Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak ogarnąć stres w pracy?

21 maj 2014 - 21:58:02

Dziewczyny jak radzicie sobie ze stresem, który spowodowany jest przez pracę. Od jakiś 3 miesięcy jestem maksymalnie zestresowana, praca (a właściwie problemy) śnią mi się, zasypiając, wstając ciągle myślę o pracy, nie ma chwili w ciągu dnia, w której serce nie zaczyna mi bić mocnej na myśl o piętrzących się problemach. Wystarczy nie wiele żeby mnie zdenerwować. Ostatnio zaczęłam szlochać z tego wszystkiego - nie potrafię sobie poradzić inaczej.
To wszystko odbija się w domu, na mężu, na życiu prywatnym.
Jak sobie radzicie w takich sytuacjach ?

zweryfikowana
Posty: 400
Ostrzeżenia: 1/5

Jak ogarnąć stres w pracy?

21 maj 2014 - 22:00:41

Moim zdaniem idź do psychologa :)
Nie warto sięgać po żadne tabeletki, cudowne herbatki typu melisa.

Problem leży w psychice. Pogadaj też z mężem, zeby Cię wspierał a przede wszystkim rozumiał.

Trzymaj się ! :)

Jak ogarnąć stres w pracy?

21 maj 2014 - 22:01:30

Mojego kuzyna żona po jakimś czasie tak miała to zmieniła pracę.. na początku było ok a po 5 latach potrafiła wrócić do domu i płakać

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Jak ogarnąć stres w pracy?

21 maj 2014 - 22:01:34

Najlepiej wybrać się na urlop i całkowicie się "wyłączyć" od pracy.

Jak ogarnąć stres w pracy?

21 maj 2014 - 22:01:57

Niestety, ale mam tak spokojną pracę, że aż nudną. Ale jak pracowałam wcześniej jako koordynatorka hostess, to niestety jedynym wyjściem było zwolnienie :/ Ale ogólnie nie była to jakaś praca moich marzeń, dużo poza domem i nie miałam oporów, żeby z niej zrezygnować.

Myślę, że trzeba się jakoś "wyżyć" po pracy. Jakiś sport, zajęcia dodatkowe i nabrać dystansu do tego co się robi.

Jak ogarnąć stres w pracy?

21 maj 2014 - 22:04:23

Cytat
malmie
Najlepiej wybrać się na urlop i całkowicie się "wyłączyć" od pracy.

Dokładnie. A na przyszłość- wychodzisz z pracy i wszystkie problemy zostawiasz tam. Po co brać to dziadostwo ze sobą do domu, do najbliższych?

zweryfikowana
Posty: 400
Ostrzeżenia: 1/5

Jak ogarnąć stres w pracy?

21 maj 2014 - 22:04:27

A może jakaś aktywność fizyczna? np.ćwiczenia z Mel B czy Chodakowską?

Jak ogarnąć stres w pracy?

21 maj 2014 - 22:05:26

No a mąż ma podobną pracę i wie, czym dokładnie się zajmujesz?

Mój ma prawie identyczny zawód, więc rozumie mnie, kiedy opowiadam mu o pracy.

Jak ogarnąć stres w pracy?

21 maj 2014 - 22:07:25

zrob sobie plan dzialania i postepuj zgodnie z nim , zwolnij tempo bo takie nakrecanie sie do niczego dobrego nie prowadzi. naucz sie tzw. zakladac maske zawodowa, czyli wchodzisz do pracy myslisz o pracy konczysz prace i problemy pracowe zostawiasz w pracy, nie przynosisz ich do domu .najwazniejsze musisz odnalezc przyczyne tego stresu a to chyba jest latwe do okreslenia .

Jak ogarnąć stres w pracy?

21 maj 2014 - 22:11:36

Cytat
maxfactor
A może jakaś aktywność fizyczna? np.ćwiczenia z Mel B czy Chodakowską?
Co 2 dzień jeżdżę na rowerze 2h po lesie - relaksuje fakt ale na krótko

Mąż pracował przez jakiś czas w podobnej pracy ale od roku prowadzi własną firmę i pracuje w domu dla siebie stres też ma ale chyba umie sobie z nim poradzić.

agata74
nie mogę zwolnić tempa, właściwie to muszę jeszcze przyspieszyć...

Jak ogarnąć stres w pracy?

21 maj 2014 - 22:18:16

A czy to jest fizycznie możliwe, żeby ogarnąć to szybciej, czyli czy to Ty nie radzisz sobie z obowiązkami czy po prostu za dużo bierzesz na głowę?

Jak ogarnąć stres w pracy?

21 maj 2014 - 22:18:21

No to wygadanie się mężowi może pomoże? Koleżance? Tylko niech to będzie to ktoś "z branży".

Chociaż ja dzisiaj widziałam się z koleżanką, pożaliłam się na silniki spalinowe i wały maszynowe, ona mi na sprawy architektoniczne i jest mi lepiej :)

Jak ogarnąć stres w pracy?

21 maj 2014 - 22:19:21

A co takiego się dzieje, że ciągle myślisz o tej pracy?

Jak ogarnąć stres w pracy?

21 maj 2014 - 22:21:41

Cytat
maxfactor
Moim zdaniem idź do psychologa :)
Nie warto sięgać po żadne tabeletki, cudowne herbatki typu melisa.

Problem leży w psychice. Pogadaj też z mężem, zeby Cię wspierał a przede wszystkim rozumiał.

Trzymaj się ! :)

Super, a psycholog w rezultacie powiem CI, że masz sama sobie poradzić z problemem,

Najważniejsze, to mieć kontrolę nad sytuacją. Rozłóż sytruację, która Cię stresuje na czynniki pierwsze, zastanów się co Cię stresuje. Z obserwacji widze, że stresuje fakt, że się nie dopełnia w pełni obowiązków, nie robi pewnych rzeczy, bo są niewygodne, żmudne bądź się nie chce itp. Jeśli sama nie będziesz miała sobie nic do zarzucenia, to emocja stresu zmieni się w "zrobiłam max co mogłam i nie mam sobie nic do zarzucenia".

Jak ogarnąć stres w pracy?

21 maj 2014 - 22:24:18

Cytat
Zuosnica
A czy to jest fizycznie możliwe, żeby ogarnąć to szybciej, czyli czy to Ty nie radzisz sobie z obowiązkami czy po prostu za dużo bierzesz na głowę?

heh no jak będę robić 24h to wszystko jest możliwe :)
chyba za dużo obowiązków, które teraz się nawarstwiły - szefostwo nie widzi w tym problemu bo przecież powinnam to ogarnąć, ale jak mówię kolegom z innych firm o zakresie moich obowiązków to otwierają oczy bo oni mają 1/4 tego co ja na tym samym stanowisku. Niestety każdą pomyłkę, wtopę traktuję jak osobistą porażkę.

Stres powodują nie tylko moje niedopatrzenia czy błędy - które staram się od razu naprawiać, ale przede wszystkim rzeczy na które nie mam wpływu - wszyscy mówią że nie powinnam się tym przejmować WIEM ŻE NIE POWINNAM ale jednam się przejmuję biorąc odpowiedzialność na siebie -wiem bez sensu ... ;(

Chyba muszę to po prostu przetrzymać



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-21 22:25 przez j_ulka.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

List motywacyjny