Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 255
Ostrzeżenia: 5/5

Pożyczki chwilówki

04 sie 2014 - 09:38:02

Praca pracą, ale są sytuacje kiedy do wyplaty brakuje nam kilku set złotych, a na horyzoncie pojawia się okazja jakiej nie możemy zmarnować. Czasem jest to promocja w sklepie na coś czego długo szukaliśmy, albo wycieczka ze znajomymi, którzy już radośnie pakują rzeczy, a czasem po prostu kwestia przeżycia do następnego miesiąca. Co wtedy robicie ? Większość Polakow pożycza, tylko trzeba wiedzieć gdzie, na co zwrócić uwagę i przede wszystkim jakie firmy są sprawdzone. Czy braliście kiedyś tak zwane chwilówki, jeśli tak to gdzie? Myślicie, że to dobry pomysl ?


Pożyczki chwilówki

04 sie 2014 - 09:50:28

vivus ma(lub mial) niezla oferte, pierwsza pozyczka bez oplat, ale generalnie jestem na nie co do chwilowek. Mam nadzieje ze nigdy nie bede tak przyparta do muru ;)

I nie rozumiem jak mozna brac chwilowke na jakies zachcianki typu zakupy/wakacje. Jedzenie, rachunki rozumiem, bo bez tego nie da sie przezyc ale na zachcianki? Nie masz kasy = kupujesz tylko najpotrzebniejsze rzeczy, ludzie sami wciagaja sie w wir dlugow.

Pożyczki chwilówki

04 sie 2014 - 09:57:26

Niestety kilka razy byłam zmuszona skorzystać z oferty chwilówek.
Jeśli trzymasz się terminów,to wszystko jest ok,koszty takiej pożyczki też nie są jakieś potężne. Gorzej jeśli nie spłaci się w terminie,wtedy dowalą Ci kilka stów odsetek i możesz mieć poważne problemy,wiem z własnego doświadczenia..
Ja brałam w Vivus,OkMoney,ViaSms i MiniCredit.
Vivus ma chyba teraz najlepszą ofertę,bo pierwsza pożyczka jest bez żadnych kosztów.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-04 09:57 przez Amelia_25.

Pożyczki chwilówki

04 sie 2014 - 10:21:11

jestem stanowczo na nie , na niebranie takich pożyczek !!! oczywiscie sa takie sytuacje gdzie człowiek jest zmuszony do takiej decyzji o pożyczce ;

ale jestem zdania , ze trzeba tak gospodarowac kasa , zeby wystarczało na wszystko , na zycie i na jakies drobne czy wieksze przyjemnosci i rozrywki , w koncu pieniadze sa po to zeby wydawac i korzystac z nich i z zycia , oczywiscie nie chodzi mi o roztwonienie wszystkiej kasy na zabawe , bo oczywiscie sa wazniejsze sprawy niz rozrywki ( kupno leków , rachunki , pozywienie , szkoła )

Pożyczki chwilówki

04 sie 2014 - 10:25:25

Mam pożyczkę z Vivusa i mimo, że oferta niezła, to i tak jestem na nie! Po miesiącu jak oddasz to może i jest bez kosztów, ale jak nie będziesz miała za co oddać? To co miesiąc przedłużasz termin spłaty ( w zależności ile pożyczysz) i mało to nie jest.

Pożyczki chwilówki

04 sie 2014 - 10:27:16

Nigdy nie mialam sytuacji, żeby mi do wyplaty brakło kilku stów. Staram się tak rozkładac wydatki, żeby starczylo. A jeśli mnie nie stać na coś, to nie biore kredytu "bo jest okazja", kredyt trzeba splacic. A branie go na fanaberie to głupota i nieodpowiedzialnosc.

Pożyczki chwilówki

04 sie 2014 - 19:12:00

Także odradzam.Ja tak gospodaruje,żeby mi wystarczyło na podstawowe rzeczy do życia:rachunki,paliwo,zakupy i jeszcze kasa na czarna godzinę.Wychodzę z założenia,że jeśli nie mam - to nie kupuje.

A co do vivusa,to czytałam ,że szykuje się afera jak w amber gold w Anglii,że coś z ta firma jest nie tak.Nie ryzykowałabym.

Pożyczki chwilówki

04 sie 2014 - 19:19:01

przyjaciele radośnie pakują rzeczy a ja lecę po chwilówkę :D cóż wydaje mi się, że jednak jestem rozsądniejsza niż przeciętny przedstawiciel społeczeństwa polskiego i nie polecę po chwilówkę :D i tym bardziej nie zadłużę się bo zobaczę coś co można kupić :D

kurcze no ludzie, nie umiecie zgromadzić sobie oszczędności, żeby nie być skazanym na chwilówki i oddawanie 2x, 3x więcej kasy niż się pożyczyło?

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

Pożyczki chwilówki

04 sie 2014 - 19:25:04

nigdy nie brałam, ale vivus czy wonga mają korzystne oferty
vivus za darmochę pierwsza pożyczka, wonga za 10,00 zł

nie ma żadnych ukrytych kosztów, haczyków itd. no, ale tak fajnie wyglądają tylko pierwsze pożyczki

najlepsze są pożyczki pracownicze (moi rodzice czy np. chłopak, znajoma biorą często takie i nie ma żadnych odsetek); jedną spłacą (odtrącają im z pensji i biorą następne); mój chłopak wziął parę miesięcy temu 10 000 zł i w październiku już spłaci tą pożyczkę, a w ogóle nie odczuwa tego, że ją spłaca - no, ale na takie coś nie każdy może sobie pozwolić, ale z tego co wiem takim funduszem pożyczkowym dysponuje każda większa firma

Pożyczki chwilówki

04 sie 2014 - 19:36:44

Ja nie polecam. A ty taka dygresja na temat pożyczek

Mój znajomy posiada lomard i kiedyś przyszła do niego dziewczyna zostawić swój zaręczynowy pierścionek bo spodobała jej się bluzka w sklepie obok a nie miała już pieniędzy. Jak tak można zrobić.

Pożyczki chwilówki

10 sie 2014 - 13:25:12

Pożyczki tego typu traktuję tylko i wyłącznie jako wyjście awaryjne. Nie wyobrażam sobie, żebym poleciała po "chwilówkę", bo zobaczyłam w sklepie fajne buty. Sama korzystałam raz, jak przyszedł termin płatności za mieszkanie, a moja firma miała problemy i nie zrobiła mi przelewu przez 2 miesiące. Prawdą jest co piszecie - jeśli spłacamy sumiennie, problemów nie ma. Pożyczkę brałam w Aasa, nie mieli ukrytych kosztów ani opłat manipulacyjnych, ale sprawdzali mnie w BIK-u. Jeśli bym miała znowu pożyczać (oby nie) to na pewno wrócę właśnie tam.

Pożyczki chwilówki

10 sie 2014 - 14:01:08

Pożyczkom i chwilówkom zdecydowane NIE!

Rozumiem, że ludzie idą po nie bo nie mają na najważniejsze potrzeby (jedzenie, leki, opłaty) ale jak ktoś bierze na bzdury które może kupić kiedy indziej lub wcale to jest to żałosne i stąd wielu wkręca się w spiralę długów mimo że pracują, zarabiają są zdrowi i sprawni. Kupują po prostu za dużo a też i często dla szpanu - drogi telefon lub laptop czy inne gadżety bo myślą że inni będą im zazdrościć. To jest też (obok realnego ubóstwa) częsta przyczyna zadłużenia Polaków.

niezweryfikowana
Posty: 255
Ostrzeżenia: 5/5

Pożyczki chwilówki

12 sie 2014 - 22:35:14

Widzę, że dużo osób jednak jest na nie. Moim zdaniem nie na błahostki, ale są w życiu chwile kiedy warto jednak sobobie pomóc. Czasem doplacając nawet te odsetki można dużo zyskać. Ale ludzie faktycznie często biorą kredyty na prawo i lewo, a potem mają problemy ze spłacaniem i pojawia się BIK.

Cytat
bluepearl33
Pożyczkę brałam w Aasa

A jak do nich trafiłaś, bo przyznam że o tej firmie nie słyszałam.

Pożyczki chwilówki

25 sie 2014 - 23:50:24

MickyMK, ja trafiłam na Aasa przez znajomą :) zanim udzielą komuś kredytu to sprawdzają go w BIK'u. Co do umowy to wszystko jest klarowne

Pożyczki chwilówki

26 sie 2014 - 00:14:33

Zrywajmy ogłoszenia o kredytach z niewiadomych źródeł.
Przeczytałam poniższy artykuł o tym, że jak się pożyczy 1000 zł, to trzeba oddać 12000 zł.
Szok! Czy nie da się ukrócić tego procederu?
wyborcza.pl/piatekekstra/1,129976,13404988,Chwilowkowa_wojna_podjazdowa.html?utm_source=HP&utm_medium=AutopromoHP&utm_content=cukierek1&utm_campaign=wyborcza#Cuk
Zawsze, kiedy stoję na przystanku zrywam ogłoszenia o kredytach help

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Gdzie szukać kredytów hipotecznych?