Obecnie rozmawiamy o:

środki czystości

wczoraj o 21:40

moda plus size

wczoraj o 19:59

ubrania plus size

wczoraj o 19:40

Jak zaprojektować ogród?

wczoraj o 17:12

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

CV a brak doświadczenia zawodowego

22 kwi 2014 - 15:46:24

Cześć Dziewczyny! Mam pewiem problem.. Mianowicie zabrałam się za pisanie CV, ponieważ skończyłam już szkołę, za kilka dni matury no i jestem wolna. W związku z tym chciałam poszukać sobie jakiejś pracy, żeby znowu nie ciągnać od rodziców kasy przez całe wakacje, i tak dużo od nich dostaje - ciuchy, kosmetyki, samochód, paliwo. No a wiadomo zbliza sie lato i chciałabym mieć troche grosza na wydatki dla siebie.
No właśnie i tutaj pojawia się problem - nie mam zadnego doswiadczenia zawodowego, nigdy nigdzie nie pracowałam, jedyne co to wolontariat w schronisku i domu dziecka, jakies akcje z wośp czy pck no i pomagalam sasiaddom w opiece nad dziecmi no ale nie bylam jakos zatrudniona jako opiekunka i chcialam sie nimi zajmować po to zeby im pomoc a nie zarabiać ( no ale oni i tak dawali mi jakies tam pieniazki niewielka na drobne wydatki co bylo bardzo mile ).

Dziewczyny, czy możecie mi powiedzieć jak to wpisać w Cv albo czy w ogóle wpisywać ? I jeśli tak, to czy mam napisac naglowek Doswiadczenie zawodowe czy jakos inaczej to ująć i jak dokładnie wpisac te wyzej wymienione zajęcia.

To ze moge wpisac znajomosc jezykow obcych, kursy, zainteresowania itp. to wiem wszytsko co i jak :)

Z góry dzieki za pomoc :)

22 kwi 2014 - 15:49:14

Uważam, że każda aktywność warto wpisać w CV, bo wiele z nich świadczy po prostu o chęci pracy i rozwoju oraz zaangażowaniu. W liście motywacyjnym możesz określić, że nie masz doświadczenia i dopiero bardzo chcesz je u tego pracodawcy zdobyć.

zweryfikowana
Ostrzeżenia: 1/5

22 kwi 2014 - 15:53:14

ja również nie miałam żadnego doświadczenia zawodowego a dostałam fajną jak dla mnie pracę - co prawda na recepcji ale w firmie, która mnie interesuje - mój pracodawca sam powiedział, że nie szukają kogoś z szesnastoletnim doświadczeniem bo to bez sensu, kiedy mogą kogoś ogarniętego po prostu nauczyć kilku prostych spraw.
także trzymam kciuki za znalezienie pracy :)

22 kwi 2014 - 15:53:44

wolontariaty koniecznie wpisz!!!

22 kwi 2014 - 15:58:56

No dobra, ale powiedzcie mi Dziewczyny, jak to wpisać ?? pod nagłowkiem Doświadczenie zawodowe ? Czy jak to jakoś inaczej ująć ???

22 kwi 2014 - 16:03:19

Mi się wydaje, że możesz śmiało wpisać w doświadczeniu, ewentualnie jako "Dodatkowa działalność".

22 kwi 2014 - 16:03:30

Podbijam, mam ten sam problem - szkoła skończona, długie wakacje i nie wiem jak to CV ogarnąć. Na pewno warto tam wpisać wszystkie akcje typu wośp czy jakiś wolontariat, prawo jazdy, kursy językowe itd. Ale w doświadczeniu to nie mam pojęcia :|

22 kwi 2014 - 16:04:58

Wpisz po prostu jako Doświadczenie, bo zawodowe to ono nie jest. Niemniej jednak każda aktywność tego typu wygląda w CV bardzo dobrze. Wolontariaty wpisz koniecznie, odnośnie opieki nad dziećmi bym się zastanowiła, zależy jakiej pracy będziesz szukać, ale też możesz to jakoś gdzieś wcisnąć. Zawsze to więcej linijek ;)

22 kwi 2014 - 16:22:20

No dzięki wielkie Dziewczyny. Wpisałam to pod nagłowiek Doświadczenie. i wpisałam właśnie wolontariaty tam. A prawko, znajomosc obslugi komputera, urzadzen biurowych wpisalam w Dodatkowe informacje. Moze cos z tego bedzie :) DZIEKI :)

niezweryfikowana
Ostrzeżenia: 3/5

25 kwi 2014 - 10:12:49

Na pewno coś z tego będzie :)
Zresztą biorąc pod uwagę, że masz status ucznia, to dla pracodawcy jesteś pożądanym pracownikiem (niższe koszty), dlatego pracę pewnie znajdziesz prędko.
Powodzenia!

25 kwi 2014 - 10:20:53

Wpisuje się wszystko co się robiło. To też jest jakieś doświadczenie.

25 kwi 2014 - 18:02:46

Jeśli w szkole odbywałaś jakieś praktyki - również możesz to wpisać ;) Przebyte kursy też.

25 kwi 2014 - 18:12:25

Jeśli nie masz doświaczenia omijasz ta rubrykę, nie pisz żadnych zajęć które robiłas i nie masz ich udokumentowanych (chociażby umowa zlecenie/o dzieło)

niezweryfikowana
Ostrzeżenia: 5/5

29 kwi 2014 - 14:00:02

hej,wydaje mi sie , że będzie do Ciebie pasować typ cv chronologicznego. Zamiast doświadczenie zawodowe piszesz po prostu doświadczenie. TO że sie udzielałaś w różnych organizacjach super wygląda w cv i świadczy o twoim zaangażowaniu i poświęceniu

Praca.gratka ostatnio udostępniła szablon takiego CV:

http://praca.gratka.pl/poradnik/art/odbierz-darmowe-szablony-cv-11795.html

29 kwi 2014 - 14:04:50

Dziwne by było,żebyś miała jakieś doświadczenie zawodowe,skoro dopiero kończysz szkołę...
W CV wpisz wszystko to - co tu opisałaś - wolontariat,pomoc przy dzieciach,itp.
Wszystko się powinno liczyć,tym bardziej,że jesteś osobą młodą,ale za to bardzo aktywną. Życzę powodzenia!!!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wrócić??