Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

BEZROBOCIE okresy nieskładkowe

01 cze 2013 - 23:12:25

Dziewczyny potrzebuję porady osoby znającej się na rzeczy- przepisach prawa pracy, okładniej dotyczących okresów składkowych i nieskładkowych przy obliczaniu wysokości zasiłku dla bezrobotnych. Od kilku godzin przeszukuję internet i mam już głowę 5 na 10 z natłoku informacji, a dalej tak samo nie wiem, o co w tym biega, jak przedtem... Proszę o pomoc.
Co zalicza się do okresów nieskładkowych i skąd wyliczają te wartości? Czy okres stażu absolwenckiego też jest nieskładkowy? Na decyzji jaką otrzymałam naliczyli mi 613 dni (!) ta liczba jest jakaś z kosmosu. Nie mam dzieci i nie byłam na żadnych bezpłatnych urlopach, tylko na chorobowym 37 dni. Stażu wogóle nie uwzględnili jako zatrudnienia, a byłam rok. Już nie mam pojęcia skąd ta kosmiczna liczba... mam nadzieję, że ktoś mi pomoże.
Wybaczcie lekki chaos, ale ciśnienie mi skoczyło ;)

BEZROBOCIE okresy nieskładkowe

01 cze 2013 - 23:16:09

A nie lepiej w pup podpytac,maila im wyslac.dla mnie to czarna magia:/

BEZROBOCIE okresy nieskładkowe

01 cze 2013 - 23:19:40

pup to dopiero w poniedziałek, do tego czasu spać nie będę mogła ;) chciałabym wiedzieć już teraz. Tymbardziej, że przez te ich wyliczenia przyznają mi 80%, a nie 100% zasiłku.

BEZROBOCIE okresy nieskładkowe

01 cze 2013 - 23:23:56

Przez 3 miesiace jest 100 a przez nastepne 3 80% to jest normalne

BEZROBOCIE okresy nieskładkowe

01 cze 2013 - 23:27:47

ale jeżeli ma się przepracowane mniej niż 5 lat to na dzień dobry płacą 80% :) a mi tak wyliczyli, mimo, że mam prawie 7 odliczając już te chorobowe...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

praca sezonowa w bujakowie koło mikołowa