Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

jak szukać pracy?

23 paź 2013 - 18:00:49

niestety, ale teraz trzeba brac prace jaka jest, malo kto pracuje w wyuczonym zawodzie- takie czasy. tylko... dlaczego ciezko o JAKAKOLWIEK prace?? nawet w sklepie czy na kasie? bo o pracowaniu w swoim zawodzie to nie wspomne...
ktos wspominal o wlasnym przedszkolu- ja tez bym chciala takowe zalozyc, ale przeciez trzeba miec wklad wlasny i nie mowie tu o marnych groszach jakimi sa 20 000z urzedu pracy....

jak szukać pracy?

23 paź 2013 - 18:51:51

a miałaś wpisaną klauzulę na końcu CV i podania ? (wyrażenie zgody na przetwarzanie danych itd)

jak szukać pracy?

23 paź 2013 - 19:01:02

Przypomniał mi się pewien kawał:) trochę dołujący ale życiowy:)
Przychodzi baba....
.... a właściwie żona, do Urzędu Pracy i prosi o znalezienie pracy dla męża:
• No wie pani, on jest bez wykształcenia.
• No to może murarz za 4 tys. na miesiąc?
• Za dużo... za bardzo będzie pił.
• Pomocnik murarza za 3 tys. zł?
• Też za dużo. A nie ma pani czego za 700-800 zł?
• No nie! Żeby tyle zarabiać, to trzeba studia skończyć! :)

a tak odnośnie Twojego wątku dobrze jest dodatkowo kursy porobić no i te staże bo bez tego to prosto po szkołach nie ma szans żeby przyjęli:/

niezweryfikowana
Posty: 104
Ostrzeżenia: 7/5

jak szukać pracy?

20 lis 2013 - 16:59:45

Ja swoją pracę znalazłam przez internet ;) W tym miejscu: Leszno praca - jest tam wiele ciekawych opcji pracy stałej i dodatkowej. Szukałam pracy przez 3 miesiące po ukończeniu studiów - myślę, że to taka średnia krajowa ale znalazłam i to jest najważniejsze ! :) Jestem z niej zadowolona ponieważ jest zgodna z moim wykształceniem i daje mi niezłą satysfakcję.

jak szukać pracy?

20 lis 2013 - 17:07:58

Ja pierwszą swoja pracę dostałam przez znajomości (okropieństwo, ale cóż...), a jutro ruszam do nowej. Praca przejściowa, ale ważne, że teraz jest. Mama usłyszała ogłoszenie w naszym lokalnym radiu, zapisała numer, odwiedziłam firmę i jutro zaczynam.

jak szukać pracy?

22 lis 2013 - 17:08:41

Cytat
asia12106
myślę też o stażu, ale nie wiem jak i gdzie szukać,
jak Ty szukałaś stażu?

staż -> idziesz do urzędu pracy, zapisujesz sie na bezrobocie, i wspominasz ze chetnie odbedziesz staż, a nóz będą mieli gdzies wolne stanowisko stażowe wiec Cie wcisna.... z osobistego doswiadczenia wiem, ze urząd pracy za bardzo to nie pomaga szukac pracy :/

nastały takie czasy, ze nauczycieli zwalniaja w wielu szkolach...
ale dla twojej uciechy- co chwile gdzies powstaje jakas szkola prywatna- warto by tam szukac pracy - chocby na początek

jak szukać pracy?

22 lis 2013 - 17:14:56

Ja we wtorek idę na rozmowę, mam nadzieję,że się uda :)

jak szukać pracy?

22 lis 2013 - 17:18:42

też jestem po pedagogice a już ponad rok siedzę na biurówce za najniższa krajową.. a to miało być tylko na chwilę no ale cóż... też roznosiłam po szkołach, przedszkolach i cisza. Byłam tylko we wrześniu na umowie na zastepstwo w przedszkolu jako nauczyciel angielskiego... dalej nic więc siedzę tu, bo lepsze to niż nic..

niezweryfikowana
Posty: 264
Ostrzeżenia: 5/5

jak szukać pracy?

18 lut 2014 - 21:39:56

portale z pracą, portale z ogłoszeniami np http://outwork.pl/ jakieś grupy na facebooku typu szukam pracy w social media albo mamy blogujące szukaja pracy :) dużo jest tam ogłoszeń :)
w sumie ja szukam zazwyczaj tutaj http://www.gowork.pl/opinie_wszystkie zaczynam od opini o firmach potem ogłoszenia a na koniec rejestr długów - juz tyle razy dałam sie zrobic na szaro że jak tylko widze ze ktoś nie płaci albo sie miga po prostu nie idę tam :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-13 12:20 przez mikomysz.

niezweryfikowana
Posty: 70
Ostrzeżenia: 5/5

jak szukać pracy?

02 lis 2014 - 21:57:59

Ja najpierw zaczęłam od Urzędu Pracy, ale tak w sumie nic nie zyskałam. Dopiero jak przerzuciłam się na serwisy internetowe, coś się ruszyło. Przy okazji znalazłam na jednaj stronie bardzo fajną opcję, coś jakby mojego "sobowtóra" :) Bardzo ciekawa sprawa http://praca.gratka.pl/kandyduch
Pozdrawiam serdecznie

jak szukać pracy?

02 lis 2014 - 22:28:49

Staże są super :) Ja wysłałam maile do różnych interesujących mnie miejsc i na wszystkie otrzymałam odpowiedzi pozytywne. Wybrałam jedną firmę i wiele się tam nauczyłam do tego atmosfera była super. Szefowa chciała mnie później zatrudnić, ale musiałam odmówić ze względu na zaplanowaną przeprowadzkę do innego miasta. Ogólnie do stażystów pracodawcy są pozytywnie nastawieni. Tylko, że ja branża prawnicza, nie znam realiów Twojej branży.

jak szukać pracy?

02 lis 2014 - 22:30:10

A może agencje pracy? Zawsze to jakieś doświadczenie. Często szukają nie tylko zleceniobiorców ale właśnie osób do biura.
Ja zaczynałam przez agencję na kasie a po trzech miesiącach zaproponowano mi przejście do biura.

niezweryfikowana
Posty: 60
Ostrzeżenia: 1/5

jak szukać pracy?

23 lis 2014 - 12:57:37

wiem, ze to moze smiesznie zabrzmi, ale powiem wam z doswiadczenia, ze wyglad cv czy listu motywacyjnego ma ogromne znaczenie. rekruterzy dostaja sterte tych papierow i piersza selekcje przeprowadzaja rzucajac na te dokumenty okiem, wiec warto zeby cv sie wyroznialo. mozna zrobic samodzielnie w programach graficznych, albo generatorze "szybkie cv"

jak szukać pracy?

23 lis 2014 - 14:59:11

Cytat
Rivermind
wiem, ze to moze smiesznie zabrzmi, ale powiem wam z doswiadczenia, ze wyglad cv czy listu motywacyjnego ma ogromne znaczenie. rekruterzy dostaja sterte tych papierow i piersza selekcje przeprowadzaja rzucajac na te dokumenty okiem, wiec warto zeby cv sie wyroznialo. mozna zrobic samodzielnie w programach graficznych, albo generatorze "szybkie cv"

z doświadczenia wiem, że nie wszystkie cv są przeglądane.....

niezweryfikowana
Posty: 59
Ostrzeżenia: 7/5

jak szukać pracy?

05 gru 2014 - 19:44:58

A to tutaj http://praca.gratka.pl/poradnik/art/szukasz-sezonowej-pracy-zostan-swietym-mikolajem,2628168,art,t,id,tm.html w bardzo fajny sposób opisali jak zabrać sie za szukanie pracy sezonowej , ale wydaje mi sie że można sie tez odnieść do szukania takiej pracy na stałe bo aż tak jedno od drugiego sie nie różni.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kosmetolog CV