Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

gorący temat

Nietypowa uroda

godzinę temu

Meble

dzisiaj o 13:22

Klimatyzacja w bloku

dzisiaj o 11:13

Jakie ogrzewanie domu

dzisiaj o 10:28

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

animacja czasu wolnego -pomocy!

12 sie 2014 - 12:30:51

Cześć dziewczyny ;) czy są tu jakieś panie pedagog,bądź doświadczone animatorki czasu wolnego dla dzieci? Potrzebuje kilka rad, czy cennych wskazówek. Podjęłam prace jako animatorka w hotelu, animacje odbywają się dwa razy dziennie po 2h i jest naprawdę super, ponieważ robie to co lubię i to z czym wiążę przyszłość. No ale niestety na animacje przychodzą dzieci od 2 do 12 lat... I nie ukrywam ze jest to ciężkie do ogarnięcia, w momencie kiedy jest 20 dzieci. Pytanie do was... Czy pracowalyscie kiedyś z grupą mieszana? Może jakieś specjalne zabawy aby dobrze bawiły się nie tylko 3 latki ale również 10. Oczywiście mam kilka takich zabaw, ale już powoli brakuje mi pomysłów... Szczególnie ze dzieci starsze narzekają, że to dla nich za proste i wymyślają zabawy, z którymi maluchy nie radzą sobie. Dodam,że to jest mój pierwszy raz z grupą mieszaną,do tej pory pracowałam z grupą dzieci w takim samym lub podobnym wieku. Wszystkie rady i wskazówki będę cenne dla mojego nowego doświadczenia. ;) z góry dziękuję ;)

animacja czasu wolnego -pomocy!

12 sie 2014 - 12:47:34

Witaj,
Przed Tobą niesamowicie trudne zadanie(oo czym sama się przekonujesz) Połączenie dzieci w grupy w takim przedziale wiekowym i poprowadzenie dla nich wspólnych zajęć jest ogromnym wyzwaniem ze względu na potrzeby dziecka w danym wieku. Oczywiście cechą wspólną jest zabawa natomiast nie wszystkie dzieci będą chciały bawić się i robić to samo. Przez kilka lat byłam wychowawcą w świetlicy socjoterapeutycznej i prowadziłam zajęcia integracyjne, sportowe, plastyczne,kulinarne itd. Było mi troszkę prościej ponieważ zajęcia dotyczyły dzieci od 9 do 17 roku życia. Rozpatrując Twój problem chciałabym się dowiedzieć czy masz dostęp do gier, puzzli,piłek itd? Jeżeli nie warto bazować na arkuszach zajęć(najdziesz je na internecie) są również dostępne książki(1000 zabaw dla dzieci) może warto przejść się do biblioteki pedagogicznej? pozdrawiam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Gracie w coś na przerwach?