Obecnie rozmawiamy o:

Gastroskopia

gorący temat

Angielski

dzisiaj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

dzisiaj o 18:57

transport i spedycja

dzisiaj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

moje pierwsze CV pomocy

28 kwi 2013 - 18:41:55

Nie ośmieszaj się tym listem motywacyjnym. Każdy wie, że z praca jest ciężko,szczególnie młodym osobom takim jak Ty bez doświadczenia i konkretnych umiejętności.
Nikt nie urodził się po to żeby realizować się jako Sun Girl i mieć zbliżony zakres obowiązków do babci klozetowej.

moje pierwsze CV pomocy

28 kwi 2013 - 18:46:49

Ściemniaj ściemniaj, bo w Polsce na uczciwości się nie dorobisz :P a i może rozwiń swoje zainteresowania, bo moda i kosmetologia to słabo brzmi...może podróże, jakiś sport, kino, muzyka rockowa, książki - pokaż, że jesteś ciekawą osobą :) a przy rozmowie dużo pewności siebie i uśmiechu :)

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

moje pierwsze CV pomocy

28 kwi 2013 - 19:00:04

Cytat
manianka88
Ściemniaj ściemniaj, bo w Polsce na uczciwości się nie dorobisz :P a i może rozwiń swoje zainteresowania, bo moda i kosmetologia to słabo brzmi...może podróże, jakiś sport, kino, muzyka rockowa, książki - pokaż, że jesteś ciekawą osobą :) a przy rozmowie dużo pewności siebie i uśmiechu :)

No pewnie, bo książki kino i muzyka to taaakie oryginalne zainteresowania. Któż się dziś interesuje książkami kinem czy muzyką?
Jak się nie ma ciekawych lub chociaż konkretnych zainteresowań, to lepiej nie wpisywać nic. Można też ewentualnie naściemniać jeżeli umiałoby się cokolwiek odpowiedzieć na ten temat, ale ryzyko zbłaźnienia się i tak jest.

Z pracą też można ściemniać jeżeli ma się pewność [a skąd niby?], że pracodawca nie poprosi o świadectwo pracy podczas zatrudniania.

Co do pisania listu motywacyjnego - dla mnie to idiotyzm, dla wielu ludzi to idiotyzm.. a dla pewnej części nie. Dlatego idąc gdzieś osobiście zazwyczaj do CV dołączam LM. Ktoś go przeczyta - spoko. Nie to nie.
Tyle, że jedna sprawa. List musi być ciekawy. Jak czytam pierdy o pracy w firmie na ugruntowanej pozycji na rynku i o tym, że się jest ambitnym, rzetelnym i odpowiedzialnym, ma się mnóstwo świetnych cech, których istnienia się nawet w LM nie uzasadnia, ot zwykłe wymienianie to mi się śmiać chce.
Miałam okazję czytać pewien list, który mnie rozłożył. Ogłoszenie o pracę do pewnej firmy - brak nazwy firmy, brak stanowiska, tylko tyle, że praca biurowa i co? W LM było wyraźnie, że aplikuje na stanowisko XXXX i wzmianka o pracy w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku. Nie wiem skąd ta osoba wiedziała na jakim to było stanowisku i czy firma miała ugruntowaną pozycję.. Widocznie jasnowidz..

moje pierwsze CV pomocy

28 kwi 2013 - 19:05:16

i jak dostałaś tą prace ?

moje pierwsze CV pomocy

28 kwi 2013 - 19:07:46

jak byłam kiedyś na konsultacji w UP to panie mówiły mi że teraz dla pracodawcy ważniejszy jest list motywacyjny niż CV.
W nim możesz napisac o sobie jaka jesteś i dlaczego nadajesz się do tej pracy.

niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 1/5

moje pierwsze CV pomocy

21 lip 2021 - 07:28:50

Tak jak napisała @Lucky nie ma co kłamać CV bo prędzej czy później wszystko wyjdzie, stracisz swój czas jak i czas pracodawcy. Jeżeli nie masz cennego doświadczenia to 'zapunktuj' poprzez jakieś kreatywne CV (sprawdź tu), a do tego jakiś dobry list motywacyjny, a podczas rozmowy zapunktujesz.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

praca dla mnie/.