Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

allegro saldo na minusie

03 maj 2013 - 11:42:26

Cytat
dagoos86
hah ja też czekam na ostatnią chwilę ;) ale zapłacić trzeba. Allegro to nie jest zabawa za darmo :P

a jaki jest termin zapłaty?

allegro saldo na minusie

03 maj 2013 - 11:43:00

Cytat
zolzasi90
wkurzaja mnie laski z tekstami typu skad ty sie urwalas ! jesli cos sprzedaje za bezcen a potem mam placic od tego taka prowizje to dzieki. i gdybym wiedziala ze taka jest prowizja to nie sprzedaje tam , i nie porownuj tego do konta w banku bo to nie to samo :) weszlam na all i sie zdziwilam saldem poprostu bo jak dla mnie to zlodziejstwo

Gadasz totalne głupoty.
Rejestrując się, czytasz regulamin. Masz opisane dokładne stawki procentowe, jakie zapłacisz musisz od każdej sprzedanej rzeczy.
Gdy wystawiasz rzecz, w podsumowaniu wyświetla Ci się kwota, która została naliczona za wystawienie. To nie jest żadna tajemnica przecież! Albo się zgadzasz, albo nie!
Btw, robi się wszystko, żeby wystawienie wyszło jak najtaniej. Np. zdjęcia dodaje się na hostingi, a nie przez allegro.

Dla Ciebie to złodziejstwo... Nie. Ty się na to zgodziłaś. Nie ma nic za darmo. Złodziejstwem prędzej nazwać można to, że skorzystałaś z ich pośrednictwa, a nie chcesz zapłacić!

allegro saldo na minusie

03 maj 2013 - 11:43:32

Cytat
zolzasi90
wkurzaja mnie laski z tekstami typu skad ty sie urwalas ! jesli cos sprzedaje za bezcen a potem mam placic od tego taka prowizje to dzieki. i gdybym wiedziala ze taka jest prowizja to nie sprzedaje tam , i nie porownuj tego do konta w banku bo to nie to samo :) weszlam na all i sie zdziwilam saldem poprostu bo jak dla mnie to zlodziejstwo
aa i skoro dalam tutaj temat to raczej nie bylam swiadoma regulaminu moj blad ;] ale wymądrzania sie tutaj nie potrzebuje :)

A czytałaś regulamin?? W pomocy masz opisane ile wynosi opłata za wystawienie, ile prowizja. Jeśli wystawiłaś coś to zgodziłaś się z zasadami allegro i wiąże Cię prawna umowa... Jeśli nie wpłacisz, naliczą Ci odsetki, jeśli znów nie wpłacisz sprawa trafi do komornika, jesli do sądu to dojdą Ci opłaty sądowe, które nie są małe i tak z 20zł zrobi Ci się nawet kilkaset. Dodatkowo chyba możesz trafić do rejestru dłużników.

allegro saldo na minusie

03 maj 2013 - 11:44:35

ja nie mowie ze nie chce zaplacic , tylko wlasnie chodzilo mi o to ze jeslibym nie zaplacila czy sa jakies inne konsekwencje czy tylko zablokowanie konta, ale skoro tak powaznie spr wyglada to napewno ze zaplace to .

allegro saldo na minusie

03 maj 2013 - 11:45:04

Cytat
michelle92
jak sprzedajesz na allegro ty chyba liczysz sie z tym że musisz płacic prowizje...
dokładnie

allegro saldo na minusie

03 maj 2013 - 11:45:09

za 18zł komornika nie naślą,chyba ,że odsetki narosną do kwoty powyzej 200zł ,no ale Twoje podejscie i tak jest śmieszne ,chcesz sprzedawac i nie płacić prowizji to wystaw sobie na tablica.pl .swoją drogą juz widze jak w przyszłości bedziesz rachunki opłacac ...:P

allegro saldo na minusie

03 maj 2013 - 11:45:51

Cytat
moniq2671
oprocz tego ze zablokują ci konto ,przyslą do Ciebie do domu pisemko z wezwaniem do zaplaty, a jesli nie zaplacisz to trafi to na droge sądową, jakos tam to bylo napisane, a mialam na minusie wtedy 1,50 :D A teraz mam 41 zl na minusie.Zawsze czekam do ostatniej chwili i splacam :p


Z tego co wyczytałam w regulaminie to nie wysyłają upomnienia jeżeli saldo wynosi mniej jak 10 zł na minusie. Musiałaś mieć więcej ;P

A co do autorki wątku to chyba wiedziałaś, że się płaci... za samą cenę minimalną płacisz 5 zł, za duże zdjęcia dopłata , za kolejne też płacisz, potem prowizja i zbiera się niestety.

allegro saldo na minusie

03 maj 2013 - 11:46:08

Cytat
zolzasi90
jesli cos sprzedaje za bezcen a potem mam placic od tego taka prowizje to dzieki.

Gdybyś sprzedała za bezcen nie miałabyś tak wysokiej prowizji. Bo pomijając wystawienie przedmiotów zostaje ok 15 zł, więc przy prowizji 7 % musiałaś sprzedać za ponad 200 zł.

allegro saldo na minusie

03 maj 2013 - 11:46:42

Cytat
bizuteria2
Cytat
dagoos86
hah ja też czekam na ostatnią chwilę ;) ale zapłacić trzeba. Allegro to nie jest zabawa za darmo :P

a jaki jest termin zapłaty?

taki, jaki jest napisany w mailu;) ja mam przeważnie do 15-tego.

allegro saldo na minusie

03 maj 2013 - 11:47:16

Myslisz, ze Ci tylko konto zablokują? Powodzenia.. Pewnie dałas cene minimalną to teraz masz problem. Trzeba było to na tablicy wystawić jak teraz masz jakieś żale.

allegro saldo na minusie

03 maj 2013 - 11:48:44

własnie ze w sumie sprzedalam za 100 zl wiec dziwi mnie sama ta suma salda bo jest - 18

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 4.337

allegro saldo na minusie

03 maj 2013 - 11:48:55

Cytat
zolzasi90
ja nie mowie ze nie chce zaplacic , tylko wlasnie chodzilo mi o to ze jeslibym nie zaplacila czy sa jakies inne konsekwencje czy tylko zablokowanie konta, ale skoro tak powaznie spr wyglada to napewno ze zaplace to .

to juz ci odpowiedziałam :) są konsekwencje bo sprawa trafia do windykacji i rosną odsetki ja bym sie bała ze po latach przyjdzie mi komornik po telewizor heh :D dlatego zapłac to 18zł i wiecej nie korzystaj najwyzej.

swoją drogą za jakie kwoty sprzedałas te rzeczy?? chyba musiałas drogie opcje wybierac podczas dodawania bo ja sprzedałam teraz kurtke za 60zł, buty za 50zł i koszule za 45 i naliczyło mi chyba 15zł wiec to nie tak duzo

allegro saldo na minusie

03 maj 2013 - 11:50:41

Cytat
ilek
Cytat
moniq2671
oprocz tego ze zablokują ci konto ,przyslą do Ciebie do domu pisemko z wezwaniem do zaplaty, a jesli nie zaplacisz to trafi to na droge sądową, jakos tam to bylo napisane, a mialam na minusie wtedy 1,50 :D A teraz mam 41 zl na minusie.Zawsze czekam do ostatniej chwili i splacam :p


Z tego co wyczytałam w regulaminie to nie wysyłają upomnienia jeżeli saldo wynosi mniej jak 10 zł na minusie. Musiałaś mieć więcej ;P

A co do autorki wątku to chyba wiedziałaś, że się płaci... za samą cenę minimalną płacisz 5 zł, za duże zdjęcia dopłata , za kolejne też płacisz, potem prowizja i zbiera się niestety.

Na pismie bylo napisane ze mam zaplacic 1,50 :)To bylo chyba z rok,dwa lata temu.Od razu wplacilam te 1,50 i bylo po sprawie.Calego mojego majątku sie pozbylam :/

allegro saldo na minusie

03 maj 2013 - 11:54:08

Cytat
lola17xD
Cytat
zolzasi90
ja nie mowie ze nie chce zaplacic , tylko wlasnie chodzilo mi o to ze jeslibym nie zaplacila czy sa jakies inne konsekwencje czy tylko zablokowanie konta, ale skoro tak powaznie spr wyglada to napewno ze zaplace to .

to juz ci odpowiedziałam :) są konsekwencje bo sprawa trafia do windykacji i rosną odsetki ja bym sie bała ze po latach przyjdzie mi komornik po telewizor heh :D dlatego zapłac to 18zł i wiecej nie korzystaj najwyzej.

swoją drogą za jakie kwoty sprzedałas te rzeczy?? chyba musiałas drogie opcje wybierac podczas dodawania bo ja sprzedałam teraz kurtke za 60zł, buty za 50zł i koszule za 45 i naliczyło mi chyba 15zł wiec to nie tak duzo



no wlasnie ze torebka za 60 i bluzka niecałe 40 zl , wiec nie wiem skad taką sume naliczyli ,moze napisze do nich z zapytaniem, bo jestem ciekawa skad tyle naliczyli tego niby:)
sory doklanie za 50 i 28 zl ...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-03 11:57 przez zolzasi90.

zweryfikowana
Posty: 733
Ostrzeżenia: 1/5

allegro saldo na minusie

03 maj 2013 - 11:57:28

Jeżeli wystawiasz coś na allegro to powinnaś liczyć się z tym, że musisz za to zapłacić, tak jak płacisz u fryzjera za obcięcie czy u kosmetyczki za maseczkę, bądź w wypożyczalni za wypożyczenie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

PRACA?