Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

gorący temat

Zapalenie pęcherza

47 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Rozmowa z doradcą zawodowym - PUP.

04 lip 2014 - 14:13:08

Dziś zarejestrowałam się w UP, mam już ustalone spotkanie z doradcą zawodowym, po którym bedę zakwalifikowana pod profil I lub pod profil II. Może ktoś wie co oznaczaja oba profile? Pozdrawiam :)

Rozmowa z doradcą zawodowym - PUP.

04 lip 2014 - 14:22:46

aktualnie jestem na stazu w UP i sa trzy profile,
doradcy zawodowi będą zadawali Ci pytania po czym przyporzadkuja Cie do danego profilu. jest to po to, aby wydawac skierowania do pracy osobom, które naprawdę tej pracy potrzebują i chcą, a nie osobom, które sa zrejestrowane w PUP tylko dla ubezpieczenia :-)
wszystko przez zmiane ustawy,
mysle, ze to dużo lepsze rozwiązanie, poza tym w moim Urzedzie kazda osoba/według alfabetu jest przyporzadkowana do danego doradcy, wiec co miesiec /w zaleznosci od czestotliwosci wizyt będziesz stawiala się u 'swojego'doradcy:)

Rozmowa z doradcą zawodowym - PUP.

04 lip 2014 - 14:23:59

a od czego zalezy do jakiego profilu mnie "przyporządkują"?

Rozmowa z doradcą zawodowym - PUP.

04 lip 2014 - 14:31:09

w pierwszym profilu znajda się osoby, które same potrafią sobie znaleźć prace, ale potrzebują wskazówek gdzie jej szukac :)
w drugim te które chcą być zatrudnione, ale tylko z pomocą spoleczna, a w trzecim osoby, którym grozi wykluczenie społeczne :)

Rozmowa z doradcą zawodowym - PUP.

04 lip 2014 - 14:33:27

A jeśli chciałabym się ubiegać o staż, to do jakiego profilu musieliby mnie przyporządkować? :)

Rozmowa z doradcą zawodowym - PUP.

04 lip 2014 - 14:58:24

mysle, ze profil nr II :) ale wszystko Ci wytlumacza na wizycie,
bądź spokojna. wszystko zależy od Twoich kwalifikacji

Rozmowa z doradcą zawodowym - PUP.

04 lip 2014 - 16:42:30

Dziękuję za info :)

Rozmowa z doradcą zawodowym - PUP.

04 lip 2014 - 22:54:17

Jestem doradcą zawodowym, pracuję w PUP.
Podczas rozmowy z doradcą zostaniesz faktycznie zakwalifikowana do profilu, tak jak koleżanka stażystka napisała, są 3 profile - do profilu pierwszego kwalifikowane są osoby, które znają rynek pracy, metody jej poszukiwania i poradzą sobie z samodzielnym znalezieniem zatrudnienia a od urzędu oczekują wyłącznie oferty pracy, do profilu drugiego kwalifikowane są osoby, które chcą podjąć pracę ale oczekują pomocy ze strony urzędu np. skierowania na staż, zmiany lub podniesienia kwalifikacji zawodowych ma szkoleniu zawod. organizowanym prze PUP, środków na uruchomienie działalności gosp. lub innych form pomocy, do profilu trzeciego kwalifikowane są osoby, które mają duże deficyty w umiejętnościach poszukiwania zatrudnienia, nie są zainteresowani podjęciem pracy a rejestrują się w urzędzie, aby uzyskać dostęp do ubezpieczenia zdrowotnego - i tutaj nastąpi współpraca z OPSami a nie tak jak koleżanka wyżej napisała, że w profilu drugim.
Doradca sporządzi Twój profil na podstawie pytań, które Ci zada, uzyskanie profilu nie zależy wyłącznie od posiadanych kwalifikacji zawodowych.
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania zapraszam na priv. Pozdrawiam.

Rozmowa z doradcą zawodowym - PUP.

04 lip 2014 - 23:14:10

Ja kilka lat jestem zarejestrowana w UP ale nigdy nie miałam takiego spotkania z doradcą, do żadnego typu mnie nie przyporządkowano. Może dlatego że regularnie sama znajduję sobie jakąś pracę. Koleżankę brali na takie coś, kazali jej wypisywać jakieś cele życiowe, wypełniała dużo ankiet.

Rozmowa z doradcą zawodowym - PUP.

04 lip 2014 - 23:24:50

A jak chce być zarejestrowana tylko dla ubezpieczenia to mam to powiedzieć wprost czy wtedy nie ma co liczyc ,że mnie zarejestrują?znajac mile panie w urzędzie

Rozmowa z doradcą zawodowym - PUP.

05 lip 2014 - 10:45:34

MagdaM76
Dziękuję za wyczerpująca odpowiedź :) Chciałam się tego dowiedzieć, ponieważ bardzo zależy mi na stażu i martwiłam się, że mogą być problemy z jego uzyskaniem. Nie miałam jeszcze żadnej pracy na uwomowe o pracę, dlatego zgłosiłam się do UP, żeby to zmienić, postarać się o coś lepszego. Myslę, że uda mi się zdobyć ten staż. :)

Rozmowa z doradcą zawodowym - PUP.

06 lip 2014 - 01:17:26

Iwona516, jest takie pytanie podczas profilowania więc odpowiesz, że od urzędu oczekujesz tylko ubezpieczenia oraz że gdybyś miała ubezpieczenie z innego źródła nie byłabyś zarejestrowana.Nie ma to wpływu na rejestracje, bo najpierw się rejestrujesz a później określają Twój profil.

Leyla91, przy kolejnej wizycie w urzędzie z pewnością zostaniesz przypisana do któregoś profilu, obowiązuje on każdą osobę bezrobotna zarejestrowaną w PUP.

Marcelinka4321, powiedz doradcy zaw., że jesteś zainteresowana odbyciem stażu.

Rozmowa z doradcą zawodowym - PUP.

06 lip 2014 - 01:51:45

Ja tez pierwsze słyszę o jakiś profilach i rozmowach z doradcą

Dla mnie te urzędy to w ogóle utrzymywanie tylko nierobów. Jak szłam na staż musiałam zrezygnować z ubezpieczenia na którym byłam( ubezpieczenie z Norwegii) Po stażu , w czasie szukania pracy byłam dalej zapisana w urzędzie, żeby mieć te cholerne ubezpieczenie i Pani na spotkaniu spytała mnie czego oczekuje od nich jako od urzędu bo mam zbyt wysokie wykształcenie żeby oni mi coś pomogli, czy też dali jakąś ofertę pracy.

A jak zapytałam czy ewentualnie można zmienić termin wizyty w wakacje bo planuje urlop to bezczelnie mi powiedziała, że jako osoba zapisana w urzędzie nie mam prawa na wyjazdy bez zgody dyrektora urzędu i , że o czym ja w ogóle marzę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-06 01:53 przez ewelinka1804.

Rozmowa z doradcą zawodowym - PUP.

06 lip 2014 - 02:04:15

Ewelinka1804 masz prawo w ciągu roku zgłosić brak gotowości przez 10 dni i wtedy nie mogą wyznaczać Ci terminu wizyty w urzędzie więc przed wyjazdem pójdź do urzędu i zgłoś brak gotowości przez tyle dni na ile wyjeżdżasz.

Rozmowa z doradcą zawodowym - PUP.

06 lip 2014 - 08:07:18

a od kiedy weszło to profilowanie?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

co robic?