Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cześć dziewczyny :) chciałam się dowiedzieć czegoś o pracy kosmetyczki, kosmetologa lub pielęgniarki. Nie mam pojęcia którą ścieżką kariery najlepiej podążyć. W tym roku zdaję maturą i piszę rozszerzoną biologię oraz j.polski. Wiem,że w pracy kosmetyczki bądź kosmetologa spełniła bym swoje marzenie. Wszystko co jest związane z kosmetyką bardzo mnie interesuje.(Tylko teraz nie myślcie, że jestem jakąś tępą lalą, jak to niekiedy wielu ludziom przychodzi go głowy, kiedy słyszą o dziewczynie pracującej w salonie kosmetycznym). Uczę się dobrze, zawsze mam stypendium naukowe i świadectwo z paskiem. Mam tylko ogromny dylemat :((( nie wiem czy w tym kraju jest jeszcze miejsce dla kolejnej kosmetyczki/ kosmetologa. Boję się, że nie znajdę pracy wymarzonym zawodzie. Dlatego właśnie zaczęłam myśleć o studiach pielęgniarskich. W naszym kraju jest deficyt pielęgniarek, nie mówiąc juz o innych krajach europejskich - o prace bardzo łatwo, a i wynagrodzenie duże (za granicą).Może to i głupi, ale nie mogę spać po nocach bo boję się o moją przyszłość. Chciałam Was zapytać o jakieś rady lub doświadczenie w tym temacie. Interesuję mnie wszystko związane z tym tematem: realia pracy, konkretne uczelnie i wasze osobiste odczucia. Byłabym ogromnie wdzięczna za udzielenie jakichkolwiek rad :))

...jeśli będziesz dobrym fachowcem to znajdziesz pracę! realizuj swoje marzenia.. nie poddawaj zwątpieniu. Wiem że o pracę dziś ciężko, ale jeśli właśnie masz takie zainteresowania to rozwijaj je .... ktoś powiedział że jeśli wykonujesz to co lubisz - to tak jakbyś nie pracowała... to znaczy że wtedy praca nie staje się ciężarem ..

o tu jest ten cytat:

Wybierz sobie zawód, który lubisz,
a całe życie nie będziesz musiał pracować.

Konfucjusz

Pozdrawiam, dobrego wyboru życzę:)

jejku, dziękuję za takie miłe słowa :) na prawdę dodałaś mi wiary w siebie i swoje marzenia ! :*



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-12-08 18:24 przez Adrienne20.

niezweryfikowana
Posty: 222
Ostrzeżenia: 9/5

Pielęgniarstwo daje obecnie największe szanse na wyższe zarobki w przyszłości. Może i teraz pielęgniarki zarabiają niewiele ale to się na pewno zmieni. terz nie daja takich dużych podwyżek ale pielęgniarek jest w Polsce coraz mniej. Wiele osob wyjeżdża za granicę, tam pracuje. Tak wiec kiedy starsze pielęgniarki odejdą na emeryturę to będzie nagle wielki boom na rynku pracy na pielęgniarstwo.

Sama obecnie jestem na tych studiach. Jest ciężko ale bardzo to lubię oraz mam nadzieję,ze w przyszłości będę dobrą pielęgniarką. Obecnie studia to jedyna droga do pracy w tym zawodzie.

niezweryfikowana
Posty: 20
Ostrzeżenia: 3/5

Ja gdy się wahałam, który kierunek studiów wybrać, to robiłam testy kompetencji, jeden z nich był na tej stronie: http://www.kierunekrozwoju.pl/, co wazne, był zupełnie za darmo i pomógł mi wybrać geodezję :)

Takie testy nie do końca sie niestety sprawdzają, bo są bardzo ogólne, ale być może komuś się przydają, ja tego nie neguję :). Wybrałam technika farmacji w Studium w Lublinie na Energetyków i jestem zadowolona. Chodzę od lutego i naprawdę nie żałuję swojego wyboru. Praca po tym kierunku jest, może czasem nie jest tak łatwo, ale gdzie jest łatwo jak chcesz się czegoś nauczyć? - Nigdzie :). Zawód miły, czysty i przyjemny jak ktoś lubi ludzi.

niezweryfikowana
Posty: 43
Ostrzeżenia: 1/5

Dziewczyny, a ja się zastanawiam nad wyborem wszuie w poznaniu, bo bym chciała pójść na kosmetologię, czytałam w większości dobre opinie, ale nie znam nikogo osobiście kto by tam chodził - jest tu może jakaś studentka albo absolwentka?

Ja się akurat wybieram na dietetykę, ale możemy się jakoś spotkać na rozpoczęciu, bo zawsze przydałby się ktoś rozpoznawalny na korytarzu ;)

niezweryfikowana
Posty: 109
Ostrzeżenia: 6/5

Wszystko załatwione przez Beauty lux i szkolenia zawodowe. Kosmetologia? A ile jest po tym pracy? Jednocześnie po co spędzać kilka lat na studiach, skoro te same umiejętności zdobędziesz szkoleniami, a i tak większosć dziewczyn pracuje jako kosmetyczki?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Agencja Piękni Młodzi - OSZUŚCI!