Obecnie rozmawiamy o:

Opakowania

godzinę temu

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

jak szukać pracy?

22 paź 2013 - 15:14:01

Jak szukać pracy?
W tym roku skończyłam studia- pedagogika, wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna. Poroznosiłam cv po szkołach i przedszkolach ale do tej pory cisza. Szukam nawet pracy biurowej, w sklepach ale nie wiem tez za bardzo gdzie szukać tego typu pracy bo nawet na sklepach rzadko kiedy są wywieszone kartki z ofertą pracy. Myślałam o założeniu sklepu,przedszkola czy żłobka ale z tym tak łatwo nie jest. Codziennie przeglądam neta z ofertami pracy ale z tym tez kiepsko. Już nie wiem co robić...

Pomóżcie...
Jak i gdzie szukać pracy?

p.s.
Może któraś z Was szuka kogoś do spółki, poszukuje kogos do pracy?

zweryfikowana
Posty: 346
Ostrzeżenia: 1/5

jak szukać pracy?

22 paź 2013 - 15:19:35

cóż Ci mogę powiedzieć... po studiach ciężko jest znaleźć pracę, z tego względu że nie masz doświadczenia. Proponowałabym Ci od 2014 zainteresować się stażem bo na ten moment urzędy nie mają na to funduszy. Ale to najszybszy sposób na zdobycie doświadczenia

jak szukać pracy?

22 paź 2013 - 15:26:00

również zaczęłam od stażu, ale nie licz na pomoc urzędów

jak szukać pracy?

22 paź 2013 - 15:30:56

myślę też o stażu, ale nie wiem jak i gdzie szukać,
jak Ty szukałaś stażu?

zweryfikowana
Posty: 4.117
Ostrzeżenia: 1/5

jak szukać pracy?

22 paź 2013 - 15:33:50

Intensywnie i bez negatywnych myśli. Postaw sobie za cel do kiedy chcesz mieć pracę , poza wysyłaniem cv , odwiedzaj osobiście pytaj , zostawiaj cv , działaj i nie skupiaj się na tym , że ciężko jest ją zdobyć :) powodzenia

zweryfikowana
Posty: 346
Ostrzeżenia: 1/5

jak szukać pracy?

22 paź 2013 - 15:38:53

jeśli jeszcze mogę coś dodać... koleżanka bardzo słusznie napisała, że na urzędy nie ma co liczyć. podczas stażu urząd tylko płaci stypendium dla stażysty. Myślę, że najlepiej będzie jeśli sama sobie wybierzesz firmę, zaproponujesz im, że chciałabyś odbyć w niej staż. Wówczas musisz się zarejestrować w urzędzie a ta firma składa wniosek o stażystę ze wskazaniem na Ciebie.

jak szukać pracy?

22 paź 2013 - 15:39:34

no tak, ale gdzie mam ta prace szukac bo mimo ze skladam cv w sklepach - bo traktuje juz to jako ostatecznosc - to nie chce pracowac w sklepie, chce cos przyszlosciowego, czyli zawod zwiazany z wyksztalceniem badz jakas praca biurowa itp. a nie wiem wlasciwie gdzie szukac bo nie ma nigdzie ogłoszeń ;/
jestem juz zarejestrowana w urzędzie pracy no i faktycznie macie rację, że nie ma co na nich liczyć, niestety ;/

a ze względu na to, że nie mam wykształcenia technicznego to nie wiem czy by mnie nie wysmiali jakbym sama z siebie chodzila po roznych firmach i pytala o prace



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-22 15:42 przez asia12106.

zweryfikowana
Posty: 4.117
Ostrzeżenia: 1/5

jak szukać pracy?

22 paź 2013 - 15:45:55

Cytat
asia12106
no tak, ale gdzie mam ta prace szukac bo mimo ze skladam cv w sklepach - bo traktuje juz to jako ostatecznosc - to nie chce pracowac w sklepie, chce cos przyszlosciowego, czyli zawod zwiazany z wyksztalceniem badz jakas praca biurowa itp. a nie wiem wlasciwie gdzie szukac bo nie ma nigdzie ogłoszeń ;/
jestem juz zarejestrowana w urzędzie pracy no i faktycznie macie rację, że nie ma co na nich liczyć, niestety ;/

a ze względu na to, że nie mam wykształcenia technicznego to nie wiem czy by mnie nie wysmiali jakbym sama z siebie chodziła po róznych firmach i pytala o prace
Pamiętaj nie od razu Rzym zbudowano , każda praca daje doświadczenie , które pomaga nam starać się o kolejne ... zrób to co w Twojej mocy , przeglądaj każdy portal z pracą , każdą gazetę , pytaj wśród znajomych i rodziny - zrób to co uważasz w Twoich siłach - bo nikt Ci nie napiszę złotego środka , po którym zamkniesz komputer i będziesz mieć pracę - niestety , powodzenia.

jak szukać pracy?

22 paź 2013 - 20:48:51

Dość często widzę ogłoszenia z prywatnych przedszkoli lub sal zabaw dla dzieci w marketach. Może tam zacznij, bo musisz mieć jakieś doświadczenie. W szkołach z tego co wiem to na początek może Ci się udać na zastępstwo, jeśli jakaś nauczycielka będzie w ciąży więc też trzymaj rękę na pulsie i co jakiś czas dopytuj :) A póki nie masz pracy zgłosiłabym się jako wolontariusz do stowarzyszeń w Twojej okolicy które pomagają w lekcjach dzieciom z biednych rodzin, organizują im czas itp.

jak szukać pracy?

22 paź 2013 - 21:01:30

Współczuje, sama się borykam z tym problemem. Niestety ciągłe sprawdzanie stron internetowych i jeżdżenie o ile mam kasę na paliwo do tych miejsc, które mega mnie interesują nie przynoszą żadnych efektów. Nie wiem co jeszcze mam robić, na wysłanych jak i zawiezionych kilkadziesiąt cv nikt się nawet nie odezwał :( Aktualnie czekam na fundusze z urzędu pracy abym mogła chociaż staż odbyć, ale czy to się uda to też nie jest do końca powiedziane.
Powodzenia i wytrwałości życzę!

niezweryfikowana
Posty: 227
Ostrzeżenia: 5/5

jak szukać pracy?

23 paź 2013 - 12:33:26

Najważniejsze to pozytywne nastawienie! Ja gdy szukałam pracy zakładałam, że jestem idealną kandydatką i tak było, dużo firm dzwoniło i zapraszało na spotkania. Na stronie http://www.gowork.pl/ jest dużo ofert pracy, może tam poszukaj.

jak szukać pracy?

23 paź 2013 - 16:47:15

dziekuje Wam dziewczyny za rady, wsparcie ;)

zweryfikowana
Posty: 346
Ostrzeżenia: 1/5

jak szukać pracy?

23 paź 2013 - 16:57:54

Cytat
charlotte1991
Najważniejsze to pozytywne nastawienie! Ja gdy szukałam pracy zakładałam, że jestem idealną kandydatką i tak było, dużo firm dzwoniło i zapraszało na spotkania. Na stronie http://www.gowork.pl/ jest dużo ofert pracy, może tam poszukaj.

Tobie płacą za reklamowanie tej strony? Bo nie ma wątku żebyś o tym nie wspomniała. Trochę żenada...

jak szukać pracy?

23 paź 2013 - 16:58:54

też jestem w podobnej sytuacji, szukam po internecie różne strony pracuj.pl jest dużo ogłoszeń ale wymogi mega..... szkoda słów.....

jak szukać pracy?

23 paź 2013 - 17:51:33

Byłam w podobnej sytuacji...gorzej jak się utrzymać w dużym mieście, szukać pracy i mieć co zjeść i za czynsz zapłacić.. każdy przez to przechodzi... mogę poradzić CI tylko abyś była wytrwała, brała każdą prace jaka się pojawi. Nawet nie chodzi o pieniądze, a o doświadczenie i osoby które poznasz na swojej drodze zawodowej. Każda z nich może przybliżyć Cię do twojego celu. Wiem coś o tym, ponieważ kiedyś pomogła mi osoba (klient) kiedy byłam zatrudniona na umowę śmieciową w jednym z centrów handlowych. Krok po kroku, z entuzjazmem i celem że warto i wiele jesteś warta. Na codzienne wydatki udało mi się zarobić sprzedając kosmetyki oriflame. Praca jak praca, ale doświadczenie i pewność siebie jakie dają pieniądze jest bezcenna. Więc dziewczyno, do dzieła!Trzymam kciuki.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

nazwa