Obecnie rozmawiamy o:

zalety diety pudełkowej

gorący temat

regularne posiłki

25 minut temu

dieta organizacja

40 minut temu

przestrzeganie diety

57 minut temu

skuteczna dieta

godzinę temu

informacje o żywieniu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

ile kosztuje rozliczenie PIT?

22 sty 2018 - 22:58:20

Cytat
miron17
u nas rozlicza księgowa w firmie w której pracuję, nic to nie kosztuje

No to jedynie pozazdrościć jak księgowa prywatne pity rozlicza ;)

30 zł chyba kosztuje taka przyjemność, a można i samemu spróbować.

ile kosztuje rozliczenie PIT?

11 lut 2018 - 14:23:22

Przecież o jest proste przepisujesz tylko kwoty do programu i samo oblicza i wysyła pit

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

ile kosztuje rozliczenie PIT?

11 lut 2018 - 17:09:44

Cytat
miron17
u nas rozlicza księgowa w firmie w której pracuję, nic to nie kosztuje
To chyba jest nieporozumienie. Pracodawca rozliczał do ubiegłego roku (taki był obowiązek), ale tylko w przypadku złożenia przez pracownika Pit-12, bo np. nie korzystał z odliczeń, rozliczał się sam (bez dzieci i współmałżonka i tylko z jednego stosunku pracy oraz nie chce przekazać 1 % na OPP. Cyt. "W składanym oświadczeniu podatnik musi zatem potwierdzić, że przez cały rok uzyskiwał dochody u jednego pracodawcy i nie będzie korzystał z ulg podatkowych oraz preferencyjnego rozliczenia dochodów (np. wspólnego opodatkowania dochodów małżonków)."
W tym roku pracodawca już nie rozliczy podatku za pracownika.
Ja osobiście korzystam z e-pity. Mam tu możliwość wyboru fundacji z listy i wpisana wybranej. W wielu darmowych programach jest to narzucone. Poza tym wysyłam drogą elektroniczną, bez ponoszenia kosztów wysyłki listem poleconym.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-02-11 17:17 przez PaniGami.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

ile kosztuje rozliczenie PIT?

11 lut 2018 - 17:25:25

Cytat
PaniGami

... W tym roku pracodawca już nie rozliczy podatku za pracownika.
...
Dokładnie, ale mogę sobie wyobrazić sytuację jak to pani księgowa rozliczała latami, a w tym roku zonk ni ma. To biegnie taki do księgowej i z rozpędu jak to ... protestuję proszę mi tu robić rozliczenie i koniec, zaraz idę do dyrektora, bo ... nic nie robita w tych biurach ...
Znam przypadek, że pewien pracodawca został wyzwany od złodziei, bo pobiera składkę zdrowotną, a pracownik uważa, że się nie należy, bo to złodziejstwo i on nie choruje ... no życie.

Ogólnie koszty rozliczania pitów różne od tych w pln-enach, aż po słowne utyskiwania łącznie z wyzwiskami w kierunku osób, które nic do zmian w prawie nie mają.

ile kosztuje rozliczenie PIT?

11 lut 2018 - 18:16:44

profesjonalna księgowa z biura rachunkowego bierze od 35 zł do 45 zł

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

ile kosztuje rozliczenie PIT?

11 lut 2018 - 19:19:48

Cytat
malmie


... W tym roku pracodawca już nie rozliczy podatku za pracownika.
...
Dokładnie, ale mogę sobie wyobrazić sytuację jak to pani księgowa rozliczała latami, a w tym roku zonk ni ma. To biegnie taki do księgowej i z rozpędu jak to ... protestuję proszę mi tu robić rozliczenie i koniec, zaraz idę do dyrektora ....
No właśnie. Pracuję w dość dużej firmie i wiem,że wielu pracowników żeby mieć tzw. święty spokój, woli żeby to zrobiła firma, nawet kosztem nie przekazania tego 1% na jakiś cel. Nigdy nie próbowali nawet zrobić pita samodzielnie a teraz lament, bo trzeba coś przepisać.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-02-11 19:20 przez PaniGami.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

ile kosztuje rozliczenie PIT?

11 lut 2018 - 20:16:05

Cytat
PaniGami
... nawet kosztem nie przekazania tego 1% na jakiś cel. Nigdy nie próbowali nawet zrobić pita samodzielnie a teraz lament, bo trzeba coś przepisać.
Czytałam kiedyś taki raport właśnie o tym 1% i faktycznie jeszcze jest duży zapas tych osób, które nie korzystają z tej rubryki pita coś ok. 40% podatników, którzy mają podatek. W sumie to nic przecież nie kosztuje i tylko trzeba wskazać organizację czy osobę w tej organizacji. Pozostaje mieć nadzieję, że część osób, które rozliczały się przez firmy teraz skorzystają z tej możliwości rozporządzenia swoim podatkiem oczywiście o ile zechcą, bo są i tacy, że wybierają "ja nic nie przekazuję, koniec".

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Praca a mąż