Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

allegro saldo na minusie

05 maj 2013 - 10:27:53

Cytat
pauli05
Cytat
SunFlower23
nie płać.
dostaniesz przedsądowe wezwanie do zapłaty, potem zaproszenie do stawienia się w sądzie i gościa komornika na kawkę do domu. wpiszą się do krajowego rejestru długów. pójdziesz po kredycik - niet. jak urośnie tak ok 3-5 lat Twój dług komornik wyślę do sądu Twe akta i sąd zaprosi Cię do spędzenia paru dni w areszcie. sama słodycz.
myślicie, że tak to nie wygląda? dokładnie tak robią ze złodziejami, którzy w sklepie kradną poniżej 250 zł, nie płaca a potem kiedy już wszyscy o wszystkim zapomnieli idą siedzieć na ok miesiąc i nawalone w papierach,
taaak, oczywiście;)

nikt nie idzie siedzieć, bo poniżej 250zł to nie jest przestępstwo, dostajesz mandat, nie płacisz, to nie przychodzi żaden komornik, tylko podobrca z Urzędu Skarbowego i nalicza dodatkowe np. 2zł do długu za fatygę:) ot cała historia,
kiedyś były za to grzywny z sądu rejonowego, jak nie płaciłaś, to sąd kierował sprawę do komornika, a nie odwrotnie komornik do sądu:D i to komornik walczył o ściągnięcie długu plus koszta sadowe


autorko wątku, 18zł to nie majątek, allegro w przeciwieństwie do Urzędu, może nasłać komornika, po co sobie zawracać głowę o taką kwotę?

jak nie wiesz skąd Ci to naliczyło, to masz na koncie allegro zestawienie salda konta

a czy ja mówię, że idzie siedzieć do więzienia? dług sobie narasta i idziesz odsiedzieć jakiś czas do aresztu. sąd bierze pod uwagę albo Twój zarobek przeciętnie, albo minimalna krajową. np. dług w ciągu 7 lat narósł z kwoty 199 zł do 389 zl i za dniówkę sąd bierze 50 zł. idziesz sobie każdą dniówkę do aresztu odsiedzieć. i tak komornicy z sądami robią, czasem na wniosek policji. byłam na praktykach tu i tu.

allegro saldo na minusie

05 maj 2013 - 10:32:27

Cytat
teczowo
No chyba nikt 'od tak' nie podaruje Ci długu. Musisz to zapłacić, im szybciej tym lepiej, bo później będziesz mieć tylko problemy.

allegro saldo na minusie

05 maj 2013 - 10:35:33

Oczywiście ,ze trzeba zapłacić . to jest koszt wystawienia aukcji oraz wstawienia zdjęć.Nawet jak nie sprzedasz to naliczają ci jakąś opłatę. allegro to powazna forma i jak nie zapłacisz na pewno skieruja sprawe do firmy windykacyjnej a później do sądu i komornika , gdzie koszty sadowe wzrosną o jakies 600 zł za zaoczna sprawę bez twojego udziału a komornik dowali ci takie odsetki ,ze sie zegniesz.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-05 10:36 przez myszkins.

allegro saldo na minusie

05 maj 2013 - 10:40:27

Na szafie teraz tez jest prowizja :P zebys sie nie zdziwiła

allegro saldo na minusie

05 maj 2013 - 10:43:32

allegro ci tego nie odpusci, stac ich na to, by wyegzekwować te kasę, jesli nie masz calosci wplac troche, na raty ale wplacaj, warto sobie robic problem za 20zl??

allegro saldo na minusie

05 maj 2013 - 10:43:52

nie wiem po co autorka chce pisac maile do allegro skoro tu masz wszystkie opłaty naliczone:
alllegro->moje allegro->moje konto->historia
swoja drogą to uwielbiam takie głupiutkie gąski. Dzięki takim dziewczynom podnosi sie moja samoocena :I

allegro saldo na minusie

05 maj 2013 - 10:49:44

przeciez skoro wystawiasz rzecz to placisz prowizje

musisz to zaplacic masz miesiac czasu z tego co wiem

watpie zeby allegro odpuscilo ci

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zwolniona po wychowawczym