Obecnie rozmawiamy o:

Hity Kosmetyczne

gorący temat

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

PRAKTYKA STUDENCKA

25 mar 2014 - 13:21:46

Hej :)
Właśnie jestem na etapie studiów, gdzie muszę się zdecydować na miejsce praktyk studenckich. Moja starsza koleżanka miała w Urzędzie Skarbowym i bardzo sobie chwaliła. Jak to jest u was? któraś z was miała praktyki w US?

PRAKTYKA STUDENCKA

25 mar 2014 - 13:35:20

ale co studiujesz administrację, prawo? interesujesz się podatkami? to ne jest przecież tak, że w każdym US będzie tak samo, bo to zależy od ludzi, z którymi będziesz miec praktykę. np. w Łodzi będzie dobrze - coś się nauczysz, coś wyniesiesz, a w Poznaniu będziesz parzyć kawę.

jak cię interesuje i masz sprawdzone to próbuj tam.

PRAKTYKA STUDENCKA

25 mar 2014 - 13:40:06

Ja miałam praktykę w US i moim jedynym zajęciem było patrzenie w ścianę...

PRAKTYKA STUDENCKA

27 mar 2014 - 08:38:07

studiuję rachunkowość i finanse. Mój chłopak chce mi załatwić praktykę w prywatnej firmie, gdzie nawet nie bede musiała chodzić na praktykę. Z jednej strony fajnie, bo chce w tym samym czasie zrobić dwa kursy i zająć się poszukiwaniem pracy (ponieważ pracuję dorywczo na wakacjach, ale z drugiej nie wiem czy praktyka jest aż tak ważna. Jedni mówią że ważna bo można się duzo nauczyć a inni że to stracony czas...Poważnie się nad tym zastanawiam bo w regulaminie pisze że taka praktyka studencka ma trwać 6 tyg, po 8 godzin dzinnie
a jak to było u was? ile trwały wasze praktyki? i czy faktycznie trzeba siedzieć do końca?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-27 08:38 przez silesia12.

PRAKTYKA STUDENCKA

27 mar 2014 - 08:51:20

Cytat
silesia12
studiuję rachunkowość i finanse. Mój chłopak chce mi załatwić praktykę w prywatnej firmie, gdzie nawet nie bede musiała chodzić na praktykę. Z jednej strony fajnie, bo chce w tym samym czasie zrobić dwa kursy i zająć się poszukiwaniem pracy (ponieważ pracuję dorywczo na wakacjach, ale z drugiej nie wiem czy praktyka jest aż tak ważna. Jedni mówią że ważna bo można się duzo nauczyć a inni że to stracony czas...Poważnie się nad tym zastanawiam bo w regulaminie pisze że taka praktyka studencka ma trwać 6 tyg, po 8 godzin dzinnie
a jak to było u was? ile trwały wasze praktyki? i czy faktycznie trzeba siedzieć do końca?

praktyka w firmie w ktorej nie bedziesz musiala nawet na nia chodzić? pzrecież to jest totalnie bez sensu Oo

praktyka jest po to żeby pomóc zdobyćc doświadczenie zawodowe, po to że jak już skończysz te studia i będziesz szukać pracy to nie bedziesz zupełnie zielona, tylko już coś robiła, że jak potencjalny pracodawca zapyta cię jak wyglądała twoja praca na tej praktyce będziesz mogła cokolwiek opowiedzieć.

ale ja patrze ze swojego punktu widzenia. Co innego praktyka w której kserujesz papiery i parzysz kawe bo takie tez sa ;/

zweryfikowana
Posty: 714
Ostrzeżenia: 3/5

PRAKTYKA STUDENCKA

27 mar 2014 - 08:52:37

Podbijam, bo bardzo ciekawy temat :) Za jakiś rok też się to będzie mnie tyczyło :)

PRAKTYKA STUDENCKA

27 mar 2014 - 09:13:12

no właśnie ja mówię o praktyce gdzie będę patrzeć w sufit i parzyć kawę... bo takie praktyki są bezsensu...
Jeżeli wiedziałabym,że tak ma wyglądać moja praktyka studencka to naprawdę wolałbym zająć się czymś innym, np tym o czym pisałam wyżej
koleżanka jak była na praktykach w US to układała dokumenty w archiwum i wprowadzała dane z pit-ów do bazy komputera. Była zadowolona. Po tej praktyce oferowali jej nawet pracę na umowę zlecenie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-27 09:15 przez silesia12.

PRAKTYKA STUDENCKA

27 mar 2014 - 09:35:43

a ja bym właśnie za to chciała chociaż jeden dzień praktyki, gdzie mogłabym komuś kawę nosić i kserować papiery :D Jeden, jedyny :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-27 09:36 przez gusiaczek390.

PRAKTYKA STUDENCKA

27 mar 2014 - 10:21:28

no tak... praca a praktyka to jest różnica ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jakie zarobki ?