Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

własny biznes - second hand

07 maj 2014 - 13:27:43

Witam moje drogie szafiarenki. Jak mówi tytuł tematu, chciałabym zapytać czy są wśród Was osoby, które prowadzą bądź mają znajomych prowadzących second hand? Od dłuższego czasu myślę o założeniu działalności gospodarczej, związanej z modą. Początkowo miałam pomysł sklepu z butami w moim mieście i online, jednakże wymaga on sporego nakładu finansowego plus duża konkurencja i zostawiam ten biznes na niedaleką przyszłość. Ostatnio wpadłam na pomysł second handu, jednak im dłużej myślę o tym coraz bardziej mam mętlik w głowie. Z jednej strony wydaje mi się "złotym interesem" - to nie moje zdanie, ale opieram się m.in na badaniach rynku. Z drugiej strony ciężko mi sobie wyobrazić duże zarobki - choć tak naprawdę mam taki mętlik myśląc o jakimkolwiek biznesie. Chciałabym założyć lumpeks, że tak napiszę bardziej prestiżowy - przypominający outlet, butik, towar sortowany, nie szmatki, ponieważ czasy, kiedy ludzie kupowali byle co za 1-2 zł już minęły. Wchodząc do lumpeksów oczekuje się jednak już czegoś na poziomie i przede wszystkim metek. Czy ktoś mógłby doradzić?

własny biznes - second hand

07 maj 2014 - 13:30:47

Od jakiś 3 dni prowadze lumpeks <moderacja>
Narzekać nie mogę , przez trzy dni ok 60 sprzedanych rzeczy :)
Jednak co do towaru jestem bardzo wybredna, wybieram wszystko z mega starannością ze względu na to że wszystko trzymam w domu i nie mogę sobie pozwolić aby szafy zalegały mi starymi szmatkami przez długo okres czasu ...



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-07 14:56 przez moderator.

własny biznes - second hand

07 maj 2014 - 13:41:02

Cytat
s4ndiii
ponieważ czasy, kiedy ludzie kupowali byle co za 1-2 zł już minęły. Wchodząc do lumpeksów oczekuje się jednak już czegoś na poziomie i przede wszystkim metek. Czy ktoś mógłby doradzić?
Ja nie prowadzę second hand-u, ale często je odwiedzam. Moim zdaniem mylisz się twierdząc że minęły czasy gdy ludzie kupowali byle co po 1 zł. Najwięcej klientów w second-handach jest w dzień dostawy i właśnie wtedy kiedy jest wyprzedaż po złotówce. Z tego co obserwuję, częściej zamykane w moim mieście są lumpki gdzie towar był dobrej jakości ale ceny odstraszały.Natomiast ten z towarem może trochę gorszym, za to z niskimi cenami i wyprzedażami po złotówce mają się dobrze od kilku lat.

własny biznes - second hand

07 maj 2014 - 13:49:40

Może źle napisałam. Sama chodzę po wyprzedażach. Chodzi oto, że kiedyś ludzie brali wiele rzeczy za 1-2zł, zwłaszcza, że często zdarzały się naprawdę porządne rzeczy. Teraz na naprawdę dobrą rzecz na wyprzedażach trzeba trafić i zostaje dość sporo szmatek. Ja właśnie chciałam obserwować to w swoim mieście, ale ciężko określić. Jak dotąd zauważyłam niepowodzenie z towarem niesortowanym. Choć zdarzyło się, że upadł lumpeks z dobrym towarem - choć tam jak zarzucili wysoką cenę to drożej niż w normalnych sklepach.

własny biznes - second hand

07 maj 2014 - 13:53:48

może do takiego lumpexu dołączyła byś komis gdzie babki by ci sprzedawały jakieś ciuszki ty z zarobkiem byś je sprzedawała:)

własny biznes - second hand

07 maj 2014 - 14:04:20

Cytat
edekzkrainykredek2
może do takiego lumpexu dołączyła byś komis gdzie babki by ci sprzedawały jakieś ciuszki ty z zarobkiem byś je sprzedawała:)

Również o tym myślałam, zwłaszcza, że mam wiele znajomych. I sama pełno ciuchów niepotrzebnych w szafie :) Był u mnie taki komis i z początku świetnie szło. Sama sprzedałam tam około 50 sztuk.

własny biznes - second hand

16 gru 2014 - 09:10:57

Jak serio o tym myslisz to polecam hurtownie, z ktorej ciuchy do swojego SH zamawia moja znajoma http://hurtownia-pati.pl - glownie z Anglii i Irlandii

własny biznes - second hand

16 gru 2014 - 10:02:36

Cytat
s4ndiii
Cytat
edekzkrainykredek2
może do takiego lumpexu dołączyła byś komis gdzie babki by ci sprzedawały jakieś ciuszki ty z zarobkiem byś je sprzedawała:)

Również o tym myślałam, zwłaszcza, że mam wiele znajomych. I sama pełno ciuchów niepotrzebnych w szafie :) Był u mnie taki komis i z początku świetnie szło. Sama sprzedałam tam około 50 sztuk.


u mnie w mieście są takie komisy :D ceny takie jak nieraz za nowe ciuchy w sieciówkach (tych lepszych) logiczne ze i babki które to sprzedają chca zarobic i laska prowadząca ten komis. Szczerze mówiąc te ciuchy nie powalały, a za ceny w okolicach 2 stów za kiecke to ja sobie mogę kupić w galerii nową a nie używaną sprzed kilku sezonów.

poza tym jaka jest konkurencja? teraz tych lumpów jak psów wszedzie i każdy się reklamuje jako "prestiżowy" a prawda jest taka ze za byle szmaty życzą sobie kase jak za nowe ciuchy

własny biznes - second hand

23 gru 2014 - 10:04:31

Witam,

Przyłącze się do wątku. Również zastanawiam się nad otworzeniem sklepu z odzieżą używaną ale tej jakościowo lepszej typu Cream ale dla odmiany z Włoch. W moim mieście (Biała Podlaska) takiego second handu nie ma są głównie z odzieżą z Angli Irlandii. Mam już kontakt z bardzo dobrą hurtownią takiej odzieży. Kilka ubrań mam wstawione na swoim profilu na szafie. Może znajdą się na forum dziewczyny z Białej i wyrażą opinie czy taki sklep, butik sprawdził by się w tym regionie. Opracowany mam również system sprzedażowy i promocyjny.

Proszę dziewczyny o szczere opinie i z góry dziękuję :)
PS. chciałabym go otworzyc na przełomie luty-marzec :0

pozdrawiam

własny biznes - second hand

23 gru 2014 - 10:57:38

Zapomniałam dopisać że sprzedawana byłaby głównie odzież damska oraz odzież dziecięca. W miarę rozwoju sklepu wprowadzany byłby nowy asortyment np. buty,torebki, bielizna nowa marki np Intimissimi. Odzież takich marek jak np. SISLEY, MEXX, Stefanel, Terranova, LIU JO, Miss Sixty, Piaza Italia, Motivi czy bernardi :)

własny biznes - second hand

23 gru 2014 - 11:30:54

Ja bym chetnie odwiedzila sh z ciuchami w stylu retro i vintage. Ciekawe sukienki, dodatk i oraz bielizna, szczególnie prawdziwe pasy do ponczoch, ale nie byle jakie kusidelka, ktore nawet elstyków nie trzymaja i nylonowe ponczochy. Tego mi brakuje, bo takie zwykle, z milionem takich samych szmat jest na pęczki wszędzie. Nawet w malych miejscowościach, na kazdym rogu.

własny biznes - second hand

30 gru 2014 - 21:49:40

Cytat
Arobala
Jak serio o tym myslisz to polecam hurtownie, z ktorej ciuchy do swojego SH zamawia moja znajoma http://hurtownia-pati.pl - glownie z Anglii i Irlandii
dzieki z cynk, podesle mojej cioci :) Bo widze,ze ciuszki maja z dobrych zrodel

własny biznes - second hand

14 sty 2015 - 23:51:50

zdecydowAnko - nie ma sprawy. Ta hurtownia Pati rzeczywiscie to sprawdzone źródło jest:) daj znac co Twoja kolezanka sadzi,bo jestem ciekawa

własny biznes - second hand

15 sty 2015 - 05:38:15

w moim miasteczku bylo juz kilka sh jeden roku n ie przetrwal towar byl fajny ceny dos wysokie a przecena towaru bylas moze ze 4 razy ale tylko -20% za caly czas

wydaje m i sie ze podstawa dobry towar i dobre ceny i jakies wyprzedaze towaru bo to najbardziej sciaga klientow

w moim miasteczku bylo juz kilka sh jeden roku n ie przetrwal towar byl fajny ceny dos wysokie a przecena towaru bylas moze ze 4 razy ale tylko -20% za caly czas

wydaje m i sie ze podstawa dobry towar i dobre ceny i jakies wyprzedaze towaru bo to najbardziej sciaga klientow



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-15 05:39 przez mmk26.

własny biznes - second hand

31 sty 2015 - 18:36:08

moja ciocia zmawiala znowu z HUrtowni Pati i musze wam powiedziec,ze z trudem ogladalam te rzeczy:) mialam ochote zostawiac dla siebie chyba z polowe...swietne sa

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

TSN pracował ktoś teleankieter