Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

33 minut temu

sprawdzony stomatolog

37 minut temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Poszukuje osób które prowadzą swoją działalność gospodarczą. Sklep z kosmetykami lub ubraniami nowymi, uzywanymi ale i nie tylko. Byłabym wdzięczna za wiadomość, ponieważ mam kilka pytań. Może ktoś się i bez tego orientuje jak jest dokładnie z odprowadzaniem podatku, składek itp ??

niezweryfikowana
Posty: 661
Ostrzeżenia: 1/5

Najlepiej na początek zatrudnij sobie księgowego, choćby na 3 miesiące - to nieduży koszt (ok.200-250zł miesięcznie netto). Niech Ci wszystko wyjaśni, zacznie prowadzić rozliczenia. Bo łatwo pominąć jakieś ważne terminy a potem mieć problemy ! Szczególnie jak nigdy nie miało się do czynienia z działalnością gospodarczą wcześniej.

Jak już trochę Cie wprowadzi w temat, możesz spróbować sama - ale ciągle konsultować się z kimś kto na tym się zna.

Radzę z doświadczenia! :)

posiadam takową działalność :) sklep odzieżowy on line :)

hej ja jestem na ryczałcie skladki calosciowe place do zusu 431.18 prowadze sklep internetowy teraz bede robic sklep na miejscu nie obejdziesz sie bez ksiegowej ja place za ksiegowa 120 zł trzeba szukac jak najtaniej :)

Dzięki dziewczyny , ktoś jeszcze ?

Najlepiej miec księgową.Przypilnuje wszystkiego bo skarbówka jest czepliwa.Jesli chodzi o ciuchy mozesz być na ryczałcie 3%,przez 2 lata placisz mały ZUS 431zl,o ile nie prowadzilas wczesniej działalności gosp.Jeśli w ciągu roku przekroczysz obrót 20tys to musisz kupic kasę fiskalną(ale za kasę zwracają do 700zl).

też jestem zainteresowana tym watkiem ;) chcialabym otworzyc swoj maly biznesik ale nie wiem jak to jest z tym podatkiem..

zweryfikowana
Posty: 703
Ostrzeżenia: 1/5

Ja też mam taką działalność. Prowadzimy razem z mężem agencje reklamową i sklep z biżuterią i torebkami w razie pytań pisz może będę mogła pomóc ;)

Czesc. jesli bys byla zainteresowana tym tematem to napisz do mnie opowiem ci co i jak i odpowiem na pytania

Mnie również interesuje ta tematyka, prosiłabym o kontakt kogoś, kto jest w stanie powiedzieć coś więcej o audycie informatycznym firmy (dla niewtajemniczonych: http://www.publikuj.org/czym_jest_audyt_informatyczny_34990.html ) Z góry dzięki!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

dotacja z urzędu pracy na rozpoczęcie działalności