Obecnie rozmawiamy o:

wybór przedszkola

dzisiaj o 19:43

najtańsza apteka

dzisiaj o 19:23

rozwód

dzisiaj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

dzisiaj o 17:32

kupno samochodu

dzisiaj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

jak znaleźć prace?

27 lis 2013 - 11:47:46

Hej Kobietki
Już po prostu brak mi sił na poszukiwanie pracy. Wolę nawet nie liczyć ilości wysłanych CV bo bym się chyba załamała. Z bezsilności wysyłam już dosłownie na wszystko...nie wiem czy ze mną coś nie tak? Cv mam jakieś dziwne?...wszystko w nim mam zawarte, napisane gramatycznie tak jak powinno być i co? i guzik od października dosłownie guzik nikt się nie odzywa stąd też powstał ten wątek.

Znacie jakieś kreatywne sposoby na znalezienie pracy? Jak zabłysnąć u pracodawcy?

POMOCY !

jak znaleźć prace?

27 lis 2013 - 11:51:40

nie tylko wysyłaj CV przez internet,ale również rusz tyłek na miasto i rozdawaj CV. Prędzej tak znajdziesz pracę niż przez internet.

zweryfikowana
Posty: 437
Ostrzeżenia: 1/5

jak znaleźć prace?

27 lis 2013 - 11:51:59

może odpowiadasz na ogłoszenia powyżej swoich kwalifikacji i doświadczenia?

jak znaleźć prace?

27 lis 2013 - 11:59:03

A masz doświadczenie zawodowe??
Po prostu jest zbyt duże bezrobocie.... Jak raz byłam przyjęta do pracy, to okazało się, że wybrali mnie ze 100cv:O. Tam gdzie pracuje teraz również na skrzynce mieli ponad 100 cv:/ także nie dziwi mnie, że tak ciężko coś znaleźć... :/.

Ale odpowiadasz na ogłoszenia zgodne ze swoimi kwalifikacjami?? jak długo szukasz pracy??

jak znaleźć prace?

27 lis 2013 - 11:59:04

A list motywacyjny dołączasz?
Cv jest przejrzyste, miłe dla oka, nie jest za długie?

jak znaleźć prace?

27 lis 2013 - 12:03:27

Wysyłam CV zgodne z moimi kwalifikacjami, jest ono przejrzyste, a zawarte są w nim wszelkie potrzebne informacje. Pracy szukam od października i chodziłam po mieście roznosząc CV jednak wszędzie słyszałam, że nie potrzebujemy ale może Pani zostawić swoje CV

jak znaleźć prace?

27 lis 2013 - 12:08:17

Od października haha dziewczyno! cierpliwości! ja szukałam pracy około pół roku.

jak znaleźć prace?

27 lis 2013 - 12:10:07

Najczęstszym błędem jaki popełnimy wysyłając CV jest wysyłanie jednego tego samego CV na bardzo różne stanowiska...CV powinno być dostosowane pod pracę na jaką aplikujesz czyli jeśli wysyłasz CV np na sprzedawce w sklepie piszesz o doświadczeniu zawodowym które pokazuje Twoje umiejętności w pracy z ludźmi, tak samo z cechami:) W Cv piszemy konkretnie, nie rozwlekamy się. Rekruter poświęca około 20 s na jedno CV. Jeżeli nie znajduje w nim informacji pokrywających się z wymaganiami w ogłoszeniu przechodzi dalej. Następna rzecz CV musi być przejrzyste, nie może być zawalone nieprzydatnymi informacjami. Lepiej wysłać 20 CV dostosowanych pod stanowisko na które aplikujesz niż 200 takich samych :) Warto też się przejść po firmach które Cie interesują i osobiście zanieść CV :) Powodzenia w szukaniu !

jak znaleźć prace?

27 lis 2013 - 12:14:23

Lepiej samemu chodzić po miejscach, gdzie chcesz złożyć CV i najlepiej poprosić od razu o kogoś z kierownictwa.
Z doświadczenia wiem, że jeśli zostawiasz na ladzie swoje CV jakiemuś pracownikowi , to z reguły większość z nich jest wyrzucanych do kosza :)

jak znaleźć prace?

27 lis 2013 - 12:21:39

Uwierzcie mi ciężko jest znaleźć pracę nawet chodząc po sklepach czy firmach i osobiście zanosić. Często też słyszę "o pani uczy się w piątki i soboty, no niestety u nas trzeba byc w pełni dyspozycyjnym". Wiem, że trzeba ruszyć dupę i roznosić, że samo wysyłanie na emaila nie pomoże.
Może powinnam zmienić CV na jakieś bardziej kreatywne nie wiem w formie gazety czy czegoś dziwnego, albo ulotki?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-27 12:21 przez ktosiksamosik.

jak znaleźć prace?

27 lis 2013 - 12:23:19

popytaj wśród znajomych bo teraz, w dzisiejszych czasach-zdobyć pracę
"z ulicy" jest baaaardzo cięzko. Wiem jak u nas w dużej korporacji przyjmowali na magazyn-to najpierw przekazali nam informację, czy kogoś mamy a cv,które wpływały......po prostu leżały. Nie liczyły się kwalifikacje,języki i szkoły.
To są bardzo ciężkie czasy na znalezienie pracy. Moze własna firma,są przecież dofinansowania.

Żal tych ludzi,którzy są bez pracy.
Syn mój od września wysłał chyba z 80 cv i otrzymał 4 odpowiedzi. Poszedł na rozmowę ale stawki,które proponują-są żałosne.
Nie wystarczy samo wysłanie cv. Przeglądać oferty- i jak się pojawi nowe-od razu dzwonić.
I proponuję omijać ogłoszenia ,gdzie pracowników szuka agencja pracy.
Zostaje mi życzyć-powodzenia i sukcesów.
pozdrawiam wszystkich

niezweryfikowana
Posty: 168
Ostrzeżenia: 5/5

jak znaleźć prace?

27 lis 2013 - 12:27:12

Tak jak dziewczyny radzą powyżej. Wiem, że osoby rekrutujące widzą, że cv jest wysyłane masowo. Najlepiej jest tworzyć dokumenty aplikacyjne pod daną ofertę. Przestudiuj swoje cv, może ma jakieś braki, może jest źle napisane. Poszukaj rad jak pisać cv, tutaj masz sporo tekstów http://praca.gratka.pl/poradnik/jak-napisac-cv-23.html Może masz zapisany życiorys w jakimś dziwnym pliku, który się nie otwiera. Najlepiej wysyłać w pdf. Ja kiedyś wysyłałam w openoffice i się okazało że ludzie nie mogą odczytać mojego cv. Druga sprawa to zdjęcie, najlepsze takie biznesowe. Poza tym, poszukiwanie pracy to też praca. Nie tylko wysyłaj cv, ale roznoś je osobiście, dzwoń po firmach, informuj znajomych że szukasz pracy :)

zweryfikowana
Posty: 718
Ostrzeżenia: 2/5

jak znaleźć prace?

27 lis 2013 - 12:28:55

Przechodziłam dosłownie to samo szukający pracy na WAKACJE! Łaziłam wszędzie, szukalam w internecie. Nikt się nie odezwał. Moim problemem było to, że nie miałam doświadczenia, to była moja pierwsza praca. Zrobiłam sobie książeczkę sanepidowską, a nóż widelec, lepiej. A gdzie tam...
W końcu po miesiącu straconym na poszukiwaniach zaniosłam CV do agencji pracy i faktycznie ktoś się odezwał. Pracowałam z dwóch różnych agencji, w dwóch różnych miejscach. Nie jest to wybitna praca, bo zdarza się, że idziesz do pracy na 3 dni, a potem za tydzień na kolejne. Jednak w tym drugim miejscu zaproponowali mi pracę do końca roku(ja ją odrzuciłam bo studiuję dziennie). Także jak się sprawdzisz, jest szansa zostania dłużej:) Gorąco polecam, skoro masz takie trudności, zawsze lepsze coś niż nic, a możesz sobie w tym czasie szukać czegoś lepszego.:)

zweryfikowana
Posty: 437
Ostrzeżenia: 1/5

jak znaleźć prace?

27 lis 2013 - 12:31:56

ktosiksamosik takie kreatywne cv, o których piszesz (ulotka czy inne udziwnienia) są dobrym pomysłem, ale tylko dla konkretnych profesji :) gdzie i czego się uczysz? i czego poszukujesz?

jak znaleźć prace?

27 lis 2013 - 12:33:42

Część moich znajomych sama szuka pracy więc raczej nikt nie pomoże, bo sam prędzej skorzysta.

Biznesu na razie nie otworzę, ponieważ nie mam ukończonej jeszcze szkoły, ale wiem jedno, że na pewno coś otworzę i będę szefową sama dla siebie.

Cytat
kejciczek
ktosiksamosik takie kreatywne cv, o których piszesz (ulotka czy inne udziwnienia) są dobrym pomysłem, ale tylko dla konkretnych profesji :) gdzie i czego się uczysz? i czego poszukujesz?


Robię studium - kosmetologia



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-27 12:34 przez ktosiksamosik.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

praca