Obecnie rozmawiamy o:

usługi stomatologiczne

gorący temat

Przedszkole

10 minut temu

Podnoszenie kwalifikacji

50 minut temu

Sklep internetowy

godzinę temu

Biznes

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

działalnośc gospodarcza

15 lip 2014 - 15:18:10

Cześć Dziewczyny, zamierzam otworzyć własna działalność i .... totalna zieleń u mnie w temacie. Może któraś z Was już przez to przechodziła i może doradzić co nieco :) Chodzi mi przede wszystkim, czy najpierw muszę znaleźć lokal, podpisać umowę wynajmu czy najpierw założyć działalność i załatwić wszystkie papierkowe sprawy z tym związane ?

niezweryfikowana
Posty: 1.573
Ostrzeżenia: 1/5

działalnośc gospodarcza

15 lip 2014 - 15:25:42

średnio widzę otwieranie jakiejkolwiek działalności na podstawie porad z szafy...
powinnas ogarnąć stronę prawną i potem każdą inną. szukanie takich wskazówek na forum to trochę słaba opcja.

działalnośc gospodarcza

15 lip 2014 - 15:28:56

Rejestracja firmy,
Wyrobienie pieczątki (będzie wymagana w banku),
Bank- założenie rachunku firmowego,
Urząd skarbowy- wyrobienie NIPu, wybranie opodatkowania,
GUS- wyrobienie REGONu,
ZUS- zgłoszenie jako płatnik podatków,
PIP i SANEPID- musisz zgłosić firmę,
Licencje i koncesje (zależy jaką firmę chcesz założyć),
Wykupienie programu, który pomoże w prowadzeniu biznesu np. sklepu,
Reklama

W razie szczegółowych pytań- zapraszam na priv.

działalnośc gospodarcza

15 lip 2014 - 15:31:50

Tak po prostu chcesz założyć działalność, ale nic w temacie nie wiesz... Polecam przejść się do dobrego biura rachunkowego, w którym księgowa lud doradca podatkowy ci wszystko wyjaśni. Sama księgowości prowadzić pewnie nie będziesz, skoro jesteś taka zieloniutka, a księgowi pomagają w początkowej fazie.

działalnośc gospodarcza

15 lip 2014 - 15:35:38

dzieki wielkie
może jeszcze ktoś, coś ?
a musze wiedzieć na starcie ? właśnie szukam pomocy, gdzie się da
biuro rachunkowe będzie mi prowadziło księgowość, ale nie ma to jak cenne rady kogoś, kto już taką działalność prowadzi
i tyle
i dziękuję za "cenne" rady tych, które same nie prowadzą działalności

Cytat
Slyth
średnio widzę otwieranie jakiejkolwiek działalności na podstawie porad z szafy...
powinnas ogarnąć stronę prawną i potem każdą inną. szukanie takich wskazówek na forum to trochę słaba opcja.

a co w tym złego ? jeśli ktoś załozył i prowadzi firmę, to chyba wie więcej ode mnie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-15 15:41 przez gina74.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

działalnośc gospodarcza

16 lip 2014 - 08:55:04

Cytat
gina74
Cześć Dziewczyny, zamierzam otworzyć własna działalność i .... totalna zieleń u mnie w temacie. Może któraś z Was już przez to przechodziła i może doradzić co nieco :) Chodzi mi przede wszystkim, czy najpierw muszę znaleźć lokal, podpisać umowę wynajmu czy najpierw założyć działalność i załatwić wszystkie papierkowe sprawy z tym związane ?

Nie no, warto na początku wiedzieć co wpisać w odpowiednie rubryki siedziba czy tam miejsce prowadzenia działalności ;)

działalnośc gospodarcza

16 lip 2014 - 09:03:33

Cytat
gina74

i dziękuję za "cenne" rady tych, które same nie prowadzą działalności

Akurat najcenniejszą radę już dostałaś- poszukaj sama i nie licz, że ktoś odwali robotę za Ciebie. Jakąkolwiek.
I powie Ci to każdy, kto prowadzi własną działalność :>

działalnośc gospodarcza

16 lip 2014 - 09:12:54

Teraz załatwia się wszystko w jednym okienku, nie trzeba chodzić osobno do US, GUS, Urzędu Gminy itd. Najlepiej wybierz się do księgowej i wypytaj o wszystko.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

działalnośc gospodarcza

16 lip 2014 - 09:20:09

taa, księgowy to bozia, haha

działalnośc gospodarcza

16 lip 2014 - 09:28:47

Wesoły fakt, całkiem za darmolca- księgowa w Polsce nie jest odpowiedzialna ZA NIC.
Zrobi błąd- Ty odpowiadasz, nie zapłaci na czas- Ty odpowiadasz, nie wyśle czegoś w terminie- Ty za to odpowiadasz.
Oczywiście- po fakcie możesz się z nią sądzić, ale powodzenia z tym życzę.

działalnośc gospodarcza

16 lip 2014 - 09:42:11

A o jaką działalność chodzi i gdzie?

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

działalnośc gospodarcza

16 lip 2014 - 09:49:38

martonka, chodzi o gospodarczą bliżej niesprecyzowaną, a gdzie to chyba sama Autorka jeszcze tego nie wie.

działalnośc gospodarcza

28 lip 2014 - 12:50:23

Niebawem planuję otwarcie sklepu odzieżowego i będzie mi potrzebny stosowny szyld, zastanawiam się nad reklamą świetlną, czy ktoś z Was może polecić mi firmę, która wykonuje takie rzeczy?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-28 15:50 przez ewaem.

działalnośc gospodarcza

06 sie 2014 - 14:39:59

Jeśli chodzi o działalność gospodarczą, to zdecydowanie powinnaś zastanowić się nad choć jednym pracownikiem, który pomoże Ci w rozliczeniach, w prowadzeniu księgowości i innych takich zadaniach. Ja polecam Ci poszukać w ofercie tej firmy, bo sama z nich korzystam choć ja bardziej z audytu i innych kontroli, ale jeśli chodzi o księgowość, też polecam, poczytaj sobie u nich na stronie badanie bilansu

niezweryfikowana
Posty: 122
Ostrzeżenia: 2/5

działalnośc gospodarcza

07 sie 2014 - 16:36:58

Działalność zakłada się teraz w ciągu godziny. Może zacznij od tego jaką działalnością się zajmiesz, ponieważ nie zawsze potrzebny jest lokal
zdrowa żywność katowice

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

klub go-go