Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ubezpieczenie na zycie indywidualne

22 lip 2017 - 18:02:52

Cytat
agata74
Cytat
banach
Cytat
agata74
Cytat
banach
Cytat
agata74
Cytat
banach
Cytat
agata74
Cytat
banach
kazda firma ubezpieczeniowa jest ok dopóki człowiekowi coś wypali .
każdy się reklamuje .
ja to już przerabiałam i wyszłam jak lepiej nie mówić.
bo umowy sie czyta a wiekszosci nie chce sie i potem zdziwienie ze dane ubezpieczenie czegos tam nie obejmuje Po to są OWU i szczegolne warunki. Poza tym wiekszosc chce jak namniejsza składk epłacic za maximum wypłaty odszkodowania a tak sie nie da. Dobre ubezpieczenie zawsze jest w wyzszej cenie
Umowę czytałam bardzo dobrze , tylko nie uznali wypadku i zrobili w lewo a skłdki sie płaciło . Rozumiesz teraz
Ubezpieczyciel podaje powody dlaczego nie uznaje i nie wypłaci odszkodowania.
i opłata składki do tego nic nie ma
co ty mi tu opowiadasz za bzdury
ubezpieczenie było od nieszczęśliwego wypadku , osoba zginęła i wypłacili tych pieniędzy. jak nie ma opłata składek do tego ?
nie musisz sie wsciekac, co do samego ubezpieczenia to ubezpieczenie NNW ma rózny zakres wiec trzeba dokładni sprawdzac co zawiera. Ubezpieczeciel ot tak sobie nie odrzuca zgłoszenia szkody. I najczesciej niewypłacane jest odszkodowanie bo nie spełnilo sie lub nie miało sie takiego zakresu ubezpieczenia jaki sie nam wydawało
ty swoje ja swoje .
Ubezpieczyciel NIE DO KONCA INFORMUJE O TYM CO WCHODZI W NNW.
Zadna firma jak i Banki nie informują jakie sa skutki i nawet tym drobnym druczkom nic nie da bo tam nie pisze . To jest tez to samo jak każą płacić dodatkowo 9zł do Pzu osobie po 70 tce itd ,,,,,
O czym ty mówisz ? "NIE DO KONCA INFORMUJE O TYM CO WCHODZI W NNW" nie ma takiej mozliwosci po to są OWU czyli ogólne warunki umowy oraz warunki szczególne czyli wszelakie rozszerzenia OWU. To klienci nie czytaja, co podpisują, nie pytaja i nie sluchja jaki jest zakres itp. A ubezpieczyciel jak odmawia wypłacenia odszkodowania to podaje powód wiec....
nie wmawiaj ze klienci NIe czytają, właśnie klientów robi się w Balona skończ już z tym pisaniem ,
ja najwyrażniej ciebie nie przebiję bo ty reklamę robisz i tyle . A co do tego OWU jak długo żyję pierwszy raz o tym słyszę.

ubezpieczenie na zycie indywidualne

22 lip 2017 - 19:02:14

Przepraszam że się wtrącę:) jeżeli w ubezpieczeniu jest napisane czego ono dotyczy, ubezpieczyciel nie może odmówić wypłaty ubezpieczenia, chyba że są jakieś powody żeby tego nie robić ale wtedy ubezpieczony jest informowany o tym na piśmie i zawsze może się odwołać. A OGÓLNE WARÓNKI UBEZPIECZENIA są dostępne wszystkim i to jest OWU. Jeżeli w umowie są podstawy do wypłaty a ubezpieczyciel tego nie robi, należy odwołać się do sądu, ja bym na twoim miejscu @banach tak zrobiła, uważasz że należy się odszkodowanie to nie odpuszczaj, jeżeli twierdzisz że zawierało o tym informację to sąd nakaże wypłatę,i tyle, wiem że się należy to walczę o to i napewno nie odpuszczam, warunek, informacja powinna być zawarta w umowie, brak oznacza że ubezpieczony czytając umowę nie czytał dokładnie i nie zauważył tak naprawdę czego ona dotyczy:)

ubezpieczenie na zycie indywidualne

23 lip 2017 - 08:15:09

Cytat
CzerwoneUsta
Przepraszam że się wtrącę:) jeżeli w ubezpieczeniu jest napisane czego ono dotyczy, ubezpieczyciel nie może odmówić wypłaty ubezpieczenia, chyba że są jakieś powody żeby tego nie robić ale wtedy ubezpieczony jest informowany o tym na piśmie i zawsze może się odwołać. A OGÓLNE WARÓNKI UBEZPIECZENIA są dostępne wszystkim i to jest OWU. Jeżeli w umowie są podstawy do wypłaty a ubezpieczyciel tego nie robi, należy odwołać się do sądu, ja bym na twoim miejscu @banach tak zrobiła, uważasz że należy się odszkodowanie to nie odpuszczaj, jeżeli twierdzisz że zawierało o tym informację to sąd nakaże wypłatę,i tyle, wiem że się należy to walczę o to i napewno nie odpuszczam, warunek, informacja powinna być zawarta w umowie, brak oznacza że ubezpieczony czytając umowę nie czytał dokładnie i nie zauważył tak naprawdę czego ona dotyczy:)
sprawa juz była w sądzie

ubezpieczenie na zycie indywidualne

23 lip 2017 - 08:31:43

@banach Ja reklamę chyba zartujesz, niby po co? ja pisze na co zwracac uwage jak sie taka umowe zawiera. To ze o OWU nie słyszałas to znaczy ze umowy nie czytasz. Polisa to jest papier który mówi o tym ze taka umowe zawralas i w niej nie bedzie napisane co ci sie nalezy w razie wystapienia szkoody. OWU ma kazdy ubezpieczyciel i jest ona dostepna wystarczy w pisac w google OWU i podac nazwe ubezpieczyciela. @usta dziękuję i masz racje trzeba walczyc ale punktem wyjsciowym jest to co zostało napisane w odmowie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-23 16:30 przez agata74.

ubezpieczenie na zycie indywidualne

23 lip 2017 - 19:59:59

Warto czytać dokładnie umowy.

ubezpieczenie na zycie indywidualne

25 lip 2017 - 00:13:59

Cytat
banach
kazda firma ubezpieczeniowa jest ok dopóki człowiekowi coś wypali .
każdy się reklamuje .
ja to już przerabiałam i wyszłam jak lepiej nie mówić.

A ja myślę,że sporo w tym racji.
Każdy zachęca i namawia,żeby tylko osiągnąć cel i podpisać umowę,
a tym samym zwiększyć swoje obroty.
Niewielu ludzi czyta takie umowy od deski do deski
-bo zajmuje to dużo czasu i uwagi,a tu już Pani czeka z długopisem.
Sama do końca nie czytam-są długie,często napisane malutkim druczkiem,trudne do zrozumienia,zawiłe,podstępne.
Są jeszcze paragrafy,które trzeba znać i wiedzieć,o czym mówią.
Firmy ubezpieczeniowe na tym bazują.Jest to celowa strategia i odwieczna zagrywka firm (nie tylko ubezpieczeniowych).
W życiu i w praktyce jest,jak jest przeważnie-niestety.
Myślę,że skoro sąd odrzucił wniosek to firma ubezpieczeniowa tak skonstruowała tę umowę,tak się zabezpieczyła,
żeby jednak nie wypłacać pieniążków-mimo tragedii.
Często zdarza się tak,że te firmy bardzo umiejętnie potrafią się wykręcić od wypłaty odszkodowań (mając rzeszę swoich prawników),a przeciętny Kowalski ma problem,żeby to wyegzekwować.A później w sądzie usłyszy:"trzeba było czytać".

ubezpieczenie na zycie indywidualne

25 lip 2017 - 00:41:25

Nie uwierzę że ktoś w tych czasach jeszcze podpisuje nie czytając dokładnie umowy:)jeżeli wpis jest zawarty w umowie żaden prawnik tego nie podważy, chyba że są dowody które dają podstawę do odmowy. Nie wiesz, nie rozumiesz treści to pytaj o co chodzi, póżniej wychodzą jakieś niedomówienia bo ktoś był za leniwy żeby ustalić faktycznie co podpisuje...nie rozumiem takiego zachowania, jak można nie wiedzieć co jest na dokumencie na którym zostawiamy własnoręcznie swoje imię i nazwisko, a póżniej oskarżać firmy czy inne instytucje że zrobiły w balona. Czas zmądrzeć, bo można podpisać w taki sposób coś, co może nas pogrążyć na całe życie. A umowy nie są długie i niezrozumiałe, te z ubezpieczenia również, wystarczy chcieć je przeczytać.

ubezpieczenie na zycie indywidualne

25 lip 2017 - 15:23:29

@Usta nic dodac nic ująć @czarownicaao "Myślę,że skoro sąd odrzucił wniosek to firma ubezpieczeniowa tak skonstruowała tę umowę,tak się zabezpieczyła,
żeby jednak nie wypłacać pieniążków-mimo tragedii." nie ma takiej mozliwosci jesli cos masz w umowie to nie ma opcji by ci tego nie wypłacili tylko trzeba wiedziec jaki rodzaj i co zawiera dane ubezpieczenie. i W przypadku OWU sa ogólno dostępne trzeba tylko poswiecic czasu by sie z tym zapoznac. UBEZPICZYCIEL PRZY ODMOWIE ZAWSZE PODAJE POWÓD NIEWYPŁACENIA ODSZKODOWANIA !!!!!!!!!!!!!!!

ubezpieczenie na zycie indywidualne

25 lip 2017 - 19:24:11

...Najczęściej taki powód Agatko,że dana opcja nie była uwzględniona w umowie,a nawet jeśli była,to w tej sytuacji umowa tego przypadku nie obejmuje,bo... i tu powód właśnie,dzięki któremu firma się "wykręca".

ubezpieczenie na zycie indywidualne

25 lip 2017 - 19:33:22

Cytat
czarownicaao
...Najczęściej taki powód Agatko,że dana opcja nie była uwzględniona w umowie,a nawet jeśli była,to w tej sytuacji umowa tego przypadku nie obejmuje,bo... i tu powód właśnie,dzięki któremu firma się "wykręca".
w owu jest wszystko opisane jakie sa prawa i obowiazki obu stron, jest tez opisane zakres i przedmiot ubezpeczenia tak wiec nie ma mozliwosci przekretu. Chyba ze osoba swiadomie rezygnuje z rozszerzeń bo uwaza ze to czy tamto mu sie nie przyda.generalnie ludzie chca maximum za minimum stawki a tak sie nie da. Ja teraz jestem na etapie wyboru ubezpieczenia dla wspolnoty wiec siedze czytam i porownuję nie chce kupic kota w worku lub podpisac cos a potem byc rozgoryczonym ze nie to sie dostało.

ubezpieczenie na zycie indywidualne

07 sie 2017 - 10:57:37

jakiś czas temu wkopałam się w beznadziejną ofertę ubezpieczeniową, ostatecznie wyszło że nic mi się nie należy. Oczywiście oferte wybierał mi doradca w pzu. Wciskają kit, żeby sprzedać swoje usługi. Poszłam do doradcy takiego znajomego znajomej z ovb chyba i tutaj inna bajka. Koleś zrobił wywiad, popytał co się może przydać, jak żyję itp i przygotował mi chyba z 66 ofert od różnych ubezpieczycieli mówiąc o wadach i zaletach, wybierając typowo pode mnie. Bardziej ufam takim bo oni mają umowy z różnymi firmami i każda znich za nowego klienta płaci im podobnie. Teraz mam za cenę 5 zł mniejszą niż tam 2x taki pakiet:/ nawet sobie nie zdawałam sprawy jak łatwo mozna dać się wrobić

ubezpieczenie na zycie indywidualne

06 wrz 2017 - 18:49:57

Ja od dwóch lat odkąd pracuje w swojej firmie korzystam z ubezpieczenia grupowego. U nas akurat działa ubezpieczyciel Open Life: <moderacja>
i cena jest bardzo fajna bo tylko 50 zł-nie wiem ile dopłaca z tego pracodawca ale na pewno dopłaca dlatego opcja jest taka korzystna. Dodatkowo mogłam też ubezpieczyć swojego męża więc z żadnych więcej ubezpieczeń już nie korzystamy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-09-22 09:05 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 196
Ostrzeżenia: 4/5

ubezpieczenie na zycie indywidualne

22 wrz 2017 - 09:01:36

Jeśli ktoś ma opcję skorzystania z usług ubezpieczenia grupowego to super. Jeśli nie to i tak moim zdaniem warto jest zorientować się w jakimś prywatnym ubezpieczeniu Takie ubezpieczenie stanowi poduszkę bezpieczeństwa przy upadku ( a w życiu zdarzają sie rózne sytuacje, poza tym czsami przewrotnie właśnie wtedy kiedy ubezpieczenia nie posiadamy).
Polecam zapoznać się z pakietem Nationale Nederlanden. Mają sporo róznych opcji. https://www.nn.pl/ubezpieczenia



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-10-04 13:08 przez nataliii23.

ubezpieczenie na zycie indywidualne

23 lis 2017 - 13:16:18

Hm... Bardzo dużo ofert tego typu można znaleźć w necie. Znaczy, chodzi mi o rankingi ubezpieczeń. Możemy dzięki temu bezpośrednio porównać sobie różne oferty :) Na przykład tu <moderacja>



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-05-09 20:53 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 65
Ostrzeżenia: 4/5

ubezpieczenie na zycie indywidualne

05 gru 2017 - 09:13:47

Ja teraz myślę o wykupieniu takiego ubezpieczenia, tyle się nasłuchałam różnych historii w rodzinie i chorobach, wypadkach że zaczęłam się martwić co by było jakby mnie takie coś spotkało, na razie myślimy o concodrii, ma ktoś z Was tam ubezpieczenie?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Praca w domu