Obecnie rozmawiamy o:

Biznes

gorący temat

obraz na płótnie

14 minut temu

Dom czy mieszkanie

godzinę temu

Meble na wymiar Warszawa

dzisiaj o 7:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

życie w Angli

11 mar 2013 - 22:48:13

Cześć :)
Szukam dziewczyn, które mieszkają w Anglii. Bardzo proszę o kontakt.
Wyjeżdżam w czerwcu do Anglii i szukam odpowiedniego miasta do zakorzenienia się :)
Jeżeli możecie mi pomóc, wiecie gdzie w waszym angielskim mieście jest praca proszę o kontakt.
To bardzo ważne. Przeszukałam już tyle ofert na internecie ale większość jest już nie ważna.
Wyjeżdżam z moim lubym ale on nie będzie miał problemu ze znalezieniem pracy, że tak powiem dostosuje się.
pozdrawiam cieplutko :)

życie w Angli

11 mar 2013 - 22:52:03

Nie wiem, ale polecam Kanadę (15 lat tam mieszkałam);d Z miast w UK polecam Manchester, mój brat tam mieszka ;)

życie w Angli

11 mar 2013 - 22:52:17

od Anglii lepsza jest Irlandia (północna ) o niebo lepsze zarobki .

Belfast -Dublin tam zawsze potrzebują do Pracy .

Co Do Anglii , masz pełno ofert prac w Londynie (chodź słyszałam od znajomych że tam niebezpiecznie jest ). Menchesterze , Leeds .:)

życie w Angli

11 mar 2013 - 22:54:28

Tak, w Londynie jest wiele ofert pracy ale tam są na pewno mniejsze zarobki niż w mniejszej miejscowości. Poza tym jak przeglądałam oferty mieszkań to w mniejszym mieście za 500 funtów miesięcznie widziałam pokoj z kuchnią i łazienką i salonem do wynajęcia a w Londynie to mogę sobie ewentualnie pokój u kogoś wynająć.
Poza tym nie chcę tam jechać do pracy ale już na dłużej. Uważam, że Londyn nie jest odpowiednim miejscem do zakładania rodziny. Może się mylę, nie wiem.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-11 22:55 przez inderstructible.

życie w Angli

11 mar 2013 - 22:54:52

Ja mieszkam w Cumbrii,w jednym z małych miasteczek, serdecznie polecam, wspaniałe okolice, super park narodowy a i z praca nie ma problemu, szczególnie w czerwcu gdzie jest najlpeszy okres na znalezienie pracy!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-11 22:55 przez gaja01.

życie w Angli

11 mar 2013 - 22:59:24

Cytat
inderstructible
Tak, w Londynie jest wiele ofert pracy ale tam są na pewno mniejsze zarobki niż w mniejszej miejscowości. Poza tym jak przeglądałam oferty mieszkań to w mniejszym mieście za 500 funtów miesięcznie widziałam pokoj z kuchnią i łazienką i salonem do wynajęcia a w Londynie to mogę sobie ewentualnie pokój u kogoś wynająć.
Poza tym nie chcę tam jechać do pracy ale już na dłużej. Uważam, że Londyn nie jest odpowiednim miejscem do zakładania rodziny. Może się mylę, nie wiem.



z Tym masz rację , mieszkania tam są masakryczne w cenach . Ja własnie szukam mieszkania w Belfaście i za 400 funtów mogę już mieć trzy pokojowe :)) a w Leeds patrzałaś ofertyy? Mam tam znajomych i chwalą :))

życie w Angli

11 mar 2013 - 23:00:25

Moja mama mieszka z moimi siostrami w Szkocji, w Glasgow:) nie narzeka,mówi że praca jest,dużo Polaków;]

życie w Angli

11 mar 2013 - 23:01:08

zgadzam się z tym Belfastem, moja znajoma tam pracuje i mówiła mi, że z pracą tam nie ma problemu ;)

życie w Angli

11 mar 2013 - 23:10:43

polecam Wakefield/Leeds :)

życie w Angli

11 mar 2013 - 23:13:33

też chcemy z chłopakiem wyjechać także i mi się te informacje przydadzą, dziękuje ;)

życie w Angli

11 mar 2013 - 23:16:12

Moja przyjaciółka siedzi w Cadriffie,ma kawałek do Londynu.Małe miasteczko,ludzie się kojarzą,pracę można znaleźć,przeważnie w drogeriach Marka Spencera,bo jest ich na pęczki,ale facet ma wpływy i w miasteczku ma sporo do powiedzenia,jak mu podpadniesz,to przechlapane,laska wyleciała z pracy w radiu i studiów po paru jego listach za romans z żonatym facetem,chociaż sama została oszukana:/.

życie w Angli

11 mar 2013 - 23:16:18

Jedziecie tak w ciemno? Mam nadzieje, ze macie tam kogos kto Was pokieruje...zazdroszcze odwagi, jednak bedziecie musieli wynajac mieszkanie a odpowiedniego nie znajdziecie napewno nawet w kilka dni, no moze takie z haczykiem. Zaplacic kaucje za mieszkanie, napewno bedziecie mieli ze soba funty, rownowartosc 1 lub kilku czynszow. I praca, tylko sie wydaje ze szybko znajdziecie, rzeczywistosc jednak moze byc inna. Nie bedziecie mieli pracy to popadniecie w tarapaty.Musicie zwracac uwage NA DLUGOSC WYPOWIEDZENIA w umowie najmu mieszkania,i nie zgadzajcie sie na dluzsze okresy wypowiedzenia...pracy nie bedzie,czynsz nie placony, rezygnacja z najmu lub eksmisja i scigaja Was windykatorzy lub komornicy za niezaplacone miesiace okresu wypowiedzenia.
Musicie uwazac na takie sprawy...bardzo duzo polakow mieszka tam na ulicy(bezdomni), ostatnio reportaz byl na ten temat.


RetroGlamour
Nazwa Ci sie przekrecila. To jest spory kawal od Londynu. Zaciekawil mnie ten facet, mam tam rodzine...TEN FACET, cos przesadzasz ,kim on jest ,chetnie poznam, jakis mafiozo? Nie slyszelismy o nim...



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-11 23:27 przez CzerwoneUsta.

życie w Angli

11 mar 2013 - 23:19:13

Cytat
CzerwoneUsta
Jedziecie tak w ciemno? Mam nadzieje, ze macie tam kogos kto Was pokieruje...zazdroszcze odwagi, jednak bedziecie musieli wynajac mieszkanie a odpowiedniego nie znajdziecie napewno nawet w kilka dni, no moze takie z haczykiem. Zaplacic kaucje za mieszkanie, napewno bedziecie mieli ze soba funty, rownowartosc 1 lub kilku czynszow. I praca, tylko sie wydaje ze szybko znajdziecie, rzeczywistosc jednak moze byc inna. Nie bedziecie mieli pracy to popadniecie w tarapaty.Musicie zwracac uwage NA DLUGOSC WYPOWIEDZENIA w umowie najmu mieszkania,i nie zgadzajcie sie na dluzsze okresy wypowiedzenia...pracy nie bedzie,czynsz nie placony, rezygnacja z najmu lub eksmisja i scigaja Was windykatorzy lub komornicy za niezaplacone miesiace okresu wypowiedzenia.
Musicie uwazac na takie sprawy...bardzo duzo polakow mieszka tam na ulicy(bezdomni), ostatnio reportaz byl na ten temat.

spokojnie ;) nie jedziemy w ciemno. wyczytałam już wszystko co było możliwe o wynajmowaniu mieszkania w Anglii oraz podjęcia tam pracy. Nie mamy zamiaru jechać, jeżeli nie będziemy mieć załatwionej pracy oraz mieszkania, jeszcze nas tak nie pogrzało :)

życie w Angli

11 mar 2013 - 23:27:26

inderstructible

To w porzadku:) lepiej zawsze zwrocic ludziom uwage na takie szczegoly...niektorzy jeszcze uwazaja ze tam jest wszystko na wyciagniecie reki, co wpedza ich pozniej w klopoty.

życie w Angli

11 mar 2013 - 23:28:14

na początek polecam wynajęcie pokoju w tzw sharing property/house, jak już będziecie oboje pracować rozejrzycie się za jedno czy dwu bedroomem

okolice na pewno na obrzeżach londynu jak epping romford croydon hunslow slough high wycombe st albans, tam są dużo tańsze pokoje niż w stolicy a można bez problemu dojeżdżać do pracy w londynie, gdzie jest dużo łatwiej ją znaleźć niż w mniejszych miasteczkach



odnośnie któregoś postu powyżej: co z tym markiem spencerem? bo chyba źle zrozumiałam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-11 23:40 przez mmm_margareth.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jak się zwolnić?