Obecnie rozmawiamy o:

motywacja na diecie

gorący temat

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak w temacie. Można składać CV np w sieciówkach bez ogłoszenia? Np, wejść do sklepu i zapytać czy mogęzostawić CV. Moja koleżanka mi powiedziała, że nie raz tak robiła, jak szukała pracy to ciągle zostawiała gdzieś. A jak u Was? Można tak?

Jasne, że można. Jeden pracodawca wywali je do śmieci, ale inny ujrzy w Tobie ambitną osobę, która się stara :)

niezweryfikowana
Posty: 2.948
Ostrzeżenia: 1/5

Dlaczego nie, każdy sposób jest dobry, moja koleżanka z roku tak właśnie dostała pracę.

Ale w sieciówkach to dawać te CV ekspedientkom?

oczywiscie to najszybszy sposob na znalezienie pracy.

Tak jak najbardziej zostawiać CV :) Dopóki jest sie studentem, bo pozniej raczej do smieci wywalaja CV, ponieważ student to tania siła robocza !!!!

Jasne, że warto. Tylko dobrze się przygotuj. Dowiedz się czegoś o firmie i dlaczego tam aplikujesz.
Ogłoszenie normalnie sporo Ci powie o wymaganiach i profilu firmy. Tu musisz być sama przygotowana, żeby nie wyjść na natręta.

Przygotuj sobie szybkie krótkie zdanie - w jakim wymiarze czasu możesz i dlaczego pasujesz na stanowisko.
"Szukam pracy i chcę zostawić CV. Przez pół roku byłam sprzedawcą w Mohito. Mogę pracować na pełen etat, weekendy też OK."

Okropne wrażenie robią ludzie, którzy przynoszą jakiś pomięty świstek papieru. Robią dramat, że nie mają pracy i to jest dzieisąta firma, w której próbują. I z tego świstka wynika, że pracowali w Burger Kingu i są po polonistyce, a przyszli do salonu odzieżowego ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-27 20:40 przez mansplainer.

w niektórych sklepach jak tylko zostawisz cv to raczej w ogóle nie spojrzą.

np w Zarze w większości tak jest, że najlepiej pójść i powiedzieć, że chcesz rozmawiać z kierownikiem, i wtedy zagadać o pracę.
samo zostawienie cv niewiele Ci da :)

ktoś jeszcze się wypowie?

Cytat
skarbek2012
Ale w sieciówkach to dawać te CV ekspedientkom?

No właśnie?

Widzę że nikt nie pomoże:(

Też chcialabym wiedzieć, tylko mi nie chodzi o sklepy odzieżowe a ogólnie, czy można tak zrobić? Studiuję na ostatnim roku, nie mam może niewiadomo ile wolnego czasu ale na pół etatu chciałabym się załapać. Niestety przeglądając oferty nic ciekawego mi się w oczy nie rzuca :(

No jasne, że można
Ja pracę znalazłam pisząc maila do konkretnej firmy, że poszukuję pracy i w załączniku wysłałam CV, Następnego dnia już byłam na rozmowie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-29 14:12 przez Doti91.

Cytat
mgd132
Cytat
skarbek2012
Ale w sieciówkach to dawać te CV ekspedientkom?

No właśnie?

no właśnie? :D

powiem wam tak... szukacie pracy to musicie wiedziec komu zostawic CV, przygotujcie sie, odróbcie lekcje i ruszajcie z CV :)

wystarczy pomyslec w jakich rękach to CV powinno sie znalezc

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

praca dorywcza czy praktyki?