Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 5 6 7 8 9 10 -->

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

30 sty 2016 - 22:40:28

Najbardziej mnie denerwuje pytanie typu oczekiwane zarobki, jak pani siebie widzi za 10 lat.

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

31 sty 2016 - 00:21:50

Będąc z jednej strony - jako pracownik, rozumiem fakt, że informacje o związkach i rodzinie powinny być zachowane. Teoretycznie moje plany, powinny być moje, a dla szefa liczyć się TU i TERAZ.

Jako obecny pracodawca, mam jednak inne zdanie.
Z mężem prowadzimy 2 osobową firmę i potrzebowaliśmy kogoś do pomocy.
Przytoczę 3 historie z rozmów.

1. Pani szukała pracy. Dyspozycyjna, miła, uśmiechnięta. 'Mam już 2 dzieci, ustabilizowaną sytuację rodzinną. Pracowałam już na takim stanowisku'
-po tygodniu dowiedzieliśmy się, że Pani intensywnie próbuje zajść w kolejną ciążę, bo marzy o 4 dzieci, a już przecież po 30 jest
-dyspozycyjność, była taka, że w ciągu 3 miesięcy, pojawiła się 20 dni
-doświadczenie w pracy? Nie potrafiła wykonać podstawowych rzeczy, które należały do obowiązków tego stanowiska

2. Tym razem młoda dziewczyna, zaraz po maturze. Zero doświadczenia - jest możliwość nauczenia wszystkiego tak aby pracowała zgodnie z naszymi standardami.
-czy planuje studia, jakieś dodatkowe warianty wykształcenia? -ona sama nie wie, myślała o czymś, ale w sumie 15km do szkoły to daleko, a jak nie trzeba to po co
-przekazuje godziny pracy, tryb w jakim pracujemy - aha no dobrze, ona to rozumie
-przekazuje zakres obowiązków - a to ja mam coś robić? ona myslała, że będzie mogła siedzieć przy komputerze i strony przeglądać

Ręce opadają.. Takich PAŃ, mieliśmy 5 czy 6 na rozmowach.

3. Zgłosiła się Pani z wyższym wykształceniem. 2 fakultety.
-Przekazujemy informacje o stanowisku, te same które były umieszczone w ogłoszeniu. - Pani chciałaby kandydować na inne stanowisko, ona chciałaby być recepcjonistką. Ma doświadczenie w tym zakresie i szereg umiejętności, które zaczyna wymieniać. Dobrze, ale nie szukamy nikogo w takim charakterze. I tu próby przekonywania, że ona byłaby w tym świetna.

Pytanie jak kogoś zatrudnić? Gdzie jakikolwiek rozsądek i logika w głowach?

Została u nas dziewczyna, która szczerze mówiła o sobie. O tym, że planuje studia, w jakim czasie. Że nie ma doświadczenia, ale chciałaby spróbować, nauczyć się czegoś. Że w takim, a takim okresie jest w pełni dyspozycyjna, wymieniła terminy, które chciałaby mieć wolne, bądź wyjść o danej godzinie.

Konkret, uśmiech, szczerość. Do dziś u nas pracuje. Sama współpracowałam łącznie z 15 dziewczynami na takim stanowisku, i mogę szczerze przyznać, że ta dziewczyna, jest najlepsza z nich, mimo braku kierunkowego wykształcenia i zawodowego doświadczenia.

niezweryfikowana
Posty: 15
Ostrzeżenia: 2/5

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

04 lut 2016 - 15:34:51

Eh no niestety, często się takie pytania zdarzają. Ja ostatnio jednak miała chyba ogromne szczęście, bo na rozmowie o staż <moderacja-spam> nie dość że nie zadawali niewygodnych pytań, to jeszcze czułam się jakbym była na kawie u koleżanki :) Było świetnie! Czekam teraz na wieści czy dostanę to stanowisko czy nie...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-04-20 13:02 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 3
Ostrzeżenia: 1/5

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

15 lut 2016 - 13:32:19

Mnie w jednej korporacji zapytano co mnie motywuje do życia i jaka jest moja wymażona praca. Trochę to były takie pseudo egzystencjalne bzdury ale najlepsze było, że pytano mnie o to samo co jest CV. Rekruterka się patrzyła w kartke i zadawała pytania na które miała odpowiedź przed sobą. Dziwne to było.

niezweryfikowana
Posty: 5
Ostrzeżenia: 1/5

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

19 lut 2016 - 10:09:18

A czy macie pojęcie, o co mogą mnie spytać na rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko operatora wózków widłowych? <moderacja>reklama Ale martwię się tym, o co mogą mnie spytać. Ktoś ma jakieś doświadczenie?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-04-05 11:58 przez moderator.

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

26 lut 2016 - 16:12:16

A jak zachowalibyście się w takiej sytuacji? Szukacie pracy niezwiązanej z wykształceniem a rekruter zadaje pytania typu:
- Czemu nie szuka pani pracy w swoim zawodzie?
- Czy kiedykolwiek zamierza pani podjąć pracę w tym kierunku?
- A pani wymarzone stanowisko pracy? (niby łatwe a w takim przypadku podchwytliwe)
Nie mam zbyt dużego doświadczenia w rozmowach dlatego proszę o porady :).

niezweryfikowana
Posty: 16
Ostrzeżenia: 3/5

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

05 kwi 2016 - 11:37:18

Mi zapadło w pamięć pytanie "czym zajmuje się Pani narzeczony?" po tym pytaniu wyszłam z rozmowy :D

niezweryfikowana
Posty: 17
Ostrzeżenia: 5/5

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

20 kwi 2016 - 12:45:32

Ja ostatnio byłam na super rozmowie kwalifikacyjnej dzięki <moderacja>spam z której mnie własnie skierowali. No powiem Wam, że czułam się jak u koleżanki na kawie ;) Zero spiny i było serio super ;) Czekam teraz na odzew, mam nadzieję, że dobrze wypadłam ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-04-20 12:48 przez moderator.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.663

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

20 kwi 2016 - 13:11:26

Mnie kiedyś rozśmieszyły pytania na rozmowie (a może bardziej zdziwiły) na kasę do marketu budowlanego - młody Pan, rekruter, rozmowa w "restauracji" w supermarkecie:
1. Czy mam dzieci i czy myślę o kolejnych? Czyli taki standard.
2. Czy mam męża?
3. Czy może zostawić sobie mój numer na później, gdybym nie dostała teraz tej pracy.
4. I jedyne, jakie mi zadał dotyczące tematu - dlaczego chce pracować na kasie, skoro mam wyższe wykształcenie.

niezweryfikowana
Posty: 39
Ostrzeżenia: 4/5

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

10 maj 2016 - 11:17:13

Pamiętam, że mnie najbardziej stersowały te wszystkie pytania zadawane w językach obcych.
Dopero później nabrałam doświadczenia i było już lepiej. Ale początki były trudne.
Tutaj dobry poradnik dla osób wybierających się na rozmowy kwalifikacyjne.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-20 11:42 przez vallen.

niezweryfikowana
Posty: 255
Ostrzeżenia: 5/5

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

06 lip 2016 - 22:19:55

Kiedyś jako młoda dziewczyna dostałam na rozmowie o prace test na inteligencje z liczeniem kwadracików i pytaniami z róznych dziedzin. Całkiem fajna opcja :)

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

28 lip 2016 - 20:23:44

Śmieszne te pytania. Ja tak naprawdę rekrutuję do pracy innych i wiele z tych pytań znam na codzień. Ale odpowiedzi tez powinny być zaskakujące, a nie nudne i przewidywalne :)

niezweryfikowana
Posty: 3
Ostrzeżenia: 1/5

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

17 sie 2016 - 10:14:57

Ile związków do tej pory Pani miała ? ( nie, nie żartuję, starałam się na stanowisko w biurze) :D

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

26 wrz 2016 - 10:06:47

Wczoraj oglądałam program "Betlejewski prowokacje", nie oglądałam od początku, ale to co tam zobaczyłam to szok. Na jakie pytania ludzie odpowiadali i na co się godzili np. czy pani się myje, ile razy się pani myje- to było na sprzątaczkę; pan na kierowcę dostał pytanie czy stosuje antykoncepcję. Pewna pani wykonywała przysiady celem udowodnienia, że sprawna choć otyła-praca sprzątaczki ... to były wszystko prowokacje, ale czy ten redaktorek świadom jest tego co uczynił tym ludziom, jak poniżył tych ludzi. Moja koleżanka stwierdziła, że może to też byli aktorzy, ale jeśli nie to ja bym tego redaktora zwolniła, a Ci to tej pracy szukali powinni zażądać wysokich odszkodowań za coś tak podłego.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Praca bez studiów