Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Co dalej robić ze swoim życiem?

22 sty 2016 - 10:35:33

Moja historia jest trochę skomplikowana. Mam wątpliwości co dalej robić ze swoim życiem, czuję że jestem nie tu gdzie powinnam, nie rozwijam się, tkwię w złym miejscu :( Studiuje okropny kierunek, który już przy końcu (trzeci rok) denerwuje mnie najbardziej - filologia polska, spec. dziennikarstwo. Ani ze mnie filolog z powołania ani dziennikarka.. Książki owszem lubię czytać, ale raczej dla rozrywki. Jestem raczej nieśmiała, więc praktyki dziennikarskie, które musiałam odbyć, zaczepianie ludzi na ulicy podczas durnych sond były dla mnie straszne i tylko czekałam kiedy ta męczarnia się skończy. Pewnie się zastanawiacie dlaczego poszłam na taki kierunek? Nie wiem.. Głupota młodości, złe porady rodziny, która myśląc że skoro w podstawówce byłam dobra z polskiego i pisałam dobre wypracowania to teraz będę świetną, zarabiającą krocie dziennikarką.. Oni nawet nie wiedzą jak mało dziennikarze zarabiają w regionalnych mediach, bo w tylko takich miałabym szanse jeśli już.. Ale nawet nie chce, ta praca to była dla mnie męczarnia. Pochodzę z małej wsi, wszędzie stamtąd daleko, mieszka tam kilkaset osób. Teraz studiuje w mieście i do domu przyjeżdżam raz na dwa miesiące. Nie mam rodzeństwa, mam ojca alkoholika, mamę pracoholiczkę i cudowną babcię, to ona mnie zawsze wspiera i czuję, że mnie rozumie. Nie chce wrócić do mojej wsi, to byłoby najgorsze :( Ta atmosfera w domu i w tej małej miejscowości, mentalność tamtych ludzi, to nie dla mnie.. Duszę się tam. Mam chłopaka, który mieszka w Dublinie. Po licencjacie mam do niego pojechać, znaleźć pracę, ale boję się.. Rodzice mi wtłukli w głowę, że będę tam sprzątać kible i wrócę po miesiącu z podkulonym ogonem :( Co ja mam robić? Teraz pracuję jako kasjerka w teatrze i studiuję tą filologię, ale w czerwcu bronię licencjat i co dalej? Co byście zrobiły na moim miejscu? Biję się z myślami :(

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-22 12:35 przez magiczna_dziewczyna.

Co dalej robić ze swoim życiem?

22 sty 2016 - 10:43:49

No cóż...rób tak byś Ty czymś się dobrze. Na moje są rzeczy, gdzie nie ma co się słychać rodziców i się męczyć w końcu jesteś dorosła i to Twoje życie. Masz jechać do Dublina, to jedź. Najwyżej wrócisz. Przecież to nic złego. A mieszkać możesz gdzie chcesz, kwestia mienia pracy. Też jestem po studiach i nie pracuje w kierunku.

Co dalej robić ze swoim życiem?

22 sty 2016 - 10:56:26

Cytat
magiczna_dziewczyna
durnych sąd
Zaiste nie był to trafiony wybór. A w tym Dublinie myślisz, że co będziesz robić po polonistyce? To nie jest zawód, który można wykonywać w każdym kraju. Może wyjedź i zrób jakieś inne studia.

Co dalej robić ze swoim życiem?

22 sty 2016 - 11:30:55

ty masz zyc po swojemu a nie według innych. Rodzice zyja jak chca to Tobie tez nie powinni niczego nakazywac czy zakazywac . TY masz dokonywac wyborów nie zawsze sa one trafne ale własnie po to mamy życie by zmieniac szukac, rozwijac sie. Trzeba słuchac siebie tego co ci podpowiada intuicja a nie innych. Poraz kolejny napisze przeczytaj ksiazke " mozesz uzdrowic swoje zycie" tam sa genialne wytyczne jak pokierowac i cvo robic by byc spełnionym :)

Co dalej robić ze swoim życiem?

22 sty 2016 - 11:31:31

Hej :) Napewno nie wracaj do siebie na wieś. To moim zdaniem opcja mega, mega ostateczna. Skończ studia, pracuj dalej. I w tym czasie poducz się języka :) Osobiście Ci zazdroszczę, że masz kogoś za granicą, bo samemu w ciemno jechać to trochę lipa. Warto spróbować, a z językiem zawsze łatwiej znaleźć lepszą pracę, niż mycie kibli :) No ale wiadomo, tam są wyższe pensje, początki są wszędzie trudne. Będzie dobrze!! Powodzenia :))

Co dalej robić ze swoim życiem?

22 sty 2016 - 12:03:29

Jejku matko a praca na zmywaku jest czyms zenujacym ile osob wyjezdza i pracuje bo tu w pl nie ma przyszlosci z czasem znajdziesz inna prace tam a kto pow moze odrazu jakas dobra ja bym wyjechala skoro w domu Ci zle to gorzej byc nie moze tam bedziesz z ukochana osoba wartosprobowac nic nie tracisz. A przyszlosci niech nikt Ci nie wrozy bo gow wie co tam Cie czeka jak nie sprawdzisz to aie nie przekonasz

Co dalej robić ze swoim życiem?

22 sty 2016 - 12:08:51

Sorry doczytalam do sąd i mi rece opadly.

Co dalej robić ze swoim życiem?

22 sty 2016 - 12:32:54

dziewczyno obudż się.
studia masz , a to juz jest coś papier też z tego będziesz miała. jeśli chcesz pisz i wydawaj pisma , rozwijaj się a nie stękaj.
popatrz jak wygląda zycie niektórzy nawet nie mają połowy tego co ty , brak kasy i chleba , lokum.
Zastanów się , bierz zycie takie jakie jest , zrób coś z sobą .

Co dalej robić ze swoim życiem?

25 sty 2016 - 13:24:18

Przede wszystkim nie powinnaś się poddawać. Najgorsze co możesz zrobić, to siedzieć z założonymi rękami i płakać. Byłam bardzo podobnej sytuacji, też nie trafiłam z kierunkiem studiów, ale chciałam je skończyć, żeby nie zawieść rodziców. Zawsze lubiłam rozmawiać z ludźmi, chciałam im pomagać, a jednocześnie mieć dużą niezależność i swobodę działania. Trafiłam na ogłoszenie, że firma Kruk poszukuje doradców terenowych. W pierwszym momencie uznałam, że kobiety się nie nadają na te stanowisko, ale po rozmowie byłam pewna, że to praca dla mnie. Piszesz, że jesteś nieśmiała, ale może warto pokonać swoje lęki. jak będziesz się zamykać na ludzi całe życie będziesz nieszczęśliwa. Gdybyś chciała spróbować możesz zajrzeć tutaj. Na stronie znajdziesz wszystkie szczegóły dotyczące pracy.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-28 13:57 przez obeliska.

niezweryfikowana
Posty: 66
Ostrzeżenia: 8/5

Co dalej robić ze swoim życiem?

08 mar 2016 - 22:52:52

Może po prostu wstań i zacznij coś robić ?  Fajną alternatywą jest udzielanie się tutaj https://www.youtube.com/channel/UCiyEjt4_Gf_PRyO50ZHuUgQ  , możesz się wiele nauczyć i wiele dać fundacji udoskonalając ją 

niezweryfikowana
Posty: 17
Ostrzeżenia: 3/5

Co dalej robić ze swoim życiem?

22 mar 2016 - 07:56:30

Weź życie w swoje ręce i zacznij działać. I nie oglądaj się na innych, bo to nie pozwoli czuć się szczęśliwą. Warto zaryzykować i podjąć wyzwanie, wyjechać za granicę i zobaczyć - przynajmniej nie będziesz żałować, że nie spróbowałaś. Czasami warto też posłuchać mądrych ludzi, którzy takie zmiany w życiu mają za sobą i podpowiadają dzięki czemu się na nie zdecydowali. Zajrzyj choćby tutaj, a przekonasz się, że ludzie mają podobne dylematy.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

SKOK ROZMOWA KWALIFIKACYJNA