Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

staż bez możliwości zatrudnienia

16 wrz 2014 - 08:11:43

Witam kobietki kochane!
Niestety mam problem:(
Jestem bezrobotna, znalazłam osobe która by mnie przyjeła na staż ze środków z urzędu pracy, ale później nie może mnie zatrudnić ponieważ nie ma tyle pieniążków. Mi chodzi tylko o ten staż żeby zdobyć doświadczenie. Niestety w Urzędzie tego nie rozumieją i karzą mi szukać osobe która zatrudni mnie po stażu. Czy da się to zatrudnienie jakoś ominąć?:(

staż bez możliwości zatrudnienia

16 wrz 2014 - 08:18:25

Nie da się. Tak za darmo, bez późniejszego zatrudnienia każdy pracodawca chciałby stażystę.

staż bez możliwości zatrudnienia

16 wrz 2014 - 08:22:32

To jak można znaleźć gdzieś staż, gdy pracodawca nawet nie chce słyszeć o późniejszym zatrudnieniu?

staż bez możliwości zatrudnienia

16 wrz 2014 - 08:23:13

Wiesz, jeśli pracodawca mówi im na wstępie, że chce mieć półdarmową siłę roboczą tylko na kilka miesięcy i to współfinansowaną przez nich to ja się wcale nie dziwię :D

staż bez możliwości zatrudnienia

16 wrz 2014 - 08:23:33

pieniążki ;/

staż bez możliwości zatrudnienia

16 wrz 2014 - 08:29:33

No ale jednak bym zdobyła doświadczenie a to zawsze coś.
jestem już bezrobotna prawie rok, muszę na własną rękę szukać stażu lub pracy bo w urzędzie nigdy nic nie ma, więc do jasnej ciasnej by mogli dac mi szanse odbyć ten cholerny staż!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-16 08:33 przez michalina340.

staż bez możliwości zatrudnienia

16 wrz 2014 - 08:40:08

Cytat
michalina340
No ale jednak bym zdobyła doświadczenie a to zawsze coś.
jestem już bezrobotna prawie rok, muszę na własną rękę szukać stażu lub pracy bo w urzędzie nigdy nic nie ma, więc do jasnej ciasnej by mogli dac mi szanse odbyć ten cholerny staż!

Byłam w takiej samej sytuacji. Szukaj, dopytuj, dowiaduj się.
A najlepiej znajdź kogoś, kto nie wypali w urzędzie już na samym wstępie, że na pełne zatrudnienie nie masz co liczyć ;)

staż bez możliwości zatrudnienia

16 wrz 2014 - 08:44:00

Cytat
Kathyu
Cytat
michalina340
No ale jednak bym zdobyła doświadczenie a to zawsze coś.
jestem już bezrobotna prawie rok, muszę na własną rękę szukać stażu lub pracy bo w urzędzie nigdy nic nie ma, więc do jasnej ciasnej by mogli dac mi szanse odbyć ten cholerny staż!

Byłam w takiej samej sytuacji. Szukaj, dopytuj, dowiaduj się.
A najlepiej znajdź kogoś, kto nie wypali w urzędzie już na samym wstępie, że na pełne zatrudnienie nie masz co liczyć ;)


i jak to wszystko rozwiązałaś?

staż bez możliwości zatrudnienia

16 wrz 2014 - 08:50:50

A nie można zrobić tak, że po stażu pracodawca może złożyć stosowne pismo w którym informuje UP że nie jest w stanie zatrudnić pracownika z przyczyn finansowych, czyli że biznes się nie kręci za bardzo i nie ma kasy na nowego pracownika, albo Ty nie możesz sobie w między czasie szukać jakiejś pewnej pracy, i po stażu złożyć pismo że odstępujesz od umowy i nie decydujesz się na zatrudnienie w firmie gdzie odbywałaś staż ponieważ znalazłaś inną pracę :)

Nie wiem dokładnie jak wyglądają umowy z UP dot. stażów (ze środków UP). Sama mam staż ale kasa idzie z UE, i pracodawca zobowiązał się mnie zatrudnić na pół roku, jeśli tego nie zrobi z jego winy to płaci karę 600zł, natomiast jeśli mnie zatrudni to dostaje premię 1500zł :) Oczywiście jeśli ja sobie znajdę pracę, co za tym idzie pracodawca mnie nie będzie mógł zatrudnić to nie płaci żadnej kary.

staż bez możliwości zatrudnienia

16 wrz 2014 - 08:55:24

Nie da się znaleźć stażu bez późniejszego zatrudnienia na minimum 3 miesiące. Wiem, co czujesz, bo mam ten sam problem. Pracodawców znalazłam kilku, ale żaden nie chciał mi dać potem zatrudnienia. Niestety, ale taka jest rzeczywistość Polska. Urząd Pracy, chce zmniejszyć bezrobocie, a pracodawcy chcą mieć darmowych pracowników. Wczoraj byłam na rozmowie o staż z późniejszym zatrudnieniem, to Pani mi powiedziała, że za nim da mi ten staż mam u niej pracować przez 3 dni za darmo, co jest jak dla mnie już bezczelnością, a muszę nadmienić, że nie byłam jedyną osobą na tej rozmowie, bo za mną w kolejce stało kolejnych 5 kobiet, na dodatek babka od lipca szuka "stażystów", więc wyszłam.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-16 08:58 przez maretka.

staż bez możliwości zatrudnienia

16 wrz 2014 - 08:58:32

Cytat
michalina340
Cytat
Kathyu
Cytat
michalina340
No ale jednak bym zdobyła doświadczenie a to zawsze coś.
jestem już bezrobotna prawie rok, muszę na własną rękę szukać stażu lub pracy bo w urzędzie nigdy nic nie ma, więc do jasnej ciasnej by mogli dac mi szanse odbyć ten cholerny staż!

Byłam w takiej samej sytuacji. Szukaj, dopytuj, dowiaduj się.
A najlepiej znajdź kogoś, kto nie wypali w urzędzie już na samym wstępie, że na pełne zatrudnienie nie masz co liczyć ;)


i jak to wszystko rozwiązałaś?

Chodziłam, dopytywałam ;) Jestem teraz na stażu, ale nikt mi na sto procent nie jest w stanie zagwarantować zatrudnienia; wiem też, że z poprzednimi stażystami różnie bywało. Niestety, takie czasy.

staż bez możliwości zatrudnienia

16 wrz 2014 - 09:02:52

Cytat
Kathyu
Cytat
michalina340
Cytat
Kathyu
Cytat
michalina340
No ale jednak bym zdobyła doświadczenie a to zawsze coś.
jestem już bezrobotna prawie rok, muszę na własną rękę szukać stażu lub pracy bo w urzędzie nigdy nic nie ma, więc do jasnej ciasnej by mogli dac mi szanse odbyć ten cholerny staż!

Byłam w takiej samej sytuacji. Szukaj, dopytuj, dowiaduj się.
A najlepiej znajdź kogoś, kto nie wypali w urzędzie już na samym wstępie, że na pełne zatrudnienie nie masz co liczyć ;)


i jak to wszystko rozwiązałaś?

Chodziłam, dopytywałam ;) Jestem teraz na stażu, ale nikt mi na sto procent nie jest w stanie zagwarantować zatrudnienia; wiem też, że z poprzednimi stażystami różnie bywało. Niestety, takie czasy.


i pracodawca po stażu cię zatrudni?

staż bez możliwości zatrudnienia

16 wrz 2014 - 09:06:30

Teraz w Urzędach jest tylko ten staż 6+6- czyli 6 miesięcy stażu za 860 złotych i potem zatrudnienie przez 6 miesięcy. Jak zatrudni- na koniec dostanie 1500 złotych "nagrody". Najlepiej by było, jakbyś znalazła pracodawcę, który SZUKA pracownika, dostałby wtedy pół roku za darmo, a potem też jakieś ulgi w podatkach. I tak byś mu wyszła jako pracownik prawie darmowo. Bo jeśli ktoś nie ma etatów a stworzy go tylko dla Ciebie, bo potem rzeczywiście nie znajdzie kasy na pensję. Wiele razy słyszałam o pracownikach, którzy zatrudniali na staż w wymiarze 8 godzin, ludzie pracowali po 12 albo i więcej, a kasa za nadgodziny albo była albo i nie. Wiem, że jak nie ma pracy, to człowiek bierze wszystko (sama to przechodziłam). Akurat w tym przypadku zgadzam się z Urzędem Pracy, bo gdyby nie warunek zatrudnienia, to ludzie zachrzanialiby za półdarmo, a pracodawcy mieliby darmowych pracowników na pełen etat.

Ewentualnie możesz zrobić tak, że umówisz się z pracodawcą, iż w przeciągu 6 miesięcy stażu znajdziesz zatrudnienie i on nie będzie musiał Cię zatrudniać. Ale nigdy nie dasz mu takiej pewności. Możesz też chodzić do pracodawców szukających ludzi, pytać, czy zatrudnią Cię w ramach tego bonu stażowego. Albo pracować woluntarystycznie, aby zdobyć doświadczenie- ale chyba nie o to chodzi, prawda?

staż bez możliwości zatrudnienia

16 wrz 2014 - 09:07:37

Cytat
michalina340
i pracodawca po stażu cię zatrudni?

Cytat
Kathyu
Jestem teraz na stażu, ale nikt mi na sto procent nie jest w stanie zagwarantować zatrudnienia; wiem też, że z poprzednimi stażystami różnie bywało. Niestety, takie czasy.
:)

staż bez możliwości zatrudnienia

16 wrz 2014 - 09:09:41

Ja byłam na stażu dwa razy i dwa razy nie byłam zatrudniona po jego zakończeniu. Dziwię się, że UP nie pozwala Ci na ten staż.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak poradzić sobie z nockami w pracy