Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cześć, mam szybkie pytanie, czy któraś z Was robiła sobie studium administracyjne, lub bhp?
Zastanawiam się który kierunek z tych dwóch jest bardziej interesujący? "przyszłościowy"?
Od 22 lutego mam plan zacząć, a mam taki problem z wybraniem :p

Może ktoś pomóc?

Moja mama ma jedno i drugie i jak twierdzi nic jej to nie dało. Ale mam znajome na obu "kierunkach" i administracja cieszy się lepszą opinią.

i to jest przerażające, ludzie się kształcą i i tak nic nie mają z tego :p czyli administracja, hmm :) też patrze w tym kierunku przychylniej :)

Ja kończyłam studia Adminitracja samorządowa i finanse publiczne. Miałam tam dużo nauki z prawa (cywilne, administracyjne, karne itd.) no i nic mi po tym :P. Robię teraz magisterkę, może to coś da, ale wątpię :]

lubiłam prawo! może nie będę żałować :D

ja jestem w dwuletniej na kierunku administracja, bardzo ciekawy kierunek szczerze polecam, poznasz trochę prawa, które jak wiemy jest przydatne w życiu :) teściowa mnie namawiała na ten kierunek i byłam bardzo na nie, bo wszystkie te sprawy papierkowe są dla mnie straszne, a teraz jestem naprawdę zadowolona z kierunku :)

Majka2011 a w jakiej szkole robisz administracje? :)

myślę, że administracja

Ja mam skończone bhp i teraz robię administrację.
Jeśli chodzi o bhp to od tego roku są nowe przepisy nauczania i zmienia się program, ale ja miałam takie przedmioty jak materiałoznawstwo, budowa maszyn, prawo pracy i oczywiście samo bhp.
Kierunek fajny, jeśli ktoś lubi "inżynierskie" przedmioty, bo na praktykach uczysz się,np pracy na tokarce itp.
No i możesz dowiedzieć sie dużo o prawie pracy

Jeśli chodzi o administrację to też jest fajna- jeśli lubisz prawo, przepisy, kodeksy i papierkową robotę- to polecam.
Gorzej jest z tym prawem, bo opiera się głównie na kodeksie prawa administracyjnego, który w naszym prawie jest tak zinterpretowany, że samo masło maślane.
No i na pracowni biurowej są przydatne rzeczy jak wypełnianie pitów, druczki do zus, obliczanie wypłat, podatków.
Obydwa kierunki mi się przydały i dużo z nich wyniosłam :)

szczerze mowiąc zadnen z podanych nie jest przyszłościowy ja mam skonczon studia w tej dziedzinie a wynikiem bdb i siedze na bezrobociu.
Przyszlosciowe w tym momencie są kierunki bardziej scisłe

ja chodzę do Żaka :)

szerek, to mi teraz zrobiłaś problem, już sie przychylałam do administracji, ale zainteresowałaś mnie tym bhp...
przeglądałam wiele ofert i w ŻAKu właśnie wygląda to interesująco ;) mimo wszystko wydaje mi się, że administracje bede mogła wykorzystać w wielu dziedzinach, a bhp to po prostu bhp... czy się mylę?

Jeśli Bhp to tylko studia, wszystko się zmienia, a teraz będą się szykować kolejne zmiany w prawie więc na studium strata czasu( jeśli chodzi o ten kierunek i przyszłość)

kayc - ja również skończyłam administrację - mnóstwo wkuwania (kodeksy, papierologia, ciągle coś nowego). Bezrobocie. Kierunek nie jest przyszłościowy. Razem ze mną na UWr skończyło 250 osób. BHP moim zdaniem jest konkretniejsze (bo administracja jest o wszystkim i o niczym jednocześnie - wkuwania jak na prawie a masz tylko papier po tym, co można podetrzeć wiadomo co). Pozdrawiam i życzę udanego wyboru :)

zawsze mozesz zrobic oba kierunki :) mam koleżankę, która skończyła dwuletnie bhp a teraz robi administracje :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Modus Wrocław-czy ktoś pracował?