Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Syfilis?

godzinę temu

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 4 5 ... 8 9 10 -->

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

12 sie 2014 - 12:47:49

pierwsze pytanie jakie usłyszałam i rozwaliło mnie kompletnie to :"Panna czy mężatka?" bo chyba raczej to moja prywatna sprawa .. a co najśmieszniejsze w tym zadała mi to pytanie kobieta!

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

12 sie 2014 - 12:56:08

Jest Pani studentką (dodam że poszukiwali studentki) co by Pani zrobiła gdyby dostała Pani telefon w piątek rano że cały weekend ma byc Pani w pracy podczas gdy ma Pani zjazd na uczelni?

Brak mi słów.

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

12 sie 2014 - 12:58:08

Najdziwniejsze i jednoczenie najbardziej głupie pytanie jakie usłyszałam: Co powiedziałaby o Pani Pani przyjaciółka?
Moja odpowiedź: Sądzę, że to pytanie wypadałoby zadać właśnie mojej przyjaciółce. Ciężko mi wypowiadać się za nią dlatego nie mogę odpowiedzieć na to pytanie.
P.S Nie dostałam tej pracy.

niezweryfikowana
Posty: 48
Ostrzeżenia: 1/5

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

14 sie 2014 - 11:54:10

Cytat
lovely056
pierwsze pytanie jakie usłyszałam i rozwaliło mnie kompletnie to :"Panna czy mężatka?" bo chyba raczej to moja prywatna sprawa .. a co najśmieszniejsze w tym zadała mi to pytanie kobieta!

Tego typu pytanie są niedozwolone prawnie. Nie powinni nas pytać o stan cywilny, dzieci, orientację itd. Wiadomo, że pracodawcy łamią to prawo nagminnie.

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

17 sie 2014 - 09:54:34

Cytat
Anna23
Najdziwniejsze i jednoczenie najbardziej głupie pytanie jakie usłyszałam: Co powiedziałaby o Pani Pani przyjaciółka?
Moja odpowiedź: Sądzę, że to pytanie wypadałoby zadać właśnie mojej przyjaciółce. Ciężko mi wypowiadać się za nią dlatego nie mogę odpowiedzieć na to pytanie.
P.S Nie dostałam tej pracy.


pod tym pytaniem kryło sie jak się zachowujesz w stosunku do innych ludzi, czy umiesz z nimi współpracować, czy jesteś grzeczna, koleżeńska, pomocna :D eh nie dziwie sie ze nie dostałaś roboty jak nie umiesz na takie banalne pytanie odpowiedzieć

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

25 sie 2014 - 14:29:31

Cytat

agencja rekrutacyjna ma na celu wstępna selekcję kandydatów. To chyba logiczne, poważniejsze firmy nie będą tracić czasu na rozmowy z ludźmi, którzy nie przeszliby pierwszego etapu

No tak, ale przeciez nie każdy kto wyśle CV dostaje zaproszenie na rozmowę prawda? byłam na rozmowie w dużej korporacji i mieli dla mnie czas, a do pracy w sklepie muszę przechodzić selekcję w agencji rekrutacyjnej?! troche dziwnie.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-25 14:30 przez groooszki.

niezweryfikowana
Posty: 48
Ostrzeżenia: 1/5

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

31 sie 2014 - 23:20:32

A co powiecie na pytania typu: jest pani zamężna, ma pani dzieci??Ma pani zamiar mieć? Niestety wciąż obecne na rozmowach..

niezweryfikowana
Posty: 122
Ostrzeżenia: 2/5

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

05 wrz 2014 - 12:46:09

..standard..proszę wymienić swoje pozytywne i negatywne cechy charakteru:)
Moje sery podpuszczkowe

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

05 wrz 2014 - 12:58:19

Ostatnio zapytano mnie na rozmowie kim są z zawodu moi rodzice O_o Nie mam pomysłu po co im to było.
Na tej samej rozmowie pytano mnie jeszcze czy z rodzicami mieszkam, na jakiej ulicy (czy daleko do pracy będę miała) i czy mam chłopaka/narzeczonego/męża.

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

05 wrz 2014 - 13:30:10

- ile chciałaby Pani zarabiać?

ZAWSZE wkurza mnie to pytanie, bo ile bym nie powiedziała, zawsze potem pada propozycja niższej stawki z uzasadnieniem dlaczego to nie mogą mi dać na początek więcej(a nigdy nie podawałam stawek z kosmosu).

Poza pytaniami o zastosowania kartki papieru, liczbę schodów przy wejściu, czy te nieszczęsne piłeczki pingpongowe raz spytali mnie, czy rodzice mi się dokładają do utrzymania i czy będą mi się też dokładać po skończeniu studiów- zrozumiałam po co to pytanie, jak podali stawkę, dumnie chwaląc się, że i tak jest to jedna z wyższych stawek dla absolwentów w moim mieście( stówa powyżej najniższej krajowej za pełnoetatową pracę biurową z dużą odpowiedzialnością).

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

05 wrz 2014 - 13:37:15

Ile bym chciała zarabiać
Jakie są moje wady i jakie zalety
Czy pracowałam na podobnym stanowisku
Dlaczego wybrałam tę branżę
Czy mam dzieci/męża?
Gdzie pracują moi rodzice/brat :D
Czy palę papierosy
Dlaczego nie pracuje/co mi nie pasowało/co było powodem tego,że zrezygnowałam z pracy
Obecnie mam prace,ale tyle się nachodziłam w swoim życiu na rozmowy i castingi , że nic mnie nie zdziwi... zawsze szłam z nastawieniem,że SZEF,KIEROWNIK,REKRUTANT to też człowiek taki sam jak i ja i nie ma prawa trzymać nade mną "bata". Z takim nastawieniem nigdy nie odczułam "wyższości" od tych ludzi...i owszem pomimo,że mi zależało na jakimś stanowisku zawsze miałam wybór "wstać i wyjść" jeśli coś by mi nie odpowiadało... nie wiem beznadziejne pytania...nastawienie do mojej osoby, naginanie prywatności, cokolwiek... Na rozmowy szłam zawsze wyluzowana i z tezą życiową "jak nie ta praca to inna" :)))

Proponuję każdemu takie podejście do życia zwłaszcza do tego na czym nam najbardziej zależy... nerwy są złym doradcą i odbierają człowiekowi rozum :)
Dwa razy wyszłam w trakcie trwania "castingu" :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-05 13:46 przez jedza88.

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

05 wrz 2014 - 13:45:56

"Dlaczego chciałaby pani tutaj pracować?" Odpowiedziałam, że ja po prostu szukam pracy. Moja szczerość chyba została doceniona i zostałam zatrudniona.

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

05 wrz 2014 - 13:51:53

a jak na te pytania odpowiadacie??zwlaszcza na pytanie : ile byscie chcialy zarabiac??jej ja nie bylam na zadnej rozmowie jeszcze :O

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

17 lis 2014 - 11:09:40

Mnie zapytano co robię w wolnym czasie to powiedzialam że piekę. Aa jakie ciasto. I czy piekę szarlotke.. Odpowiedziałam że nie bo nigdy mi nie wychodzi. To kolejne pytanie "a jaki ma pani przepis"

Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

17 lis 2014 - 11:16:22

w sklepie z droższymi alkoholami:
"jak się Pani zachowuje w czasie okresu?!?!"
uśmiałam się, podziękowałam i wyszłam;-)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Gracie w coś na przerwach?