Obecnie rozmawiamy o:

wybór przedszkola

gorący temat

Rewelacyjne okna

3 minuty temu

e-papieros

27 minut temu

nowoczesne przedszkole

godzinę temu

atrakcyjne przedszkole

dzisiaj o 8:55

przyjazne przedszkole

dzisiaj o 8:20

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Hej dziewczyny. Właśnie dostałam pracę i zaczynam od wtorku przyszłego tygodnia. Chciałabym założyć sobie konto bankowe dla studentki i nie mogę zdecydować się pomiędzy ING, Mbankiem a Alior Sync. Stąd pojawia się moje pytanie. Gdzie macie/miałyście konta? Które polecacie dla studentki? Zależy mi na najtańszym koncie z kartą i jak największymi plusami. Proszę o porady wraz z uzasadnieniem Waszej decyzji. Z góry bardzo dziękuje.

Ja polecam Mbank, ale to dlatego że praktycznie nie noszę gotówki i za wszystko płacę kartą i w tym przypadku nie płacę nic za prowadzenie konta. Jeśli w ciągu miesiąca zrobi się jakąs transakcje (przelew,wypłata,zapłata itp) na kwote 250zł to nic się nie płaci, no i przelewy z mbanku do mbanku w ciągu 15min, to jest plus! ;)

jestem za ING, mam porównanie MBanku z ING :) podam Ci 1 przykład działań Mbanku:

czemu naliczono mi opłatę za kartę, której w życiu na oczy nie widziałem a która tym bardziej nie została aktywowana (nie doszła do mnie pocztą) Mbank to niezłe cwaniaczki swoją drogą. W tej chwili zastrzec karty nie mogę, ponieważ można zastrzec tylko kartę aktywowaną. Aby aktywować kartę jednakże, muszę znać jej numer. Numeru oczywiście nie znam, ponieważ nigdy tej karty nie otrzymałem.

teraz co chwile nowe koszta pojawiają się w MBanku i takie darmowe to konto już nie jest. Jak kiedyś będziesz miała problem to nawet z likwiadacją konta robią problem, na infolinii nieraz nie potrafią pomóc w błachych sprawach, a do oddziału nie moża pójść, bo go nie ma...

W tym momencie chyba skutecznie przekonałam się do ING ;) zabieram się w takim razie za zakładanie konta ;) dziękuje za rady dziewczyny

zweryfikowana
Posty: 47
Ostrzeżenia: 1/5

Alior sync :) wszystko za darmo oraz 5% zwrotu za transakcje internetowe:)!! polecam odezwij się jeśli chcesz założyć dostaniesz małą kaske:)

zweryfikowana
Posty: 503
Ostrzeżenia: 1/5

a ja polecam Bank Zachodni WBK , nie płacę nic za przelewy ani za prowadzenie konta , jedyny minus to prowizja przy tym jak wyplacasz z innego bankomatu niz bzwbk :)

też mam w BZWBK i jestem studentką.. bardzo się opłaca :) szybkie i darmowe przelewy.. nie ma na co narzekać, szybko księgują i wgl

niezweryfikowana
Posty: 104
Ostrzeżenia: 7/5

Sprawdź sobie jeszcze ofertę w VW Banku Polska. Mają tam samo konto jest prowadzone za darmo. Darmowe są również wypłaty z bankomatów i przelewy. Warunki ogólne możesz sprawdzić tutaj http://www.vwbank.pl/konto-osobiste.html

Cytat
bluszcz
Alior sync :) wszystko za darmo oraz 5% zwrotu za transakcje internetowe:)!! polecam odezwij się jeśli chcesz założyć dostaniesz małą kaske:)
ja aliora nie polecam (chyba,że ma się jakiś dochod) ja nie mam i mimo ze jestem studentka musze płacić za prowadzenie konta i karte co miesiac , przelewy mam za darmoche tylko

zweryfikowana
Posty: 121
Ostrzeżenia: 1/5

Bank Zachodni WBK - mają najlepsze warunki:)

Z tego co wiem w ING nie ma już konta STUDENT. Miałam właśnie takie praktycznie od liceum i w tamtym roku przeniosłam sie na DIRECT bo przynajmniej nie ma opłaty za prowadzenie konta. Rozmawiałam z babką z ING na ten temat bo jest to trochę nielogiczne, żeby studenci którzy zwykle nie mają kasy mieliby płacić więcej, no i poleciła mi ten Direct bo Student podobno jest nieopłacalne i już go nie mają nawet w ofercie.
Może się zmieniło od temtego roku nie wiem.
Pamiętaj że teraz w ING musisz płacić co najmniej 200zł kartą za zakupy żeby nie naliczyli Ci opłaty za prowadzenie karty= 7 czy 9 zł nie jestem pewna.

Cytat
-anja-
Cytat
bluszcz
Alior sync :) wszystko za darmo oraz 5% zwrotu za transakcje internetowe:)!! polecam odezwij się jeśli chcesz założyć dostaniesz małą kaske:)
ja aliora nie polecam (chyba,że ma się jakiś dochod) ja nie mam i mimo ze jestem studentka musze płacić za prowadzenie konta i karte co miesiac , przelewy mam za darmoche tylko
To nie wiem w jakim Aliorze masz, bo ja nie mam dochodów, za konto nie płacę, za kartę nie płacę, za przelewy nie płacę, jest kilka natychmiastowych przelewów w miesiącu za darmo, wypłaty ze wszystkich bankomatów za darmo. Moim zdaniem to dobre rozwiązanie dla studenta.

Miałam konto w mBanku, ale uciekłam stamtąd - też naliczali mi miesięcznie za kartę, której nawet nie dostałam. Nie dostałam też żadnej informacji, że taka karta została do mnie wysłana. Do tego opłata za kartę. Mało darmowych bankomatów.

Cytat
-anja-
Cytat
bluszcz
Alior sync :) wszystko za darmo oraz 5% zwrotu za transakcje internetowe:)!! polecam odezwij się jeśli chcesz założyć dostaniesz małą kaske:)
ja aliora nie polecam (chyba,że ma się jakiś dochod) ja nie mam i mimo ze jestem studentka musze płacić za prowadzenie konta i karte co miesiac , przelewy mam za darmoche tylko

Ale tu chodzi o alior sync. Również polecam jestem posiadaczką takiego konta już od prawie roku. Prowadzenie konta jest za darmo, za darmo korzystasz z bankomatów innych banków, przelewy też za darmo, jest możliwość przelewu natychmiastowego (kilka za darmo, następne płatne, ale mi wystarcza taka jak jest ilość darmowych), faktycznie jest zwrot za zakupy w internecie.
Ja jestem zadowolona.

Ja od kilku lat mam konto Direct w ING.
Nie płacę za prowadzenie konta bo dużo płacę kartą, w ciągu 4 lat zapłaciłam chyba tylko raz, nie pamiętam ile ale jakieś grosze.
Nie płacisz za przelewy.
Nie płacisz za wybieranie pieniędzy w obcym bankomacie, dla mnie to było istotne.
Masz przejrzyste konto internetowe, wszystko w jednym miejscu.
Masz aplikację na telefon dzięki której możesz zrobić przelew z każdego miejsca na ziemi.
Jestem na prawdę zadowolona i odpukać - mam nadzieję, że dalej będę

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Facet a praca..