Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

List motywacyjny

22 maj 2014 - 18:50:46

Proszę o pomoc e napisaniu listu motywacyjnego.

Moje wykształcenie to zły/b] ukończone technikum o kierunku budownictwa

Doświadczenie zawodowe to zły/b]
Staż w Komendzie Powiatowej Policji w xxxx.
Stanowisko: pracownik biurowy
Zakres czynności: obsługa stanowiska przyjęć interesantów, rejestrowanie poczty jawnej, przygotowania i kompletowania dokumentów jawnych do archiwizacji

Praktyka zawodowa w firmie budowlanej „xxxx” w Paryżu


Umiejętności to zły/b]
Bardzo dobra znajomość obsługi komputera,
obsługa programów z pakietu Microsoft Office,
obsługa urządzeń biurowych,
umiejętność pracy w zespole,
umiejętność rozwiązywania problemów, komunikatywność,
prawo jazdy kat. B


Jak napisać list motywacyjny bez doświadczenia zawodowego na danym stanowisku ?


Na razie mam coś takiego:

Hanina Kowalska
ul. Ulicowa 1
01-123 Duże Miasto
tel. 123-456-789
E-mail: xxx



Szanowny Pan
Jan Kowalski
ul. Ważna 2
w Dużym Mieście


Szanowni Państwo,

W związku z Państwa ogłoszeniem zamieszczonym w gazecie „Praca dla Ciebie” z dnia dwunastego marca chciałbym wyrazić swoje zainteresowanie ofertą pracy w Państwa firmie.

Pomimo braku doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku chciałbym zapewnić, że dołożę wszelkich starań aby sprostać Państwa wymaganiom. Jestem osobą ambitną i szybko się uczę a zarazem łatwo nawiązuję kontakty z ludźmi i dlatego uważam, że z łatwością dostosuje się do warunków pracy. Zapewniam, że potrafię wykorzystać w praktyce wiedzę zdobytą na stażu i chciałbym odwdzięczyć się uczciwą i rzetelną pracą za umożliwienie mi zatrudnienia i zdobywania doświadczeń w Państwa firmie.

Praca w tym zawodzie od dawna jest moim marzeniem i pasją, dlatego wierzę, że mogę być wartościowym członkiem zespołu i przyczynić się do jeszcze większego sukcesu firmy „Znana Firma” w niedalekiej przyszłości.

Z poważaniem



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-22 18:53 przez dragen0.

List motywacyjny

23 maj 2014 - 10:45:25

Ja po przejrzeniu Twojego listu nie zatrudniłabym Cię. Pamiętaj, że musisz w nim zamieścić informację o tym, dlaczego pracodawca miałby Cię zatrudnić, które Twoje umiejętności mogą być dla niego użyteczne.

A ty w swoim liście zawarłaś tylko ogólniki pojawiające się w 98% listów motywacyjnych. (no bo przecież każdy o sobie może napisać, że jest ambitny, szybko się uczy i łatwo nawiązuje kontakty międzyludzkie)

List motywacyjny

23 maj 2014 - 11:05:52

Hej:) Dokłądnie tak jak powyżej :)Musisz napisać co dane praktyki Ci dały, jakie umiejętności nabyłaś które mogą być pożyteczne dla pracodawcy. Najlepiej jak przejrzysz ogłoszenie, tam najcześciej są wymagania.Więc dostosuj swój list do wymagań pracodawcy zawartych w ogłoszeniu:) Powodzenia!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-23 11:06 przez enamorarse.

List motywacyjny

23 maj 2014 - 13:17:49

Praktyki miałem tylko związane z budownictwem + staż roczny w Policji.

Nie interesuje mnie praca związana z budownictwem tylko coś bardziej z sprzedażą.


Jak zachęcić pracodawce jeśli brak mi doświadczenia ? ;/

zweryfikowana
Posty: 2.406
Ostrzeżenia: 3/5

List motywacyjny

23 maj 2014 - 13:24:48

Cytat
dragen0
Praktyki miałem tylko związane z budownictwem + staż roczny w Policji.

Nie interesuje mnie praca związana z budownictwem tylko coś bardziej z sprzedażą.


Jak zachęcić pracodawce jeśli brak mi doświadczenia ? ;/

Nawet jak nie masz doświadczenia zachęć go swoimi zaletami jakie mogą być dla niego atrakcyjne. Postaw się w sytuacji pracodawcy. Jakiej osoby może szukać, czego oczekiwać od potencjalnych kandydatów. Zapoznaj się z profilem firmy, z wymaganiami na podobnym stanowisku. Poszperaj w internecie, poczytaj o wszystkim co ma związek ze stanowiskiem na które aplikujesz i wykorzystaj swoją wiedzę teoretyczną. Czasem mocna teoria przekonuje pracodawcę, że warto postawić na tą właśnie osobę.

"chciałbym odwdzięczyć się uczciwą i rzetelną pracą za umożliwienie mi zatrudnienia i zdobywania doświadczeń " to zdanie ma dziwną formę i jak je czytam to zastanawiam się nad jego sensem.

W tym liście nie przedstawiłaś żadnych konkretów. Tak jak napisały koleżanki - same ogólniki. Postaraj się bardziej. Zastanów się dlaczego chcesz tam pracować i jakie cechy przemawiają za tym żebyś tę pracę dostała. I to właśnie napisz w liście. To ma być swoista reklama Ciebie i Twoich zalet więc je pokaż. WYRAŹNIE ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-23 13:28 przez biska_mala.

niezweryfikowana
Posty: 1
Ostrzeżenia: 1/5

List motywacyjny

03 gru 2014 - 11:37:26

witaj nie jest źle ale zawsze może być lepiej:) wejdź sobie na <moderacja - spam> i porównaj swój list z tymi informacjami, które oni zamieścili:) masz tam tez przykładowe cv wiec możesz się wzorować na ich wzorach:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-03 11:58 przez moderator.

List motywacyjny

03 gru 2014 - 11:46:25

Moim zdaniem mało konkretny jest ten list. Za dużo ogólników, mnie taki list by nie przekonał. Musisz siebie "zareklamować", pokazać im, że zatrudnienie Ciebie jest dobrą inwestycją, przyniesie im jakieś konkretne korzyści ;)

niezweryfikowana
Posty: 59
Ostrzeżenia: 7/5

List motywacyjny

05 gru 2014 - 19:42:43

Musisz też pamiętać o tym by wierzyć w siebie. Moze taki artykuł http://praca.gratka.pl/poradnik/art/najwazniejsze-to-wierzyc-w-siebie-i-dzialac,2528068,art,t,id,tm.html Ci pomoże. Wiara w siebie to podstawa przy szukaniu pracy. Jak wejdziesz z uśmiechem na ustach i pewnością pracodawca inaczej na Ciebie spojrzy

niezweryfikowana
Posty: 261
Ostrzeżenia: 5/5

List motywacyjny

11 gru 2014 - 17:07:51

Więcej wzorów - http://www.listymotywacyjne.pl/
Masz tam pokazane gotowce pod różne branże. List motywacyjny nie jest trudny. Po prostu nie wolno w nim powielać treści, trzeba pisać prawdę i konkrety.

List motywacyjny

17 sty 2020 - 15:47:56

Pisząc list motywacyjny, trzeba wykazać się pewnością siebie i przekonać potencjalnego pracodawcę, że nasze dołączenie do firmy przyniosłoby szereg korzyści. Ta jedna strona A4 daje nam możliwość podkreślenia naszych atutów i zaprezentowania swoich dotychczasowych osiągnięć zawodowych. Polecam poradnik dotyczący pisania listu motywacyjnego:
http://portalingua.pl/tlumaczenia/jak-napisac-list-motywacyjny/

Warto również przetłumaczyć go na angielski, szczególnie gdy praca, o którą się ubiegamy, wiąże się z posługiwaniem się tym językiem. Polecam poradnik, który pomoże Wam zrobić to samodzielnie:


List motywacyjny

23 sty 2020 - 14:30:32

List motywacyjny powinien sprawić, że pracodawca po jego przeczytaniu powie "O! To jest idealna osoba!".

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Praca zdalna