam córek pracowników (może z widzenia).

Dziwne to jest ale cóż.. nie wyłamie się, jest nas około 20 osóbi jedna osoba chodzi i zbiera i co powiem " ja nie dam". I będzie wielkie gadanie, że psuję atmosferę w firmie

Komunia to jest córki pracownika a kolejna zbiórka to narodziny wnuka pracownika.

Ja cieszę się że się narodził ale nie mam ochoty zbierać na kocyk dla niego



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-04-19 20:07 przez julcia2229.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Cytat
julcia2229

Dziwne to jest ale cóż.. nie wyłamie się, jest nas około 20 osóbi jedna osoba chodzi i zbiera i co powiem " ja nie dam". I będzie wielkie gadanie, że psuję atmosferę w firmie

Hehehe otóż to ! Masakra, że atmosfera w firmie zależy od kasy na komunię dziecka pracownika :D Siermiężny to sposób na atmosferę firmową, ale jaki skuteczny :D
Wiesz trzeba powiedzieć jasno: to w takich przypadkach jak Twój to najzwyklejsze wymuszenie i tyle w temacie.

I zaraz będzie to sie nie składaj i będzie huczeć w firmie jaka to jestem zła

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Praca na Poczcie czy w Galerii?