Obecnie rozmawiamy o:

szkoła nauki jazdy

gorący temat

hurtownia elektryczna

dzisiaj o 22:38

Angielski

dzisiaj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

dzisiaj o 18:57

transport i spedycja

dzisiaj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

co zrobic??

06 lip 2014 - 22:57:32

Sluchajcie tydzien temu stracilam prace,pracowalam jako fizjoterapeutka.Zdaje sobie sprawe z tego jak ciezko jest dzisiaj o prace a szczegolnie w sezonie wakacyjnym dlatego nawet sie ucieszylam kiedy kolezanka polecila mnie swoim zanjomym,ktorzy szukaja opiekunki dla synka.Dzisiaj bylam u tej rodziny zeby zapoznac sie z chlopczykiem no i poznac ogolnie szczegoly dotyczace pracy.Kolezanka wstepnie mowila mi ze chodzi o prace 6-8h dziennie od pon do pt, bez weekendow..na miesjcu jednak okazalo sie ze panstwo szukaja kogos do opieki na 13h dziennie przez cztery (rozne i zmienne) dni w tygodniu + 2 weekendy. Przyjecie tej oferty oznaczaloby dla mnie calkowita rezygnacje ze swojego zycia prywatnego, bo kiedy niby mialabym je prowadzic?!Chodze na taniec z czego rowniez musialabym zrezygnowac albo przynajmniej bardzo ograniczyc:( Nie chce tez sie zgodzic a po tygodniu powiedziec,ze cos mi nie odpowiada i zrezygnowac. Co zrobilybyscie na moim miejsu??Zgodzic sie?? Potrzebuje pracy ale czy godzic sie na "pierwsza lepsza" czy probowac szukac dalej??

co zrobic??

06 lip 2014 - 23:01:34

Ja myslę ze jednak powinnas poszukać innej pracy.Bez sensu byłoby gdybys chodziła zła do dziecka ,zestresowana ze nie masz czasu dla siebie ,i zebys załowała każdego dnia ze tam jesteś .

co zrobic??

06 lip 2014 - 23:02:00

ja mialam podobna ofert eale jako aupair. najpierw obiecywali kilka h dziennie a pozniej sie okazalo ze siedzialam od 7 rano do 18-19 a nawet grosza wiecej nie dostalam :/ po 1,5 miesiaca juz tam nie bylam w stanie pracowac bo po takim tygodniu nawet sily zeby na zakupy wyjsc nie mialam :/

co zrobic??

06 lip 2014 - 23:03:31

czemu musialabys zrezygnowac z zycia prywatnego? przeciez czesto mialabys 3 dni w tygodniu wolne, w najgorszym wypadku 1... Dobre i to.

Ja bym brala, jesli pieniadze sa ok

co zrobic??

06 lip 2014 - 23:04:14

Na Twoim miejscu nie brałabym pierwszej lepszej pracy :) Uważam, że nie warto rezygnować z własnego, osobistego życia, żeby siedzieć z dzieckiem aż 13 godzin dziennie. Byłam w podobnej sytuacji... też szukam pracy i jej bardzo potrzebuje. Oczywiście trafiały się super oferty pracy, ale były tam rzeczy które mi całkiem nie odpowiadały i po głębszych przemyśleniach stwierdziłam, że nie ma co łapać pierwszej lepszej pracy tylko warto poszukać i poczekać i być z niej zadowolonym w 100%.

co zrobic??

06 lip 2014 - 23:09:10

Cytat
zambezi
czemu musialabys zrezygnowac z zycia prywatnego? przeciez czesto mialabys 3 dni w tygodniu wolne, w najgorszym wypadku 1... Dobre i to.

Ja bym brala, jesli pieniadze sa ok

1500zl bez zadnej umowy,chorobowego,odprowadzanych skladek czy ok?niech kazdy sobie sam na to odpowie..

co zrobic??

06 lip 2014 - 23:13:49

Cytat
white_roses_88
Cytat
zambezi
czemu musialabys zrezygnowac z zycia prywatnego? przeciez czesto mialabys 3 dni w tygodniu wolne, w najgorszym wypadku 1... Dobre i to.

Ja bym brala, jesli pieniadze sa ok

1500zl bez zadnej umowy,chorobowego,odprowadzanych skladek czy ok?niech kazdy sobie sam na to odpowie..


To wychodzi 6 zł z groszami na godzinę, ja poszukałabym czegoś innego.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-06 23:15 przez Sex_On_The_Beach.

co zrobic??

06 lip 2014 - 23:20:37

Cytat
Sex_On_The_Beach
Cytat
white_roses_88
Cytat
zambezi
czemu musialabys zrezygnowac z zycia prywatnego? przeciez czesto mialabys 3 dni w tygodniu wolne, w najgorszym wypadku 1... Dobre i to.

Ja bym brala, jesli pieniadze sa ok

1500zl bez zadnej umowy,chorobowego,odprowadzanych skladek czy ok?niech kazdy sobie sam na to odpowie..


To wychodzi 6 zł z groszami na godzinę, ja poszukałabym czegoś innego.

Ojej, stawka bardzo niska:( Jak pracowalam kiedys w knajpie na zmywaku to mialam 10zl za godzine, zadnej odpowiedzialnosci i lanie du*y z kelnerami.Za 5h pracy mialam piec dych..Ty za 13h niewiele wiecej a przy dziecku wiadomo jakim trzeba byc uwaznym.

co zrobic??

06 lip 2014 - 23:47:03

Póki nie masz nic innego to weź to.

co zrobic??

06 lip 2014 - 23:50:29

Jezeli sama juz wiesz dokladnie, ze nie odpowiada Ci ta praca, to zrezygnuj...nie rozumiem Twojego pytania "co zrobic?", skoro JUZ juestes negatywnie nastawiona, i na jakie odpowiedzi szafowiczek liczysz. Nie chcesz to odmow, nie zawracaj ludziom glowy, niech szukaja kogos, kto zgodzi sie na ich warunki i tyle w temacie.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

co zrobic??

06 lip 2014 - 23:53:59

Cytat
corkachaosu
Póki nie masz nic innego to weź to.
Albo chociaż na miesiąc, jeśli Ci teraz pieniędzy brakuje. 1500zł na rękę to nie jest zły zarobek, ale nie w momencie kiedy mówimy o raczej odpowiedzialnej pracy i jeszcze przez tyle godzin. Trochę to niepoważne.

co zrobic??

07 lip 2014 - 00:17:15

Sama stwierdziłaś, że na rynku pracy jest dziś ciężko.
Ja bym zaryzykowała i podjęła się tej pracy.
Jeśli już bardzo będziesz się męczyć, to możesz zrezygnować. W końcu nikt Cię do pracy nie zmusza. Nie znam Twojej sytuacji finansowej, ale chyba lepiej mieć zatrudnienie i w tym czasie szukać innej ewentualności, niż odpuścić sobie i czekać, aż znajdzie się coś innego. A to wcale nie musi nastąpić. Jeśli już nastąpi, to może to potrwać. Stać Cię na utrzymanie się bez pracy? Jeśli tak i bardziej zależy Ci na życiu towarzyskim, to odpowiedź nasuwa się sama.

Cytat
white_roses_88
Cytat
zambezi
czemu musialabys zrezygnowac z zycia prywatnego? przeciez czesto mialabys 3 dni w tygodniu wolne, w najgorszym wypadku 1... Dobre i to.

Ja bym brala, jesli pieniadze sa ok

1500zl bez zadnej umowy,chorobowego,odprowadzanych skladek czy ok?niech kazdy sobie sam na to odpowie..


Ja bym to wzięła na czas poszukiwania innej pracy. Oczywiście nie mówiąc nic o planach rodzicom dzieci. Weź po uwagę, że długo możesz szukać innej pracy i co wtedy? Zrezygnujesz z tańca, bo nie będzie Cię na niego stać.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-07 00:20 przez valentino_.

co zrobic??

07 lip 2014 - 00:23:03

Cytat
corkachaosu
Póki nie masz nic innego to weź to.

tylko, że to praca jako opiekunka, więc jeżeli chcesz ją wziąć bo nie masz nic innego, a potem jak znajdziesz zostawić to nie rób tego, bo dziecko może się przywiązać, różnie jest..

co zrobic??

07 lip 2014 - 00:28:01

Cytat
ola59953
Cytat
corkachaosu
Póki nie masz nic innego to weź to.

tylko, że to praca jako opiekunka, więc jeżeli chcesz ją wziąć bo nie masz nic innego, a potem jak znajdziesz zostawić to nie rób tego, bo dziecko może się przywiązać, różnie jest..

Inni ludzie nie myślą o Tobie, a Ty będzie się nad nimi trząść?
Całe życie byłam wrażliwa i dobra dla innych i nic dobrego mi z tego nie przyszło.
Jeśli byłabym w sytuacji podbramkowej, że nie mam kasy na utrzymanie to wzięłabym tę pracę i nie zastanawiałbym się czy się dzieciak przywiąże czy nie. Od tego są rodzice. Tobie się chyba role pomyliły.

co zrobic??

07 lip 2014 - 00:34:50

Cytat
ola59953
tylko, że to praca jako opiekunka, więc jeżeli chcesz ją wziąć bo nie masz nic innego, a potem jak znajdziesz zostawić to nie rób tego, bo dziecko może się przywiązać, różnie jest..

i co z tego? gdy się pracuje w korpo też ktoś może się do Ciebie przywiązać, a Ty nie wytrzymujesz presji i co? na siłę zostać, bo ktoś się przywiązał? to niech się odwiąże.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zrezygnowac?