Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

KOBIECE BIZNESY

22 paź 2013 - 14:05:04

Hej kobitki !
Większość z nas kiedyś na pewno myślała, ma, albo planuje otworzyć coś swojego. Jak sądzicie jakie są idealne biznesy dla kobiet ??-> gwarantujących sukces, a nie zamknięcie "biznesu" po 2 miesiącach

niezweryfikowana
Posty: 122
Ostrzeżenia: 2/5

KOBIECE BIZNESY

23 paź 2013 - 11:45:28

..pewnie zabrzmi ogólnikowo..ale takie które są naszą pasją..dla jednej kosmetyka dla drugiej księgowość..Sama poczytam z chęcią jak wyglądały początki kobiet w ich biznesach- zawsze może to być dobra inspiracja do działania:)

KOBIECE BIZNESY

23 paź 2013 - 11:56:05

ja myślałam o sklepie odzieżowo-obuwniczym z dodatkami typu torebki, paski itp. Lubię zabawy modą i myślę, że to byłoby coś dla mnie. Ale z kolie następny sklep odzieżowy by był, Z koleżanką również zastanawiałyśmy się nad otwarciem lokalu z przeznaczeniem dla imprez okolicznościowych, bo u nas jest zapotrzebowanie na to, bo w każdym lokalu w tej chwili zapisy są na za 2 lata najwcześniej. No a w tygodniu też by lokal funkcjonował, ale to jest na razie tylko w planach. Może coś się urzeczywistni :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-23 11:57 przez tanienoweciuszki.

KOBIECE BIZNESY

23 paź 2013 - 11:59:02

"Biznes gwarantujący sukces" hihi dobre, możesz spróbować poprowadzić taki biznes który komuś się dobrze kręci, ale jeśli nie będziesz miała odpowiednich umiejętności i predyspozycji to Ci klapnie.
Dobry biznes to nie tylko branża, ale przede wszystkim dobre zarządzanie nim i prowadzenie go w odpowiednim kierunku.

KOBIECE BIZNESY

23 paź 2013 - 11:59:37

Ja myślałam o własnym salonie kosmetycznym z jakimiś fajnymi promocjami które przyciągną klientów- marzenie, mam nadzieję że uda mi się je zrealizować :)

KOBIECE BIZNESY

23 paź 2013 - 11:59:49

.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-20 18:44 przez wiola9393.

KOBIECE BIZNESY

23 paź 2013 - 12:04:15

Cytat
wiola9393
Sklepy odziezowe, obuwnicze, internetowe - mam wrazenie ze tego wszystkiego jest już nadmiar i nie ma w tym swietlanej przyszlosci, bo duzo dziewczyn chcialaby takowy mieć i do tego dązy, otwiera :)
Lokal z przeznaczeniem na imprezy okolicznosciowe to swietny pomysł chyba wszędzie, bo jest zapotrzebowanie bardzo duze. Każdy woli zaplacić, przyjsc na gotowe i wyjść bez żadnych zmartwień, tylko taki interes to bardzo duży wydatek, niestety :)

no właśnie niestety bardzo duży. To, co z Unii można dostać, to i tak wierzchołek góry lodowej. A nie mamy aż takiej gotówki swojej. Kredyt na razie też nie wchodzi w grę, bo nie dostaniemy :( ehh...

KOBIECE BIZNESY

23 paź 2013 - 12:12:33

Cytat
tanienoweciuszki
Cytat
wiola9393
Sklepy odziezowe, obuwnicze, internetowe - mam wrazenie ze tego wszystkiego jest już nadmiar i nie ma w tym swietlanej przyszlosci, bo duzo dziewczyn chcialaby takowy mieć i do tego dązy, otwiera :)
Lokal z przeznaczeniem na imprezy okolicznosciowe to swietny pomysł chyba wszędzie, bo jest zapotrzebowanie bardzo duze. Każdy woli zaplacić, przyjsc na gotowe i wyjść bez żadnych zmartwień, tylko taki interes to bardzo duży wydatek, niestety :)

no właśnie niestety bardzo duży. To, co z Unii można dostać, to i tak wierzchołek góry lodowej. A nie mamy aż takiej gotówki swojej. Kredyt na razie też nie wchodzi w grę, bo nie dostaniemy :( ehh...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-20 18:45 przez wiola9393.

KOBIECE BIZNESY

23 paź 2013 - 12:13:40

idealne są takie, które są przemyślane i dające przyjemność danej osobie. Dana osoba też musi mieć odpowiednie cechy charakteru, niekoniecznie pieniądze [naprawdę!] - choć w większości wypadków to nieuniknione [ale jak ktoś chce to potrafi].
Pytanie o sukces na forum świadczy o tym, że nie spełniasz przynajmniej 2 rzeczy, o których napisałam.

Pomysł przyjdzie pewnie podczas mycia zębów albo wsiadania do autobusu. Powodzenia!

KOBIECE BIZNESY

23 paź 2013 - 12:14:08

Cytat
wiola9393
Sklepy odziezowe, obuwnicze, internetowe - mam wrazenie ze tego wszystkiego jest już nadmiar i nie ma w tym swietlanej przyszlosci, bo duzo dziewczyn chcialaby takowy mieć i do tego dązy, otwiera :)
Lokal z przeznaczeniem na imprezy okolicznosciowe to swietny pomysł chyba wszędzie, bo jest zapotrzebowanie bardzo duze. Każdy woli zaplacić, przyjsc na gotowe i wyjść bez żadnych zmartwień, tylko taki interes to bardzo duży wydatek, niestety :)

zawsze można starać się o dofinansowanie na otworzenie własnego interesu, tak jak ja:)

KOBIECE BIZNESY

23 paź 2013 - 12:18:45

Dom publiczny - typowo kobiecy, a i popyt na to zawsze jest :P

A na poważnie, to raczej nikt tutaj nie zdradzi ci pomysłu na ciekawy i pewny biznes, zwłaszcza jeśli sam zamierza się w to bawić. Butików, internetowych sklepów z ciuchami, sh i salonów kosmetycznych nie liczę, bo teraz więcej tego niż banków i aptek więc konkurencja niezła.

KOBIECE BIZNESY

23 paź 2013 - 12:22:29

może tu nie chodzi o to aby od razu ktoś pisał krok po kroku jak otworzyć biznes z sukcesem....ale raczej aby opisać jak się zaczynało, ile to nas kosztowało, jakie były zabawne i tragiczne momenty, co nas strasznie wkurzyło (zapewne biurokracja :)), itp.....

KOBIECE BIZNESY

27 lis 2013 - 12:13:54

dokładnie o to mi chodzi jak zaczynałyście, wiadomo, że zysków od razu nie będzie itd ale jakie były wasze pierwsze kroki, potyczki?

niezweryfikowana
Posty: 168
Ostrzeżenia: 5/5

KOBIECE BIZNESY

27 lis 2013 - 12:30:26

Zamykanie się na zawody typowo męskie czy damskie nie jest najlepszym rozwiązaniem. Na przykład, tak jak piszą tutaj http://praca.gratka.pl/poradnik/art/zawod-meski-czy-kobiecy-11190.html takie wyznaczanie granic jest sztuczne. Wszystko zależy od tego jakie masz doświadczenie, kwalifikacje, zainteresowania. A na biznes trzeba mieć pomysł, robić coś z pasją - to jest chyba klucz

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jak szukać pracy?