Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ciężko o pracę w Krakowie?

18 lip 2014 - 21:39:06

Cytat
aaniaa_aa
ogarniam sklep odzieżowy z burdelu jaki robią klienci ;/ nie narzekam bo stawka jest niezła za 2,5 h ale chciałabym już znaleźć coś ciekawego bo z moją emeryturą nie będzie za ciekawie ;/ zwłaszcza, że lata lecą ;/...
jeśli chodzi o dostosowanie się do twoich godzin wszystko zależy od kierownika, ja nie miałam z tym problemu (uczyłam się zaocznie) teraz idę na wieczorowe



Rozumiem. Szczerze to taka praca była by dla mnie idealna na początek ;/. Tylko z tej pracy żyjesz i jestes w stanie się utrzymac?

Ciężko o pracę w Krakowie?

01 sie 2014 - 14:40:47

Mimo dość sceptycznego nastawienia, z braku laku złożyłam cv na stronie firmy rekrutacyjnej, w ten sposób znalazłam pracę;]

niezweryfikowana
Posty: 48
Ostrzeżenia: 1/5

Ciężko o pracę w Krakowie?

04 sie 2014 - 09:17:06

Przeglądając ogłoszenia http://praca.gratka.pl/krakow/ nie jest jej wcale mało, ale wiadomo ile jest chętnych. Na jedno stanowisko przychodzi po 500 cv...

niezweryfikowana
Posty: 78
Ostrzeżenia: 4/5

Ciężko o pracę w Krakowie?

10 sty 2018 - 12:04:51

Cytat
xxxxdxxxx
Cześć dziewczyny.
Piszę tutaj bo mój problem spędza mi sen z powiek. Od dziecka miałam jedno marzenie-mieszkać w Krakowie. Pochodzę z małej miejscowości , jakies 80 km od krakowa. Mam tu pracę której nienawidzę (od roku pracuję w sklepie). Studiuję zaocznie-kończę pierwszy rok. Tak się życie potoczyło, że od października chciałabym się przeprowadzić do Krakowa. Nie mam nic. Nie znalazłam jeszcze mieszkania, a raczej miejsca w pokoju, bo ciągle rozmyślam nad sensem mojej decyzji. Czy dam sb radę. Największy mój ból to praca. Tu moje pytanie, jak oceniacie szanse znalezienia pracy w Krakowie? Proszę osoby mieszkające tam o wypowiedzenie się. Jest bardzo ciężko coś znaleść? Ja nie marzę o pracy za niewiadomo ile. Chcę cokolwiek co pozwoli mi przetrwać i uczyć się. (sklep? bar? nie wiem, cokolwiek). Są tu osoby które tego doświadczyły? mogą się wypowiedzieć?

Najlepiej szukać jeszcze przed wakacjami, wtedy wyjeżdża sporo studentów i firmy specjalnie szukają kogoś nowego. Zgadzam się z tym co napisała beatabeata, próbuj jeżeli to Twoje marzenie. Kraków to ciekawe miasto, pełne możliwości. Mam nadzieje, że znajdziesz tam swoje miejsce.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-03-09 16:59 przez moderator.

Ciężko o pracę w Krakowie?

24 lut 2018 - 18:10:57

a nie myślałaś aby coś swojego otworzyć?.

Ciężko o pracę w Krakowie?

26 lut 2018 - 21:30:26

Po czterech latach mój wątek odżył :).

A ja przeprowadziłam się do Krakowa i mieszkam tu do dziś. Pracę znalazłam w dwa tygodnie. Co prawda na początku była to praca na szeregowym stanowisku ale po pół roku dostałam pierwszy awans, potem kolejne. Dziś zajmuję w tej firmie stanowisko menadżerskie. Prywatnie kończę studia magisterskie, nieźle sobie radzę. Jestem zupełnie innym człowiekiem niż 4 lata temu. Zdecydowanie ten czas był najlepszym w moim życiu. To była najlepsza decyzja jaką podjęłam.
Dziś stoję przed podobnym wyborem jak wtedy, chcę zmienić pracę. Strach i niepewność co czeka mnie poza obecną firmą dalej występuję, ale CV jest już o wiele bogatsze, życiowe doświadczenia również dlatego wiem, że i tym razem sobie poradzę.

Jedno jest pewne warto zaryzykować i spełnić nawet takie marzenie. :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-02-26 21:31 przez xxxxdxxxx.

Ciężko o pracę w Krakowie?

27 lut 2018 - 10:16:45

@xxxxdxxxx uwielbiam wracać do takich wątków gdzie po latach ktoś odpisuje jak się sytuacja potoczyła. A czym ostatecznie się zajmujesz? i co teraz planujesz robić? skąd decyzja o zmianie pracy?

Ciężko o pracę w Krakowie?

27 lut 2018 - 12:59:47

W Krakowie jest mnóstwo pracy, także tej dobrze płatnej. Wiem, bo przeglądając oferty pracy w różnych specjalizacjach często natykam się właśnie na Kraków.

Ciężko o pracę w Krakowie?

27 lut 2018 - 13:47:23

ja również mieszkam w Krakowie i pochodze z małego miasteczka na podkarpaciu. Pracy na prawde jest tutaj dużo, najczesciej jednak wymagany jest jakis jezyk obcy, nawet niekoniecznie angielski. Oblegane są też włoski, rosyjski itd. zalezy tez jakies masz wyksztalcenie. Licz się z tym ze na poczatku kokosów na pewno nie zarobisz. za pokoj jednoosobowy trzeba zaplacic miedzy 600-900 zł (zalezy jak sie trafi), ale moge Ci z czystym sumieniem polecic Krakow, jesli marzysz o zyciu w wiekszym miescie. jak masz jakies konretne pytania to mozesz napisac na priv :)

niezweryfikowana
Posty: 4
Ostrzeżenia: 1/5

Ciężko o pracę w Krakowie?

17 mar 2018 - 17:53:59

Moja przyjaciółka mieszka w Krakowie i szukała pracy kilka miesięcy temu, miała podobne priorytety jak Ty. Znalazła w kawiarni w ciągu kilku dni, a miała kilka ofert. Także chyba nie jest ciężko.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ZUS, czy OFE ostatnie dni na decyzję