Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

9 minut temu

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Mały własny sklep - lumpeks

22 sie 2013 - 17:36:08

Witam
Może i powtarzam się z pytaniem, pewnie gdzieś w innych wątkach znajdzie się ten sam temat, ale powiem szczerze, że przeglądałam już kilka różnych stron, różne fora czytałam i nadal jestem w kropce, a nie mam czasu czytać wszystkich wpisów sprzed 3-4 lat, bo pewnie są już nieaktualne.
Mam pytanie odnośnie otwarcia własnej działalności - lumpeksu. Chciałabym, aby był to lumpeks z ciuszkami głównie ciążowymi, bo sama jestem właśnie młodą matką i nie dawno przechodziłam horror szukania rzeczy ciążowych dla siebie. U mnie w mieście nie ma wogóle sklepu typowo z rzeczami ciążowymi, jestem z okolic Poznania - jedynie Poznań to w H&M jakieś tam ciuchy były, ale jak dla mnie drogie. No i szukałam po lumpeksach, a że nie umiem zbytnio się w nich odnaleźć to ciężko mi to szło. Dlatego gdy okazało się, że po macierzyńskim mogłam wrócić do pracy ale tylko na 1/2 etatu bo kryzys i wogóle... to zaczęłam myśleć o czymś swoim i wpadłam na pomysł z ciucholandem ciążowym.
Moje miasto ma ok. 25 000 mieszkańców. Lumpeksów jest sporo, ale tak jak mówię, większość to bajzel i smród, a te lepsze mają ceny z kosmosu, a i tak ciążowych ciuszków najmniej.
Czy taki sklepik przynosi utarg, prosiłabym o wypowiedzi kogoś kto ma jakiś lumpeks lub podobną działalność. Orientacyjnie patrzyłam, że lokale do wynajęcia to koszt ok.1000 zł na miesiąc, wiem, że trzeba też opłacić ZUS a to chyba ok.450 zł tak?
Myślałam też, żeby starać się o jakieś dofinansowanie z UE - jest chyba do 40 000 zł do uzyskania. Czy ktoś miał takie dofinansowanie i jak to wygląda w praktyce? Czy łatwo jest dostać, czytałam o warunkach, spełniłabym je, ale co dalej? Trzeba się rok utrzymać z działalnością, żeby nie spłacać tej kwoty?
No i odnośnie ciuszków... czy ktoś zna dobre hurtownie z posortowanymi rzeczami na ciążowe?
Myślę, że mogłabym wprowadzić też dziecięce i damskie i męskie, ale chciałabym, aby głównie była to odzież ciążowa, jak myślicie czy jest szansa wyjść "na swoje" na takim sklepie? Ile towaru zamówić na początek?
Sprawdzałam też na allegro ceny wyposażenia, rury, wieszaki itp... ok. 3-4 tysięcy by pewnie starczyło, ale czy jeśli dostałabym dofinansowanie to mogę kupić używany sprzęt na allegro??
Ile mniej więcej rzeczy mieści się w paczce 1kg? Bo jak np. 1kg rzeczy kosztuje 39 zł to ile ok sztuk tam jest? Czy zarobi się coś na tym a nie straci? Nie chciałabym dokładać, bo mnie na to nie stać, mam małe dziecko, narazie zarabiam 600 zł, ale nie chciałabym spaść poniżej... Czy da się zarobić chociaż 1300 zł tak na czysto?
Moim założeniem jest aby to nie był byle jaki ciucholand, chciałabym, aby wyglądał jak normalny sklep, rzeczy ładnie poukładane kategoriami, może nawet kolorami... Proszę o opinie

Mały własny sklep - lumpeks

22 sie 2013 - 17:40:00

co do zusu sie wypowiem jak my opłacamy na jednoosobową działalność gospodarczą
społeczne - 710,67
zdrowotne -261,73
fundusz - 54,58

razem zusu co miesiąć do 10 - 1026,98

btw. nie stawiałabym głownie na odzież ciązowa bo na dłuzsza mete w takim mieście 25 000 mieszkańców to nie przejdzie raczej.
do tego naprawde musiałabys powalczyc zeby to utrzymać - lumpeksy sa teraz modne i wyrastaja jak grzyby po deszczu - jeden powstaje - drugi znika.

dowiedz się dokładnie o zus bo te 450 zł to strasznie mało az mi sie wierzyc nie chce.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-22 17:43 przez myszkins.

Mały własny sklep - lumpeks

22 sie 2013 - 17:41:21

Musisz się najpierw dowiedzieć czy w Twoim UP przyznają jeszcze dofinansowania bo np w moim już nie.

myszkins przez rok bodajże po założeniu firmy płaci się mniejszy Zus



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-22 17:45 przez Camelia1989.

zweryfikowana
Posty: 1.737
Ostrzeżenia: 1/5

Mały własny sklep - lumpeks

22 sie 2013 - 17:48:00

Z tego co wiem to na tego typu sklepy dofinansowanie dostać bardzo ciężko! A te 40tys to już w ogóle trzeba mieć bardzo nowatorski pomysł i cudowny biznes plan.
Co to składek do ZUS to 450zł miesięcznie się płaci wtedy gdy się dostanie dofinansowanie tak to jest 900zł :)
Pracowałam w takim większym ciucholandzie-sieciowym London Look i na kg ciuchów to nie przypadnie zbyt wiele, są to np dwie pary średniej wielkości dzinsów :) jakiś płaszcz to 1 czasem więcej waży...

Wiele zależy skąd będziesz brała ciuszki! I oczywiście od ceny! Bo jak będziesz miała szit w cenie z kosmosu to ludzie nie będą przychodzić :)

Mały własny sklep - lumpeks

22 sie 2013 - 17:49:39

Cytat
Camelia1989
Musisz się najpierw dowiedzieć czy w Twoim UP przyznają jeszcze dofinansowania bo np w moim już nie.
A UP nie przyznaje środków bezrobotnym tylko?
Na wszystko musisz mieć fakturę, więc jeśli na używane wieszaki ktoś Ci wystawi, bo sprzedaje jako firma i wystawia, to nie ma problemu;)

Mały własny sklep - lumpeks

22 sie 2013 - 17:52:08

Asztarte Musisz mieć status bezrobotnej przez pół roku, żeby starać się o dofinansowanie


edit sory nie doczytałam sobie, że autorce nie chodziło o dofinansowanie z UP



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-22 17:53 przez Camelia1989.

Mały własny sklep - lumpeks

22 sie 2013 - 17:53:09

tylko skąd brać używaną odzież ciążową?
jak będziesz kupować worki od dostawców, to raczej marna szansa, że coś się trafi

Mały własny sklep - lumpeks

22 sie 2013 - 17:56:41

Przez pierwsze 2 lata placisz ZUS w wysokosci 400ZL i to jest wszystko,
jesli jest osoba zatrudniona juz gdzies i otwierasz dzialanosc placisz 250zl - wiem z doswiadczenia.
Jesli chodzi o dofinansowanie to mozesz dostac z URZEDU PRACY - 20TYS ale wnioski najlepiej skladac w nowym roku bo teraz moze nie byc juz srodkow, z UE mozesz dostac 40tys ale to juz musisz miec pomysl - najczesciej dostaja uslugi a nie sprzedaz.
Po roku jesli zatrudnisz pracownika znow mozesz dostac pieniazki z urzedu pracy.
a co do samego ciucholandu, w hurtowniach jest slabo.. ciezko jest dostac sensowny towar, najlepiej szuakc go za granica. ale zawsze jest ryzyko.
najlepiej brac NIE SORT - bo mozesz trafic 'perelki' no ale tez i scierki, w sorcie przynajmniej masz 'pewnosc' co bierzesz jednak juz bedzie mniej ekstra rzeczy.
jesli ktos ma fajne ciuchy to taki SH spokojnie moze sie utrzymac i wyjsc na swoje, jednak coz.. mniejsze sh zawsze maja gorzej, no bo mniej towaru wiec mniejszy wybor.

Mały własny sklep - lumpeks

22 sie 2013 - 17:58:16

Cytat
amanduska153
Z tego co wiem to na tego typu sklepy dofinansowanie dostać bardzo ciężko! A te 40tys to już w ogóle trzeba mieć bardzo nowatorski pomysł i cudowny biznes plan.
Co to składek do ZUS to 450zł miesięcznie się płaci wtedy gdy się dostanie dofinansowanie tak to jest 900zł :)
Pracowałam w takim większym ciucholandzie-sieciowym London Look i na kg ciuchów to nie przypadnie zbyt wiele, są to np dwie pary średniej wielkości dzinsów :) jakiś płaszcz to 1 czasem więcej waży...

Wiele zależy skąd będziesz brała ciuszki! I oczywiście od ceny! Bo jak będziesz miała szit w cenie z kosmosu to ludzie nie będą przychodzić :)

Ale numer ! Czy ty przypadkiem nie pracowałaś w London Look w Poznaniu ? Naprzeciw Wiepofamy ?

Mały własny sklep - lumpeks

22 sie 2013 - 17:59:10

jeśli nie miałaś w ciągu poprzednich 5 lat firmy to przed 2 lata masz niskie składki tzn preferencyjne i wychodzi to ok 420zł:)

tu masz link do tego: http://zus.pox.pl/preferencyjne-skladki-zus-2013.htm

i wiem co piszę bo pracuję w biurze rachunkowym;-)

Mały własny sklep - lumpeks

22 sie 2013 - 19:08:36

Pracowałam w Urzędzie Miejskim w działalności gospodarczej i z tego, co ludzie mówili, jeżeli Urząd Pracy przyznał dofinansowanie, to musieli mieć działalność przynajmniej rok, bo jak nie, to musieli spłacać. Na początku płaci się raczej tzw. 'mały ZUS', ale nie wiem, ile czasu, to już byś musiała w ZUS-ie zapytać. Potem nie masz co liczyć na te niecałe 500 zł, bo będzie 2 razy więcej, jak nie ponad. Jest jeszcze taka opcja, że działalność założysz na kogoś, kto aktualnie pracuje, np. na męża, dzięki czemu musiałabyś płacić tylko ubezpieczenie, ale wtedy nie będzie Ci się oczywiście liczyła ta praca do emerytury, no i nie dostaniesz dofinansowania (bo jest zatrudniony).

Co do samego Twojego pomysłu - myślę, że kiepsko na tym wyjdziesz. Ciężarnych w tak małym mieście raczej nie jest na tyle dużo, byś mogła zarobić tyle, ile byś chciała. Poza tym, koszt ciuchów jest naprawdę wysoki. Pracowałam też w lumpeksie i szef na otwarcie zamówił około tony ciuchów, po 7 zł za kilogram (więc zapłacił za nie jakieś 7000 zł). Lokal był dość mały i to akurat było nieco za dużo, ale za tę cenę ciuchy były kiepskie... Niektórzy już pierwszego dnia stwierdzili, że nic ciekawego nie ma, więc zapewne nie planowali więcej tam przychodzić. Potem szef zamawiał jeszcze tańsze ciuchy (i jeszcze gorsze), aż zbankrutował. Stwierdził, że, Jego zdaniem, ciężko jest zarabiać na jednym lumpeksie - przydałoby się mieć ich więcej, np. 2 w tym samym mieście i jeszcze z jeden gdzieś pod miastem, bo wtedy można przerzucać ciuchy z jednego do drugiego i nie kupować tak dużo ciuchów. Bo niestety, ale jak oddajesz je z powrotem, tracisz na nich kupę kasy. Już dzień przed dostawą szef tracił, bo było 5 zł za kg, więc oddając je do hurtowni, była w ogóle masakra...

Dobrze się zastanów, bo, jak dla mnie, to nie jest to przyjemna praca. Na dostawy było nas po kilka osób, a i tak siedziało się po 9 godzin, do nocy, w smrodzie, brudzie i kurzu... A szef nie dość, że jechał po towar kilka godzin przed rozpoczęciem sortowania, to jeszcze zostawał dłużej, żeby coś tam poukładać po swojemu i zdarzało się, że spał na workach z ciuchami, rano otwierał i siedział do wieczora...

zweryfikowana
Posty: 165
Ostrzeżenia: 5/5

Mały własny sklep - lumpeks

28 gru 2023 - 18:43:16

Łapcie link do tego artykułu: https://lubuskie24.pl/wiadomosc/1987-jak-polaczyc-sprzedaz-na-marketplace-z-wysylaniem-paczek-z-pomoca-posrednika.html . Decyzja o wejściu na platformy marketplace to strategiczny krok, który niesie ze sobą szereg korzyści. Biorąc pod uwagę spontaniczną znajomość serwisów takich jak Allegro przez 85% badanych, zyskujemy dostęp do potencjalnie ogromnej bazy klientów. Warto jednak równie mocno skoncentrować się na zoptymalizowaniu procesu dostaw.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Szkolenia - dofinansowanie