Obecnie rozmawiamy o:

wydruk z zdjęciem

gorący temat

Dobry psycholog

23 minut temu

Druk ścienny

31 minut temu

Nowy samochód

50 minut temu

Montaż Klimatyzacji

56 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

OBOWIĄZEK SZKOLNY - SZEŚCIOLATEK

18 sie 2014 - 23:45:45

Orientujecie się jak to teraz jest? Czy przedszkole od wrzesnia bedzie dostepne dla dzieci w wieku 3-5 lat ( czy 3-6) a kazdy dziecko które rocznikowo ma - bedzie miało 6 lat musi iść do szkoły? Czy moze jast tak że te które urodziły się w drugiej połowie 2008 roku mogą zostać w przedszkolu?

OBOWIĄZEK SZKOLNY - SZEŚCIOLATEK

18 sie 2014 - 23:52:50

A masz dzieci czy pytasz tak oo?

W tym roku jeszcze jest tak, że jeśli dziecko jest z drugiej połowy roku, to może zostać w przedszkolu czy tam zerówce, jak zwał tak zwał.

OBOWIĄZEK SZKOLNY - SZEŚCIOLATEK

18 sie 2014 - 23:54:15

Nie mam;)dzieki za info.

OBOWIĄZEK SZKOLNY - SZEŚCIOLATEK

18 sie 2014 - 23:54:42

na 100% nie jestem pewna ale obowiazek szkolny jest dla dzieci tylko do połowy roku.musiałabym zapytac mame - uczyc 1-3,ale już spi;)

Swoja droga ciekawe jak rozwiąza sprawe z tym, ze takie dziecko z konca roku bedzie miało 17 lat piszac egzamin dojrzałości w liceum,pamietam ze jak kolezanka miała 17 lat piszac mature rodzice pisali specjalne pismo do menu bodajże

OBOWIĄZEK SZKOLNY - SZEŚCIOLATEK

18 sie 2014 - 23:58:14

Ja mam siostrzeńca 6 latka, więc się orientuję co i jak. Mój mały jest z czerwca, więc załapał się już na pierwszą klasę.

OBOWIĄZEK SZKOLNY - SZEŚCIOLATEK

19 sie 2014 - 00:01:10

Cytat
cytraa
Ja mam siostrzeńca 6 latka, więc się orientuję co i jak. Mój mały jest z czerwca, więc załapał się już na pierwszą klasę.
Tzn że musiał iśc? gdyby był z lipca decyzja nalezała by do rodzica?

OBOWIĄZEK SZKOLNY - SZEŚCIOLATEK

19 sie 2014 - 00:02:41

Cytat
julcia2229
Cytat
cytraa
Ja mam siostrzeńca 6 latka, więc się orientuję co i jak. Mój mały jest z czerwca, więc załapał się już na pierwszą klasę.
Tzn że musiał iśc? gdyby był z lipca decyzja nalezała by do rodzica?

Tak.

OBOWIĄZEK SZKOLNY - SZEŚCIOLATEK

19 sie 2014 - 00:07:29

dzięki za info;)

OBOWIĄZEK SZKOLNY - SZEŚCIOLATEK

19 sie 2014 - 00:19:15

Mój maluszek z kwietnia, więc też obowiązkowo niestety. Niby kawał chłopaka, ale to przesada...6 lat i do szkoły. Ciotka jest dyrektorem w SP i uspokaja mnie, że są dobrze przygotowani, że program jest dla 6- latków, klasy będą rozdzielone wiekowo, a ja i tak się mega stresuję, on jeszcze taki malutki w porównaniu do swoich kolegów zaledwie rok starszych. Z tornistrem wygląda jak żółwik z za dużą skorupką. Moim zdaniem to zły pomysł, rodzice powinni mieć wybór.

OBOWIĄZEK SZKOLNY - SZEŚCIOLATEK

19 sie 2014 - 00:26:54

to kolejny poroniony pomysł tych tam na górze, siedzą w tej Warszawie i wymyślają najróżniejsze głupoty, większość szkół nie jest w ogóle przygotowana na uczenie 6-letnich dzieci , moja córka pójdzie w przyszłym roku obowiązkowo jako sześciolatek i wcale mi się to nie podoba, po co kraść dzieciom rok beztroskiego dzieciństwa, większość z nich nie jest jeszcze gotowa emocjonalnie na taki krok, jak zwykle próbują zmienić dobre na lepsze i wyjedzie kolejny raz porażka! Ja osobiście jestem przeciwna tej reformie zarówno jako matka jak i nauczycielka

OBOWIĄZEK SZKOLNY - SZEŚCIOLATEK

19 sie 2014 - 00:29:03

Cytat
Sex_On_The_Beach
Mój maluszek z kwietnia, więc też obowiązkowo niestety. Niby kawał chłopaka, ale to przesada...6 lat i do szkoły. Ciotka jest dyrektorem w SP i uspokaja mnie, że są dobrze przygotowani, że program jest dla 6- latków, klasy będą rozdzielone wiekowo, a ja i tak się mega stresuję, on jeszcze taki malutki w porównaniu do swoich kolegów zaledwie rok starszych. Z tornistrem wygląda jak żółwik z za dużą skorupką. Moim zdaniem to zły pomysł, rodzice powinni mieć wybór.

To samo myślę jak patrzę na swojego siostrzeńca. Mimo, że jest bystry, wygadany i nie da sobie w kaszę dmuchać, to i tak uważam, że to za wcześnie na te dzieciaki. W takim wieku, rok różnicy to dużo.

OBOWIĄZEK SZKOLNY - SZEŚCIOLATEK

19 sie 2014 - 00:35:17

Mi też tych dzieciaków żal - często widuje dzieci króre mają na plecach mega duże tornistry - a dzieciak wręcz się zapada od niego. A co dopiero taki sześcioletek - mam nadzieję że będą w szkołach jakieś szafki.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-19 00:35 przez julcia2229.

OBOWIĄZEK SZKOLNY - SZEŚCIOLATEK

19 sie 2014 - 01:08:09

A ja jestem rozbita- moja mala jest z lutego, załatwiłam przez poradnie odroczenie, złożyłam w szkole pismo, a teraz myślę czy oby na pewno dobrze zrobilam, bo okazało się (już po fakcie) że zerówka jest w innym budynku, kilka przecznic dalej, gdzie nie ma stołówki, a ja będę pracowała i chciałam ją zapisać na obiady.....Mało tego ona już czyta i pisze, wiec wszyscy znajomi mi mówi ze będzie się w zerówce z pięciolatkami nudziła, jak zostanie drugi rok......Sama nie wiem co robić a czasu malutko.....Jak jej pytam to jest jej to "obojętne" gdzie pójdzie bo sama ni wie jak gdzie będzie.....

OBOWIĄZEK SZKOLNY - SZEŚCIOLATEK

19 sie 2014 - 01:10:19

Pisać i czytać może, najwaąniesze jest też przygotowanie emocjonalne dziecka,

OBOWIĄZEK SZKOLNY - SZEŚCIOLATEK

19 sie 2014 - 01:16:26

Jest organizowana akcja "Rodzice chcą mieć wybór" tutaj o tym przeczytacie: http://www.rzecznikrodzicow.pl/akcja-rodzice-chca-miec-wybor

U mnie w mieście niestety nie ma koordynatora, ale sprawdźcie, jeśli u Was jest, podpisujcie się:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

praca - informacje.