Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ile zarabia się w Warszawie?

09 kwi 2014 - 10:39:43

Na jakie wynagrodzenie może liczyć ktoś szukający pracy, że tak powiem dla każdego, czyli np w sklepie? Chodzi mi o sytuacje gdy młody człowiek przyjeżdża do stolicy i chce załapać się gdziekolwiek. Jakie są płace minimalne, bo liczę i mam nadzieję, że można dostać choć trochę więcej niż najniższą krajową. Potrzebuję wiedzieć mniej więcej, by ocenić na jakie mieszkanie mogę sobie pozwolić.


Prosiłabym o wypowiadanie się osób które rzeczywiście wiedzą coś w tej kwestii. Za gdybanie i przypuszczenia dziękuję.

zweryfikowana
Posty: 173
Ostrzeżenia: 1/5

ile zarabia się w Warszawie?

09 kwi 2014 - 10:41:03

Tez jestem ciekawa :)

niezweryfikowana
Posty: 1.802
Ostrzeżenia: 1/5

ile zarabia się w Warszawie?

09 kwi 2014 - 10:44:56

o chętnie się dowiem :)

ile zarabia się w Warszawie?

09 kwi 2014 - 10:47:08

nie masz co na to liczyć tak naprawdę. kiedyś na gumtree widziałam ogłoszenie do wykładania towaru w Carrefour koło Złotych Tarasów stawka 6zł za godzinę. to nie jest tak, że Warszawa mlekiem i miodem płynie i z racji tego, że stolica to od razu więcej kasy się dostaje.

ile zarabia się w Warszawie?

09 kwi 2014 - 10:49:00

w zwykłym sklepie odzieżowym w jakiejkolwiek galerii 8/h to taka norma+ premie często sie zdażają+zniżki pracownicze, więc jest jako tako...z 1400zł da sie wyciągnąć

ile zarabia się w Warszawie?

09 kwi 2014 - 10:50:20

ja pracowalam w warszawie miałam dwie umowy o dzieło, na jeden weekend/216 zl brutto, a na drugi weekend 300 zł brutto. Jesli chodzi o prace w sklepie to wcale nie lepiej niz w innych miastach

ile zarabia się w Warszawie?

09 kwi 2014 - 10:50:34

jakiegos szalu nie ma moze 1zl wiecej niz w innych miastach (moj brat ma 1zl wiecej wlasnie na godzine pracuje w ochronie)

ile zarabia się w Warszawie?

09 kwi 2014 - 10:55:40

Jęśli nie masz dobrego wykształcenia oraz doświadczenia to zarobki sa takie jak wszędzie. O wiele lepsze zarobki niż w innych miastach są ale dla osób wyspecjalizowanych w swoich dziedzinach. Ja zarabiam 1500zł więcej niż w Kielcach na tym samym stanowisku.

zweryfikowana
Posty: 698
Ostrzeżenia: 1/5

ile zarabia się w Warszawie?

09 kwi 2014 - 10:57:27

Cytat
libellule20
ja pracowalam w warszawie miałam dwie umowy o dzieło, na jeden weekend/216 zl brutto, a na drugi weekend 300 zł brutto. Jesli chodzi o prace w sklepie to wcale nie lepiej niz w innych miastach

a jaką twórczą pracę wykonywałaś że miałaś umowę o dzieło? tak przy okazji zawierania umów o dzieło to wiedz że ty będziesz musiała się z nich wytłumaczyć jeżeli ktoś cię skontroluje i udowodnić jaką twórczą pracę wykonałaś;p

ile zarabia się w Warszawie?

09 kwi 2014 - 10:59:14

Jesli chodzi o sieciowki to 6-7 zl za godzine,plus premia pracownicza oczywiscie nie zawsze,bo na premie musisz sobie zasluzyc

ile zarabia się w Warszawie?

09 kwi 2014 - 10:59:51

Cytat
itakinie
Jakie są płace minimalne, bo liczę i mam nadzieję, że można dostać choć trochę więcej niż najniższą krajową. Potrzebuję wiedzieć mniej więcej, by ocenić na jakie mieszkanie mogę sobie pozwolić.
Hmmm... takie jak wszędzie indziej? Nie ma osobnej minimalnej dla Warszawy :D To, że mamy większe przeciętne wynagrodzenie, wynika z prostego faktu, że w Warszawie są siedziby banków, firm itd., dlatego średnia wychodzi wyższa. Zarobki zwykłego Kowalskiego są dokładnie takie jak wszędzie indziej ;) A mieszkanie przy prostych pracach? Żadne, co najwyżej pokój.
Na stałe tego typu pracy nigdy nie szukałam, ale pracowałam dorywczo przez agencję pracy tymczasowej na umowę zlecenie na kasie, przy wykładaniu towaru, inwentaryzacjach za 6,99/godzinę. Ochroniarz zarabia od 3,5 zł (tak, tak, 3,5 - dla rencisty na osiedlu, zmiany po 24h) do 6-7 zł, chyba że ma licencję.
O stawkach w żadnych innych prostych pracach nie wiem.
Swoją drogą musiałam przeprowadzić się 2 tys. km od Warszawy, zeby się dowiedzieć, że cała reszta Polski uważa, że mamy wyższe zarobki. Nie, wyższe mamy tylko koszty życia.


A tak sobie pomyślałam - może jakiejś pracy dla hostessy poszukaj? Wątpię żeby stawki były wyższe niż gdziekolwiek indziej, ale "galerii" jest sporo, to i tego typu pracy pewnie też ;)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-09 11:02 przez incognito85.

ile zarabia się w Warszawie?

09 kwi 2014 - 11:00:52

Tyle co wszedzie, w Warszawie wyjatku nie robią i potrójnej stawki nie dają.

zweryfikowana
Posty: 1.596
Ostrzeżenia: 2/5

ile zarabia się w Warszawie?

09 kwi 2014 - 11:13:52

ja się wypowiem, bo mieszkam tu i pracowałam kilka miesięcy...
dla młodego człowieka bez papierka i doświadczenia najłatwiej jest o pracę w sklepie w galerii handlowej,
pracowałam na 3/4 etatu i dostawałam 1000zł podstawy + premie 450-650zł,jak na taki wymiar godzin to dość dobra stawka, bo wcale w warszawia sie takich kokosów nie zbija jakby mogło się wydawać. średnia płaca jak się orientowałam to 7-8zł/h na ulotkach można 10 wyciągnąć
ew. jak się dostaniesz na słuchawki, ale tam jest bardzo zapiernicz i psychicznie ciężko, wiem bo kumpela tam pracowała ale nie wytrzymała i zrezygnowała

ile zarabia się w Warszawie?

09 kwi 2014 - 11:17:02

Dlaczego myśli się, że w Warszawie zarabia się więcej?

Skoro (patrząc po znajomych) ludzi stać na opłacenie stancji, jedzenie, jakieś imprezy i ubranie, to ciężko nie sądzić, że jednak muszą zarabiać więcej niż 1000 zł.


tak dla jasności, ja nie liczę na kokosy. zarabiam w tej chwili tysiąc złotych, chciałabym dostać 1300, zarabiać 1500 byłoby dla mnie już super



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-09 11:19 przez itakinie.

ile zarabia się w Warszawie?

09 kwi 2014 - 11:26:04

Cytat
itakinie
Skoro (patrząc po znajomych) ludzi stać na opłacenie stancji, jedzenie, jakieś imprezy i ubranie, to ciężko nie sądzić, że jednak muszą zarabiać więcej niż 1000 zł.
I sądzisz, że zarabiają więcej, bo mieszkają w Warszawie? A czy przypadkiem nie dlatego, że mają wyższe kwalifikacje?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dziwni klienci :)