Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Poziom znajomości j.obcnych w CV.

06 maj 2015 - 19:01:56

Hej,

W jaki sposób określałyście poziom znajomości języków obcych w CV?
a) Według europejskich norm ?(dodam, że nie posiadam żadnego certyfikatu) b)podstawowy, średnio-zaawansowany, zaawansowany?
c)podstawowy, komunikatywny, dobry, bardzo dobry?
d) rozdzielałyście może poziom w mowie i piśmie?

Nikt nie pisał CV? :x

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-06 22:30 przez aurea_fashion.

Poziom znajomości j.obcnych w CV.

09 maj 2015 - 19:43:56

Jak nie masz certyfikatu to nie możesz podać poziomów Rady Europy, poza tym zauważyłam że mało kto wie co to jest np. C1. Raczej zaawansowany itd. czyli opcja b. Nigdy nie rozdzielałam poziomów.

zweryfikowana
Posty: 238
Ostrzeżenia: 1/5

Poziom znajomości j.obcnych w CV.

09 maj 2015 - 20:21:20

Cytat
majka51
Jak nie masz certyfikatu to nie możesz podać poziomów Rady Europy, poza tym zauważyłam że mało kto wie co to jest np. C1. Raczej zaawansowany itd. czyli opcja b. Nigdy nie rozdzielałam poziomów.

Dokładnie, jedyne odstępstwo które znam, to kiedy się studiuje w danym języku obcym, wtedy wystarczy opinia lektora danego języka obcego z wyszczególnieniem poziomu znajomości języka.

Poziom znajomości j.obcnych w CV.

09 maj 2015 - 20:40:16

Ja w CV wpisałam poziom wg norm europejskich, bo podstawowy, średnio-zaawansowany i zaawansowany to bardziej subiektywne oceny, trudniej jest porównać.

Poziom znajomości j.obcnych w CV.

09 maj 2015 - 20:46:00

Ok to jeśli normy odpadają to jak określić znajomość j.angielskiego jeśli moim zdaniem jest bardzo dobry w rozumieniu tekstu oraz wypowiedzi innych, jest tez dobry w piśmie ale gorzej z wypowiedzią ... Chociaż potrafię sie dogadać ale rozmowa nie jest płynna ;/

Poziom znajomości j.obcnych w CV.

09 maj 2015 - 22:07:04

Cytat
Lucky_one
Ja w CV wpisałam poziom wg norm europejskich, bo podstawowy, średnio-zaawansowany i zaawansowany to bardziej subiektywne oceny, trudniej jest porównać.
Ale to jest dokładnie jedno i to samo :/ Z tą różnicą, że jak napiszesz, że masz poziom C1 z angielskiego to na bank zapytają na rozmowie jaki masz certyfikat.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Poziom_biegłości_językowej

Cytat
aurea_fashion
Ok to jeśli normy odpadają to jak określić znajomość j.angielskiego jeśli moim zdaniem jest bardzo dobry w rozumieniu tekstu oraz wypowiedzi innych, jest tez dobry w piśmie ale gorzej z wypowiedzią ... Chociaż potrafię sie dogadać ale rozmowa nie jest płynna ;/
Poczytaj w tym linku który wkleiłam... A to jest aż tak ważne? Będziesz potrzebowała w pracy mówić i czytać po angielsku?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-09 22:09 przez majka51.

Poziom znajomości j.obcnych w CV.

11 maj 2015 - 13:13:56

Potrzebny do korespondencji z zagranicznymi klientami, powinnam wpisać stopień znajomości, więc dobry mowie i piśmie czy średnio-zaawansowany lepiej ? Jeśli chodzi o rosyjski to znam podstawy - wpisywać do CV?czy jak znam tylko podstawy to lepiej dać sobie spokój;/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nudny staż.